zaļais.. vai tomēr melleņu kokteilis.

pēdējā laikā es tik bieži dzirdu, ka cilvēki no jauna apņemas dzīvot veselīgāk-aktīvāk un "tīrāk".. varētu domāt, ka pavasaris, kas tik strauji un pēkšņi tuvojas liek sarosīties-rūpēties par sevi un izskatīties labāk. un, protams, -tas tā patiešām ir.. -daba jau pati saka priekšā 'ir laiks attīrieties un sevi atjaunot, pēc tam, kad ziema paņēmusi tik daudz no organisma krājumiem. pirmais, ko tā dod ir kļavu, tad bērzu sulas, nezālītes, kas izlien laukā pirms vēl zāle sākusi zaļot, koku pumpuri.. -visas šīs lietas pēc garās ziemas, kad mūsu platuma grādos dzīvo vitamīnu ir daudz mazāk-atjauno, attīra organismu no sārņiem un dod mums to spēku, ko daba ieliek šajās zālītēs, vai sulās, lai caur to saknēm tiktu uzvarēta ziema. -tas prasa milzīgu spēku un enerģiju gan kokiem, gan nezālēm, un arī tas ir iemesls, kādēļ tie ir tik vērtīgi. mums atliek tikai zināt kas ir tas, ko daba dāvā un to pateicībā pieņemt un lietot uzturā!. skatiet BLOG ARCHIEVE zemāk, lai jau tagad zinātu, kādi dzīvības avoti tuvākajās nedēļās dabā jāmeklē.

man ziemas laikā sevišķi rodas iedvesma pamēģināt jaunas kokteiļu receptes, jo ledusskapī ir tik daudz sakrātu labumu. pienāk laiks, kad viss veikalā vai tirgū pieejamais ir ar daudz šaurākām dabīga produkta iespējām un es ticu, ka dabā nekas nav velti iekārtos. -tas ir laiks, kad jāsteidz tukšot ziemai savāktie krājumi! ..sevišķi tādēļ, lai atbrīvotos vieta, lai tieši tāpat krājumos sagatavotu jauno ražu nākošai ziemai. tad nu šajā reizē krājumu kokteilītis ;) par šo kokteili arī pirms nedēļas savā instagram kontā izteicu šādus vārdus: ir tādi smoothie, kurus man gribas iedot pagaršot visiem, lai citi saprastu, cik veselīgs var būt garšīgs un labs savā vērtībā! tās ir 3 mega lietas,ko, ja izdodas apvienot- esmu ļoti laimīga. ..par šo kokteili tiešām tā tajā brīdī jutos un pēdējās reizes visiem saviem ciemiņiem arī to pagatavoju. kad atklāju galvenās sastāvdaļas, kas ir vērtīgais lapu kāposts, spināti un mellenes-pirmajā brīdī ir grūti tam noticēt, jo garšas nianse mellenēm ir sevišķi bagāta,bet salāti ir praktiski nejūtami, tādēļ kokteilis garšo un arī uzrunā bērnus! viss atkarīgs no tā, kā to pasniegsiet. :) -salmiņi attēlos no veikala manilla.lv -stabu/baznīcas.

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 2-2,5 saujas spinātu
  • sauja kale* -lapu kāposta
  • 1 banāns
  • 1 kivi
  • 2 aprikozes
  • 1.5-2 saujas mellenes
  • 1/2 glāze ūdens vai kļavu sulas
  • 1 ēdamkarote medus
  • 2 ēdamkarotes bišu ziedputekšņu

pagatavošana: vispirms pēc kokteiļu gatavošanas principiem-samaltiet zaļumus kopā ar šķidrumu. -tas zaļumus pilnīgi sablenderēs, iegūstot visviendabīgāko rezultātu un arī blenerim nebūs jāveic tik pamatīgs darbs, cīnoties ar zaļumiem un augļiem vienā reizē!.. pēc tam droši apturiet blenderi un pievienojiet visu pārējo, un turpiniet darbināt savu blenderi, līdz iegūta izcila smoothie konsistence. bieži vien, iespējams, šķiet, ka viss jau ir sablenderējies, bet es iesaku vēl kādu brīdi turpināt blenderēt, lai viss tiešām perfekti sakuļas. kopā blenderēšanas laikam veltiet vismaz 2 minūtes. *ziedputekšņus variet gan sablenderēt, gan uzkaisīt pa virsu jau gatavam, glāzē ielietam kokteilim. tas padarīs tā baudīšanu vēl īpašāku un arī liks justies emocionāli labāk. 

MELLENES-šajās ogās ir milzīgs antioksidantu saturs, kā arī tās satur teju visus vitamīnus, sevišķi tādus, kas citos produktos ir niecīgā daudzumā, tādēļ tās var uzskatīt arī par Latvijā dabūjamu superogu! mellenēs ir A, C, B1, B2, A, PP vitamīni, minerālvielas-kālijs, mangāns, cinks.. mellenes uzskata par redzes ogām, jo tās saturošais A vitamīns uzlabo redzi un palīdz pat dažādos redzes slimību gadījumos -atveseļošanas un ārstēšanas procesā. tāpat mellenes uzlabo muskuļu, asinsvadu un sirds darbību, atmiņu, ādu, to saturošais kālijs ir būtisks nervu sistēmas normālai darbībai. melleņu lietošana uzturā attīra organismu, uzlabo vielmaiņu un gremošanas darbību, kā arī cīnās ar organismā esošajiem brīvajiem radikaļiem un rada pretiekaisuma darbību, cīnoties ar baktērijām un izvadot nevajadzīgos toksīnus.