svaigie *raw BAUNTIJI jeb kokosriekstu batoniņi

IMG_9216.jpg

tuvojoties Lieldienām, kad bez gardumiem neiztikt, gribu dalīties ar vēl vienu veselīgo #našķētiesprasme recepti, šoreiz svaigie *raw bauntiji.. šīs gardums ir bērniem ļoti viegli pagatavojams pašiem un, protams, pašu gatavoti bauntiji garšo un izskatās daudz labāk par tiem, kas ir veikalā :)

Lieldienas priekš mums ir Kristus Augšāmcelšanās svētki, mēs priecājamies un svinam Viņa atgriešanos Debesīs, ejam uz svētku Dievkalpojumu un pēc tam ģimenes lokā esam visi kopā.. vienmēr no bērnības atceros, ka sagatavojām kādus našķīšus, ko citiem šajos svētkos uzdāvināt, krāsojām arī, protams, olas.. opītis bija piemājas mežā paslēpis konfektes un kādas dāvaniņas, tagad mana mammīte turpina šo tradīciju. -bērniem tas ir liels prieks un to redzēt viņu sejās ir saviļņojoši!

kokosskaidiņas ir sarīvēts kokosrieksta mīkstums, -90% to uzturvērtība ir nepiesātinātie tauki, tādēļ tās ir ļoti sātīgas un īpaši daudz apēst šādus bauntijus nemaz nevar. kokosskaidiņas ir arī olbaltumvielu avots! ..labā ziņa, ka ledusskapī uzglabāt šo našķi var līdz 3 nedēļām, vai saldētavā 6 mēnešus! // *mēs izvēlamies iloveeco rimi produktu! 

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1 1/2 glāze kokosriekstu skaidiņas
  • 3/4 kokosriekstu piena biezā krēma daļa
  • 2. ed. k nerafinēta-bio kokosriekstu eļļa
  • 1/4 tējkarote sāls
  • sauja žāvētu dateļu un aprikozes
  • 200g tumšā šokolāde
  • kaltētas aveņu drumslas

pagatavošana: lielā bļodā ieber kokosriekstu skaidiņas, pēc tam pievieno kokosrieksta piena krēmīgo daļu, blenderī sasmalcina žāvētās dateles un aprikozes nedaudz kopā ar siltu ūdeni, blendē līdz zveidojas puree, pievieno to klāt kopējā bļodā. ar karoti pievieno kokoseļļu un visu kārtīgi samaisa, līdz izveidojusies stingra masa. ņem nedaudz izveidoto kokosskaidiņu masu un veido batoniņus, bumbiņas vai formu, ko bērniņš pats spēj izveidot. 30 minūtes patur saldētavā, lai sastingst. tikmēr ūdens peldē izkausē šokolādi un pēc tam tajā iemērcē izveidotos "bauntijus" vai arī ar karoti apziež visiem apkārt.. pa virsu uzber aveņu drumslas.  liek uz stundu ledusskapī vai līdz šokolādē atkal kļuvusi cieta.

**ja uzreiz neapēdās-saldētavā šos našķus iespējams uzglabāt pat 6 mēnešus!