pirmo nātrīšu un upeņu pumpuru kokteilis

pavasaris beidzot ir klāt. lai arī laiks oficiālajā pavasara iestāšanas dienā un šodien aiz loga pavisam pelēks, līdz šim to varējām brīnišķīgi jau baudīt, ķert uz vaigiem vasarraibumus un arī mūsu organismu pildīt ar pirmajām "pavasara veltēm" -koku sulas, nezālītes, kādi pumpuri... -ja labi meklē, to visu jau iespējams dabā atrast un stiprināt organismu, tādēļ šodien dalīšos ar nātru kokteiļrecepti.  

lai uzmundrinātu tos, kuriem nepatīk meklēt, droši varu teikt, kad dienas atkal kļūs siltākas un saulainākas jūs varēsiet ļoti viegli atrast šos pirmos dabas atdzīvošanās vēstnesīšus, jo gan vērtīgās nezālītes, gan pumpuri būs satrakojušies un ļoti audzelīgi pārņems visus dārza kaktiņus un koku zarus. daudzi uzreiz man jautā, kad saku, ka laiks dzert kokteiļos nezāles-kur tad es Rīgā tieku pie nātrēm vai pienenēm. man ir ļoti paveicies, ka mammītei ir paradīzes dārziņš 20km prom no pilsētas, kur no agra pavasara līdz vēlam rudenim dabūjam dabas augu dzīvo spēku. bērniņa gaidīšanas laikā īpaši jādomā par dzelzs rezervēm organismā un nātres, sevišķi šīs pašas pirmās ir lielisks resursss, no kā to uzņemt! ..svarīgi, lai tiešām, ja nātres lietojat uzturā-lai tās neaug piesārņotu vietu un lielu ceļu tuvumā, tādēļ, ja redzat tās pilsētā, labāk garām tām iet ar gabalu. 

ja baidieties par to, ka kokteilis varētu būt sīvs un kodīgs, jeb ass, tad varu teikt, ka pašas pirmās nātrītes ir ļoti maigas.. pirmās, mazās lapiņas noplūkt iespējams pat ar plikām rokām, jo tās nedzeļ. lai arī to garša, vai drīzāk smarža ir jūtama, -kokteilis ir garšīgs un pilnvērtīgs dabas spēka. tad, kad to apzinies ko tādu baudīt ir īsta bauda. šajā gadījumā-gatavojot no nātrēm, būtiski, lai līdzās tām būtu klāt arī C vitamīna avots, lai tās saturošais dzelzs organismā uzsūktos vislabāk, tādēļ klāt vēlams pievienot arī kādu citrusaugu, ideāli derēs arī upeņu pumpuri, kas ir lielisks C vitamīna avots un dos kokteilim izteiktu upeņu piegaršu! 

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1 1/2 - 2 sauja nātres
  • 1/2 bumbiera
  • 1/4 mango
  • 1/2 banāns
  • 2-3 ēdamkarotes upeņu pumpuri
  • apelsīnu sula un augļa-apmēram no 3-4 apelsīniem

pagatavošana: sākumā pēc zaļo kokteiļu gatavošanas principiem-sablenderējiet zaļumus kopā ar šķidrumu. es šoreiz apelsīnu sulu izspiedu citrusaugļu rokas sulu spiedē, liekot klāt arī augļa biezumus jeb apelsīnu gabaliņus. ievietojiet nātres, pumpurus un sulu blenderī un parūciniet to ap 30sekundēm, lai nātres sašķeļas un labi sablenderējas. pēc tam pievienojiet visus auglīšus, līdz iegūta izcila smūtija konsistence un dzeriet kokteili uzreiz, bet izbaudot un nesteidzoties, lai tas ir ne tikai kā vērtīgs rituāls un mirklis uzturvielu uzņemšanai,bet arī labsajūtas radīšanai!

nātres uzturvētība: satur A un C vitamīnu, ļoti labs minerālvielu-kalcija, magnija, dzelzs un kālija avots. dēļ augstā dzelzs satura sevišķi labi nātres iekļaut uzturā veģetāriešiem un tiem, kas sirgst ar mazasinību, tā tonizē un uzlabo asinsriti un spēcina visu organismu. labs līdzeklis cīņai ar alerģijām un elpošanas sistēmas slimībām un saaukstēšanās laikā. nātru lapas variet pagatavot ne tikai kokteiļos, bet gan ēst arī salātos, pievienot klāt biezeņiem, zupām, sakaltēt un pie saaukstēšanās uzliet tējas..