mango - aveņu svaigais saldējums

ziema sākusi savu spēlīti ar pavasari, tāpēc mēs ar Gabšuku, esot pavasara pusē, šodien drusku palīdzēsim aizdzīt to ziemu prom. nu vismaz drusku mēģināsim! viena no mūsu sagatavotajām receptītēm Mazo Ekspertu skolai bija mango-aveņu saldējums. vai ir kāds mazais, kuram negaršo saldējums? šķiet, ka Gabriels savu pirmo saldējumu nobaudīja 10-11 mēnešu vecumā, aptuveni tieši pirms gada un bija par to sajūsmā ;)

popsicle alternatīva ierastajam saldējumam

šāds ice lollipop saldējums ir alternatīva ierastajam "piena-krējumīgajiem" saldējumiem, kas pārsteidz ar dažnedāžādām garšām veikalos, bet ir ļoti svarīgi sekot līdzi sastāvam, kas, protams, ļoti atšķiras. veselīgais augļu popsicle (dažādās valstīs nosaukumi mēdz atšķirties), jeb "ledus čupačups"mājās ir ļoti vienkārši un ātri pagatavojams, - sasaldē suliņu vai smūtiju uz kociņa, lai to var ēst kā saldējumu.. šis ir ne vien ērts veids kā izmantot neizdzertu smūtiju, to sasaldējot, bet arī iespēja piedāvāt veselīgu, bērniem interesantu našķi. starpcitu arī zobiņu nākšanas reizēs aukstums mazina sāpes un nepatīkamās sajūtas, tāpēc šādu saldējumu var mazajiem piedāvāt jau ļoti agrā vecumā, sasaldējot sablenderētus auglīšus un pat zaļumus. tuvojoties vasarai mēģināsim arī padalīties ar vairākām receptēm.. 

sadarbībā ar Mazo Ekspertu skolu, sagatavoju šo našķu recepti, ko viegli pagatavot bērniņam pašam, vecākiem tikai drusku piepalīdzot. ļaujiet mazajam vienkārši darboties, svarīgi to ļaut viņa tempā un jums pašam noskaņoties šo kopīgo laiku izbaudīt! vēl arī svarīgi, ka viņiem mierīgi pastāstiet, kas jādara, varat to darīt arī divatā vai trijatā, kad bērniņš redz un mācās no jums.. vairāk par kopīgu gatavošanu atradīsiet šajā rakstā

..ja arī jūsu ģimenei ir kāda brīnumgarda saldējuma recepte, ar ko gribētu padalīties, droši uzrakstiet to komentāru sadaļā. ♡

10 saldējumiem jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1 gatavs mango
  • 1 bundžiņa kokosriekstu piena
  • 2 ēd.k brūnā cukura
  • 2 saujas avenes (vai zemenes)

pagatavošanas soļi- vecāki bērniņam sagatavo visu nepieciešamo ērti un droši pieejamu

  1. ļauj mazajam sagriezt mango ( ja viņš jau to spēj izdarīt), bet droši ļauj mēģināt un dot iespēju mācīties un apzināties, ka to spēj pats. *svarīgi parūpēties, lai nazis būtu pietiekami drošs mazajam. 
  2. sagriezto mango mazais liek blenderī, pievieno tam klāt kokosriekstu pienu un cukuru. ieslēdz blenderi un sablendē, līdz izveidojusies bieza, krēmīga konsistence.
  3. saldējuma trauciņos kārto avenes dažādās kārtās. ielej vai ar karoti pa virsu liek sablenderēto un tad atkal ieliek katrā trauciņā kādu aveni. 
  4. kad visi trauciņi piepildīti, vidū liek saldējuma kociņus un saldētavā ļauj sastingt vismaz 3-6 stundas.

*saldētavā saldējumus var uzglabāt 3 mēnešus.