baltais kokospiena-karamelizētu auzu pārslu saldējums

vasara un saldējums- kombinācija bez kuras vasara vispār nav iedomājama vismaz mūsu ģimenei! teju ja ne katru, tad katru otro dienu noteikti saldējums ir mūsu must do sarakstā, -ejot pastaigāties vai citreiz pat vēlu vakarā pārnākot mājās mazie grib panašķoties ar salčuku.. reizēm arī rīti uzreiz pēc pamošanās sākas, kad Gabi atskrien uz lielo gultu un atnes salčuku ar tik gardiem smiekliem un nebēdnīgām acīm. un kādēļ gan pa retam saldējums nevarētu būt arī brokastīs?

vai zinājāt, ka trešā jūlija svētdiena ir saldējuma diena?! tas gan nu jau aiz muguras, bet karstajās dienās īpaši kārojās atvēsināties ar ko vēsu, tāpēc padalīšos ar recepti, ko ļoti vienkārši un ātri var pagatavot mazie paši. vispār mājas saldējums ir vislabākais guilt free našķis- viegls un veselīgs, bet arī sātīgs ar vitamīniem un sezonas produktiem. mūsu mīļākais ir ikšķiles mājas baltais saldējums ar auzu pārslām. ja vēl neesat pamēģinājuši-kad vien ieraugiet iesaku to nogaŗsot! -izcils. 

kādā reizē mēģinājām to pagatavot ko līdzīgu paši ar kokospienu un sanāca šis.. ♡ ņammm!

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • glāze Dobeles ātri vārāmās EKO auzu pārslas
  • 2 ēdamkarotes medus
  • 1 ēdamkarote nerafinēta brūnā cukura
  • 2 ēdamkarotes kokoseļļa vai sviests
  • 2 bundžiņas kokosriekstu piena krēmīgā daļa
  • 2 ēdamkarotes medus vai dateļu sīrupa

pagatavošana:  vispirms pagatavo karamelizētās auzu pārsliņas- uz pannas uzkarsē kokoseļļu vidējā karstuma režīmā, ieber tajā pārslas un nedaudz apcep, ~3 minūtes.- pievieno “karameli” -medu un cukuru, un pārslas turpina karamelizēt, līdz tās ir zeltaini brūnas. tikmēr visu laiku pārslas apmaisa ~4-5min. ja mazais ir uzmanīgs to visu ar uzraudzību uztic viņam. gatavās pārslas izklāj uz cepamā papīra sacietēt. kad ir atdzisis, ar rokām atdala salipušās pārslas, lai tās atkal ir irdenas. attaisa kokosriekstu piena bundžiņu to nesakratot, izmanto krēmīgo piena daļ un mazais uzmanīgi ar karoti to liek blenderī. pievieno saldinātāju (medu, dateļu vai agaves, kļavu utml sīrupu), sablenderē un lej saldējuma trauciņos. pēc izvēles trauciņos ieber arī karamelizētās pārslas- apakšā, augšā vai iemaisot pa visu formiņu.  mazais liek iekšā saldējuma kociņus un ļauj sasalt-ilgums atkarībā no saldētavas līdz stingri sasalts 1-4 stundas.