svaigs un atspirdzinošs- PAVASARA zaļais kokteilis

garās svētku brīvdienas ir sākušās un tas ir īpaši nozīmīgs laiks, kad būt kopā ar ģimeni un nolikt prom visas citas lietas.. kā šo laiku pavadīt? protams, ir dažādas Lieldienu tradīcijas, kas katrā ģimenē ir atšķirīgas, es aicinu jūs padomāt-kā šīs dienas aizvadīt interesanti un esot tuvībā, nevis vienkārši sēžot vienā istabā blakus un kopā skatoties, piemēram, televizoru, bet esiet tiešām aktīvi un radiet kopā kaut ko jaunu! domājot, par bērniem-viņiem visbūtiskāk, lai vienkārši esat kopā, -darbojaties un uzklausiet viņu vēlēšanos par aktivitātēm un to, ko viņi gribētu darīt. -iespējams, jums var noderēt kaut kas no šī upenes raksta:- 55 idejas, ko darīt brīvdienās kopā ar bērniem. no sirds aicinu jūs būt kopā un nolikt prom datoru, telefonus un atstāt ierasto ikdienas steigu, darbus un skriešanu vēlākam, jo šīs ir svētku brīvdienas!.. varbūt pat izslēdziet šajās dienās internetu,lai pavadītu laiku kopā un nekas netraucētu to pilnvērtīgi darīt. samīļojiet mīļos stiprāk un arī biežāk nekā dariet to ikdienā-ir pierādīts, ka daram to daudz par maz un mīļošanās rada laimes hormonus, kas ir nepieciešami mūsu labsajūtai! ticiet man, pēc tā kopā pavadītām brīvdienām iegūsiet lielāku jaudu pēc tam turpināt nepaspētos darbus un lielāku dzīvošanas prieku, kā arī mīlestību vienam pret otru!

gribu jūs aicināt īpaši piedomāt par to, kā pārsteigt un iepriecināt mīļos šajās dienās, jo tas ļoti piestāv svētkiem. mēs ne tikai gatavojam īpašākus ēdienus, ar ko apmierināt citus un apsēžamies pie saklāta svētku galda, bet sarūpējam arī mazas dāvaniņas, kas rada jauko svētku sajūtu! 

brīvdienām sevišķi piestāv nesteidzīgas brokastis, tādēļ šodien gribu dalīties ar ļoti pavasarīgu, svaigu un garšīgu zaļā kokteiļa recepti-tas ne vien būs īpaša brokastu sastāvdaļa, bet arī pildīs jūsu mīļo organismu ar dzīvo enerģiju un veselību! ..daudzi man bieži jautā-kur Latvijā nopirkt brīnumaino kale jeb labu kāpostu par ko visi tik ļoti runā. -ziemas laikā visbiežāk un drošāk to atradīsiet lielākajos rimi (tas gan nav bioloģisks, tādēļ to dabīgo vērtību ļoti apšaubu!), bet šajā pavasarī pirmie, kas laiduši to tirgū +ražotu šeit Latvijā ir unce eko veikals, tādēļ vērts aizsteigties uz mārupi pēc lieliskiem veselības un vitamīnu avotiem.  

IMG_6605.jpg

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1.5-2 saujas spinātu
  • 1 sauja kale jeb lapu kāposta
  • 1/2 banāns, jeb 1 neliels banāns
  • 1/2 bumbiera
  • 1/2-1 kivi*pēc garšas sajūtām
  • 200ml svaigi spiestas apelsīnu sulas 

pagatavošana: sākumā sablenderējiet 30-40 sekundes zaļumus kopā ar sulu, ko droši variet arī izspiest vienkārši ar roku! pēc tam pievienojiet pārējās sastāvdaļas un blenderējiet, līdz iegūts smūtīgs-vienas konsistences kokteilis. 


KALE (lapu kāposts) - nosaukums tulkots precīzi, jo šim kāpostam nav galviņa, bet tikai lapas! pie mums Latvijā tas nav ļoti populārs, bet ārzemēs tas atzīts par mega salātu, jo tam piemīt daudz apbrīnojamu īpašību un uzturvielu! tas satur antioksidantus, A,C,K vitamīnus, minerālvielas-kalciju, dzelzi.. daudzi veģetārieši un vegāni lieto šo lapu kāpostu, jo tas satur dzelzi vairāk kā gaļa, kalciju vairāk kā piena produkti un arī C vitamīnu vairāk kā spināti! tas ir apbrīnojams, jo ir labs acīm, ādai, kauliem, mazina risku saslimt ar sirds slimībām un vēzi, mazina lieko svaru, kā arī pazemina holesterīna līmeni asinīs!