turku zirņu-saldā kartupeļa vegan brownie

lai arī līdz šim pēdējo, nu jau 7 nedēļu laikā nav sanācis ārkārtīgi daudz izpausties virtuvē, vai arī uzrastīt kaut ko jaunu upenei-vakar ļoti vēlējos pagatavot ko saldu, kas dotu organismam enerģiju un būtu veselīgs, un atļāvos arī virtuvē eksperimentēt, jo tas man dod prieku un iedvesmo. tā nu ar Gabrielu sarunāju, kopā aizgājām uz eko veikaliņu-Zaļā govs un gatavojām vegānu brownie, izvēloties turku zirņu miltus, nevis kviešu, lai saldais našķis nesaturētu glutēnu! +par upeni-man ļoti gribētos un ir sakrājies tik daudz, par ko rakstīt un ar jums dalīties, bet brīvajos brīžos pagaidām nedaudz atvelku elpu un baudu mazu brīdi sev pašai. tad nu tagad ieraksti būs tajās retajās reizēs, kad vakaros-jeb drīzāk naktīs, man pietiks spēks ko uzrakstīt, jo mūsu dienas, ar ko ik pa laikam dalos arī instagram kontā ir bagātīgas un piepildītas- šobrīd visu uzmanību un spēku veltot mazajai radībiņai.

vēl man noteikti jāatvainojas visiem, kuri man ir sūtījuši epastus un es neesmu atbildējusi.. šī arī ir atbilde uz kādas meitenes lūgumu pagatavot vegan kūku. šoreiz pavisam vienkāršs un viegls braunijs, ko varat papildināt ar svaigām ogām vai augļiem un, piemēram, vegānisku saldējumu! 

kaut arī šķiet brownie pirmsākumi meklējami ASV, domāju, ka ikviens moderns latvietis kaut reizi būs pagaršojis ko līdzīgu arī tepat pie mums, vai pat gatavojis mājās pats. tāda maižu kūku gatavošanas mānija man ir beigusies jau kādus 8 gadus un tagad dodu priekšroku kam svaigam, bet šad tad tomēr sakārojas arī kādu keksiņu. šoreiz vienkārši izdomāju pagatavot braunija vegāno interpretāciju. jāatzīst, ka rezultāts mani patīkami pārsteidza. tas arī pierāda, ka jāļaujas improvizācijai-radīt ko neierastu un alternatīvu ierastajam! ar šo recepti es gan nepretendēju uz neko unikālu, jo vegānu saldā kartupeļa saldumi nav nekāds jaunums. šis vienkārši varētu būt apstiprinājums tam, ka tas labi iet kopā un šoreiz ar turku zirņu miltiem, kas nepavisam nav tradicionāli, bet gan derēs kā veselīga opcija ierastajam un pārsteigs arī mīļos, ko cienāsiet ar to. ++nemaz nepateiksi, ka kaut kas ir savādāk kā ierastais-kviešu miltu un ar olām gatavotais braunijs, jo garša ir maiga un riekstaina!..  -ideāls našķis piknikam!

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 2 krūzes turku zirņu bio milti
  • 1/2 krūze brūnā cukura -varat izmantot arī citu saldinātāja alternatīvu (kļavu vai agaves sīrupu, stēviju u.c.)
  • 1 tējkarote sodas
  • 1 tējkarote cepamā pulvera
  • 1/2 krūzes raw kakao pulvera
  • sauja sezamsēklas un drupināti valrieksti
  • 1.5-2 krūzes lazdu riekstu vai cita piena*vegāniska
  • 2/3 krūzes extra virgin olīveļļas
  • 1 vidēja lieluma saldais kartupelis
  • sauja aprikožu un rozīņu

pagatavošana: vispirms sagrieziet saldo kartupeli un lieciet to katliņā pasautēties ūdenī uz nelielas liesmas, apmēram, 10 minūtes. es pievienoju arī aprikozes un rozīnes. kad kartupelis ir mīksts-atstājiet nedaudz ūdeni un to sablenderējiet. kamēr kartupelis vārās - bļodā saberiet visas sausās sastāvdaļas un samaisiet to kopā. pēc tam lejiet klāt olīveļļu un pienu, ko, ja vēlaties-droši variet aizvietot arī ar parastu ūdeni. samaisiet gan sausās, gan šķidrās sastāvdaļas, līdz viss kopā izveidojis viendabīgu konsistenci, pievienojiet saldo kartupeli un samaisiet visu vēlreiz.

man šajā reizē sanāca pagatavot mīklu un pašu brauniju cept nākošaja rītā. -uz nakti ieliku maisījumu ledusskapī un cepu no rīta, iespējams arī tādēļ sanāca tik garšīgi un gala rezultāts bija stingrs un "sulīgs"  (jo nereti šāda tipa kūciņas sanāk sausas!).. masu ielejiet un nolīdziniet kūkas formā. es izmantoju keramikas taisnstūra formu un cepu aptuveni 35minūtes 180 grādu temperatūrā, bet cepšana var atšķirties no jūsu cepeškrāns un formas, tādēļ jau ap 20 minūti-pārbaudiet, braunijā iedurot sērkociņu, -kad to izvelkot, tas ir sauss-ir gatavs un varat ņemt laukā. mazu brīdi atstājiet nostāvēties un drīz vien, pat, ja vēlaties siltu-varat to baudīt.