saldās paniņu vafeles

valentīndienai par godu vēlos dalīties ar mūsu favorite vafeļu recepti, ko šad tad pagatavojam brokastīs, reizēm kad jāuzcienā ciemiņi ar ko gardu vai arī vienkārši, kad gribas panašķoties.. vēl vafeles noteikti ir arī foršs ēdiens, ko paņemt līdz piknikā vai kādā izbraucienā un ballītē. vispār laikam vafeles vienmēr ir foršas :)

mīlestība mūsu ģimenē noteikti plūst caur vēderu, tādēļ vienmēr ir svarīgs ne tikai pamatēdiens, bet arī kāds saldais našķis. esot paēduši - esam labsajūtā un tad arī otram būsim gatavi izdarīt jebko. ikdienas gatavošanā ir ļoti būtiski, lai tā neieiet vienveidībā, bet gan lai garšu nianses un pasaules šķīvī mainās, tāpēc bieži meklēju iedvesmu, ko pagatavot, iepriecināt un pārsteigt manus mīļos ar ko jaunu.. piemēram, vafelēm tas var būt neierasts-cits topiņš, ar ko tās pasniegt- dažas idejas atradīsiet zemāk.. lai jums šodien un vienmēr izdodas garšīgi iepriecināt un stipri samīļot savus vistuvākos! 

jums būs nepieciešami šādi produkti: 

  • 1 glāze LAZDONAS paniņas
  • 2 olas
  • 1 glāze speltas kviešu milti
  • 2.ēd.k. sviests
  • 1 tējk. cep. pulvera
  • 4-5 ēdamkarotes cukurs
  • šķipsniņa himalaju sāls

pagatavošana: ieslēdziet uzsilt vafeļu panniņu. mīklai būs nepieciešama paliela bļoda. sakuliet olas kopā ar sviestu un cukuru, tad pievienojiet 1/3 paniņu. izsijājiet miltus ar cepamo pulveri, lēni iecilājiet tos mīklā un pievienojiet atlikušās 2/3 paniņas. ja vēlaties variet gatavot šokolādes vafeles, pievienojot 2-3 ēd.k tumšā kakao.  

PASNIEDZ VAFELES DAŽĀDI

vafeles var pasniegt miljons dažādos veidos. šo pašu mīklu mierīgi varat izmantot gan sāļajām (tikai tad gan pietiks ar ēdamkaroti cukura) , gan saldajām vafelēm. sāļās ļoti labi sader kopā ar biezpienu, jēli ceptu oliņu, salātiem vai sieru, humusu, dažādiem pesto-zaļumu, saulē kaltēto tomātu-iespēju noteikti ir vēl daudz! saldajām derēs saldais biezpiens, saldējums, putots krēms (zemāk), riekstu sviesti, protams svaigi vai konservēti auglīši, ievārījums, blenderētas ogas ar nedaudz cukuriņu, šokolāde ar banānu u.c.. attēlā redzamais ir mascarpone siers ar saldo krējumu, kas ir bombīgs, bet ar skābām ogām kombinācija ir lieliska! 

**dažkārt brīvdienās aizejam uz Mākonis Coctails & Design pieēsties vafeles, izdzert garšīgu kafiju, svaigi spiestu sulu vai kādu kokteilīti! par to vairāk varēsiet izlasīt un redzēt BRANCHOTAJI blogā!  

//foto: Kristīne Dzalbe- onemilk.co/