saldētās jogurta-ogu končiņas #našķētiesprasme

šodien dalīšos ar nākamo #našķētiesprasme recepti- vieglajām jogurta končiņām, ko ļoti ātri ar Gabīti pagatavojām (neskaitot saldēšanas procesu)). tā kā Mazo Ekspertu skoliņas partneris ir Danonki, arī mēs drusku ietestējām šos jogurtiņus un padalīsimies ar GIVE AWAY kādam no jums, ko drīzumā meklējiet upene facebook..

 -mūsu pieredze našķoties ar piena produktiem-

Gabrielam, paldies Dievam, nav nekādas alerģijas, tad dažreiz panašķojamies arī ar jogurtiņu vai kādiem citiem piena produktiem- Gabriela omītes nākot ciemos atnes lakto utml. reizēm našķis ir arī šokolādes sieriņš, ko viņš pats, ieraugot veikalā, vēlas ielikt groziņā, bet speciāli gan tos neizvēlos. drīzāk šad tad paņemsim saldo biezpieniņu ar rozīnēm, bet ne sieriņu ;)) arī vienkārši siers ir ideāls NAŠĶIS! un tāpat ik pārdienu našķu ēdienreize būs arī kukurūzas pārslas bez cukura, -ar pienu.

izvēloties dažādus piena produktus, sekojam līdz izcelsmei, priekšroku dodot bioloģiskiem produktiem un tiem, kas satur mazāk cukura.. (!bieži daudzu produktu sastāvā patiešām slēpjas nepatīkams cukura daudzums, kas to padara par kaitīgu našķi. piem. -viena iepakojuma saturs krietni pārsniedz ieteicamo dienas devu, tāpēc ļoti svarīgi sekot līdz sastāvam, izvēloties produktus bērna ikdienas našķu ēdienreizēm!)

reizēs, kad izvēlamies panašķoties ar piena produktiem, nereti tos papildinām ar augļiem vai ogām.. šoreiz saldēsim- negatavosim gan saldējumu, bet saldētās jogurta končiņas, kas noderēs ne vien ikdienā, bet arī ballītē vai reizēs, kad atnāk ciemos draugi. šādas končiņas ir interesantāks un jautrāks veids kā pasniegt ierasto jogurtu ar augļiem un ja vien ir silikona formiņas-bērniem būs ļoti vienkārši tās pagatavot pašiem!

nepieciešamie produkti:

  • 250g jogurta (šoreiz izmantojām mazos Danonki jogurtiņus)
  • dažādas sezonālas ogas vai augļi- mango, kivi, banāns, avenes, mellenes, zemenes, ķirši, kazenes, upenes, granātābola daiviņas, -kas vien pieejams
  • ja izmantojat bezpiedevu jogurtu visdrīzāk būs nepieciešams arī medus 2-3 ēdamkarotes

pagatavošana-

  • sagatavojiet bērniem ērti pieejamas visas sastāvdaļas -jogurtu un ogas
  • ar karoti jogurtu liek blenderī un pievieno tam ogas
  • kad masa sablendējusies, to kārto ar silikona lāpstiņu sagatavotajos trauciņos vai liek konditorejas maisiņā, nogriežot nelielu galiņu stūrītim un mazās končiņas spiež laukā caur to uz dēlīša.
  • končiņas liek saldētavā un ļauj tām sasalt vismaz 2 stundas, pēc tam tās uzglabā 3 mēnešus un našķojas uzreiz, kad izņem tās ārā, kad sakārojas(*ātri kūst). 

Gabrielam ir interesanti, ka kārumi slēpjas ne vien kastītē virs ledusskapja-to gan, protams, mamma iedod, bet arī saldētavā vai virtuves atvilknē, -kur viņš pats viegli tiek klāt (žāvētie auglīši, ogas, veselīgi cepumiņi vai sausiņi). man patīk, ka viņš pats var tikt klāt un panašķoties, kad sagribas ko gardu. manuprāt, galvenais, lai vienmēr ir pieejams veselīgs piedāvājums, kas savukārt ir ļoti atkarīgs no mums vecākiem, -ne tikai to nodrošināt, bet arī parādīt un būt labam piemēram našķoties.