rudens ābolu pica

IMG_9906.jpg

rudens ir vēlo aveņu, kas nu jau apēstas un ābolu laiks, ko ēdīsim līdz pat pavasarim.. ābolu ražas vākšana ir tik skaista, lapas nedaudz aprasojušas, smaržo rudens. 100 dažādās ābolu nokrāsas.. tāds mīļš mirklis, kad beidzot tos ābolīšus, ko jau no vasaras vidus gaidījām tik ļoti- varam vākt nost ziemai! un tad tik ēst un gatavot.. man pašai ābolu ķausītis ir vismīļākais, jo tas garšo fantastiski- nav par saldu vai skābu un visvairāk tas atgādina manu mīļo opīti, kurš nu jau ir debesīs- Papiņu.

šodien gribu padalīties ar ļoti vienkaršu mūsu ģimenes recepti, kuras sastāvdaļas mums vienmēr būs mājās. mūsu ābolu pica. recepte, ko mazie tik ļoti labprāt gatavo paši.. es tikai palīdzu sagriezt un nomizot ābolīšus, bet ja vien bērniņš ir lielāks, protams, arī to jau var ļaut darīt un mācīties pašam! kraukšķīga maliņa un mīksti nedaudz karamelizējušies āboli ar kanēli, -visa māja smaržo, - ta ir mūsu rudens sajūta! parasts darba dienas vakars vai svētdiena, kad atnāk ciemos ciemiņi- šīs ir našķis, kas vienmēr radīs sajūsmu un būs tieši laikā. var radīt atkarību :)

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • i love eco tortiljas pamatnītes

  • 40 g kokosriekstu eļļas / var izmantot arī saldkrējuma sviestu

  • 5-6 vidēja izmēra āboli

  • 3-5 tējkarotes cukura

  • 2 tējkarotes kanēlis

pagatavošana: ieslēdz cepeškrāsni -sildīties uz 180 grādiem. uz pannas izklāj tortiljas- mazajiem garšo ēst tās arī vienkārši tāpat! ;) uzsmērē virsū kokoseļļu vai sviestu. kārto pa virsu daiviņās sagrieztus, nomizotus ābolus un pārber pa virsu cukuru un kanēli. liek cepeškŗasnī cepties, līdz āboli ir mīksti un cukurs sakaramelizējies. nedaudz atdzesē un ņamm. brīdinu-piciņas pazūd dikti ātri! ♡