// ZIEMAS BRUNCH- 3 idejas dažādu pildījumu tartēm un iedvesma mājas brančam

sākšu ar to, ka šo ierakstu gatavoju jau 30.decembrī un sen jau kā iesācies jaunais gads.. mājās vairāk nav eglīte, bet gan smaržīgi eikalipta zariņi un hiacintes.. logos ienāk vairāk dienas gaismas un gribas beidzot pabeigt visu lielo iekārtošanos. mums gada beigas vienmēr ir laiks, kad cenšamies pēc iespējas vairāk būt kopā, izrauties no ierastā darba skrējiena un mierīgi iesākt jauno gadu.. arī Ģirtiņam futbola skolā bija Ziemassvētku brīvlaiks, kad nav treniņu- tas nav bieži, tādēļ to ļoti izbaudījām, ka vakaros ātri bijām kopā. lai arī es cerēju, ka man būs nedaudz brīvāks laiks sarakstīt bloga ierakstus, ko neuzspēju vēl iepriekšējā gada laikā, līdz datoram pat netiku.. cerams, ka jaunajā gadā izdosies vairāk! :)

es no sirds ceru, ka jums ir brīnišķīgs un priecīgs 2017. gads. jau atkal ir sācies ierastais darba režīms un ikdiena, bet tuvojas pavasaris un tas liek vēderā iekņudēties tauriņiem, vairāk smaidīt un gaidīt, kad brīnumaini modīsies daba. tomēr es vēl šoreiz gribu jūs iedvesmot ziemīgiem vakariem kopā ar draugiem.. šis tiešām ir laiks, kad daudz gatavojam visādus gardumiņus un šiverējamies mājās. ziemassvētku lietiņas gan jau kādu laiku ir noliktas un dzīvoklī smaržo pavasara pirmie ziedi, bet ticu, ka šīs receptes jums noderēs kādai vakariņu idejai, uzņemot draugus, jo tās neprasa daudz laika un ir pavisam viegli pagatavojamas.. ;) 

kā jau iepriekšējā rakstā minēju, sadarbībā ar Castello dalīšos ar pāris idejām draudzīgai kopābūšanai, jo ziemā īpaši ciemojamies un uzņemam mīļos.. arī šīs dienas receptes būs tā ietvarā, kad es, kopā ar Kristīni radījām mājas branču ziemas noskaņā.. līdz ar to, šodien īpaši gribu jūs iepazīstināt ar Kristīni. nekas jau laikam nenotiek bez iemesla, sen atpakaļ piesekoju viņai instagram un priecājos par viņas talantu, izpausmi un lielo mīlestību uz ēdienu.. arī Kristīne seko ilgu laiku mūsudienām un zināja, ka mana mīlestība un aizraušanās ir ēdiens.. -sākām draudzēties, kopā gatavot, iet pastaigās, baudīt cappuccino un kādā reizē, kad tikāmies, rādās ideja kopā uztaisīt ziemas branču. vēl mūs īpaši vieno arī bērniņi, -Gabrielam ir  draudzenīte, Kristīnes mazā, 6 mēnešus vecā meitiņa Adela. prieks skatīties kā bērni atrod kopīgu valodu un mācās viens no otra. katram gribētu novēlēt jaunus domubiedrus ar ko jaunajā gadā kopā radīt skaistas lietas un nebaidīties uzrunāt tos, ar kuriem jūs gribētu satikties un sadarboties. paldies Kristīn! mums tas izdevās, to aizsākot jau 2016.! ticu, ka šī draudzība turpināsies un kopā mēs vēl radīsim skaistas lietas. ♡

ziemas brančs.. ar ko jums tas asociējas? silts welcome drinks-kakao vai karsēts ābolu sidrs ar kanēli, karstvīns.. varbūt zupa, kas atnākot sasilda un kaut kas interesants, lai iztēle raisās katram no mums, kas kārojas.. mēs šoreiz gatavojām 3 dažādas tartes, saldā kartupeļa stienīšus un biešu čipšus , bet saldajā našķojāmies ar siltām kanēļmaizītēm.. 


//RECEPTES: 3 dažādu pildījumu tartes 

jums būs nepieciešami šādi produkti:

pagatavošana:

vispirms sagatavojiet tartītes, atkausējiet tās, uzliekot uz pannas un iegrieziet taisnstūra perimetru tartes formā, aptuveni 1-1,5cm no malas (tajā liksiet pildījumu).. lieciet krāsnī 180 grādos uzcelties un nedaudz apbrūnēt, bet krāsnī liksiet arī kopā ar pildījumu, tāpēc cepšana noteikti nav ilgāka par 8-10 minūtēm. uzcēlušos vidiņu ar apklātā dvielī roku iespiediet (,ja iegriezāt perimetru, tas būs pavisam vienkārši..) un pildiet iekšā pagatavotos pildījumus:

BURKĀNU-PUĶUKĀPOSTA TARTEI -nomizojiet un sarīvējiet burkānus uz rupjās rīves, smalki sakapājiet puķukāpostu un apcepiet olīveļļā, pēc 2minūtēm pievienojiet klāt ūdeni, sāli un piparus, sakapātu ķiploku un rozmarīnu, lai viss pasautējās un kļūst mīksts. tad pievienojiet sojas mērci, saldo krējumu un cukuru, un pasautējiet vēl mazliet. tad izklājiet vienmērīgi tartes centrā, virsū variet uzlikt arī kale kāpostu un bietes- pacepiet cepeškrāsnī vēl 7-8minūtes. tartei pāri sadrupiniet zaļumu svaigo sieru.

SĒŅU TARTEI-eļļā apcepiet sēnītes, pievienojiet sāli un piparus un rozmarīnu. uz tartes izklājiet rukolas lapiņas, pēc tam sēnes, pacepiet cepeškrāsnī un pāri tartei sadrupiniet ananāsu svaigo sieru un granātābolu.

ĶIRBJA-BUMBIERU TARTEI-izkausējiet sviestu uz vidējas uguns. sagrieziet ķirbi smalkos kubiņos, un karamelizējiet to kopā ar cukuru, līdz tas ir mīksts. ja nepieciešams, pievienojiet ūdeni. izklājiet karamelizēto ķirbi tartes centrā un pāri uzlieciet arī smalki sagrieztas bumbieru šķēlītes un ogas. izņemot no krāsns pa virsu sadrupiniet zilo sieru. 

recepti saldā kartupeļa stienīšiem atradīsiet šeit.

bet vēl iedvesmu un idejas mājas brančam atradīsiet upene.lv ARCHIEVE, rakstā- padomi un idejas brančam jeb nesteidzīgajām brokastīm mājās

//foto: Kristīne Dzalbe