dārzeņu pupiņzupa ar rīsu makaroniem un lapu kāpostu+blog archieve par pavasara elpu-dīgstiem

grūtniecības laikā ir daži konkrēti produkti, kurus izvēlos vēl vairāk kā ierastā stāvoklī, jo tie īpaši vajadzīgi bērniņa attīstībai. arī pirms tam savā veģetārajā uzturā nereti lietoju pākšaugus, tomēr tagad iztēle to pagatavošanai dažādos veidos nepieciešama biežāk. tāpat arī saldie kartupeļi un tumšie lapu dārzeņi ir produkti no *MUST EAT saraksta, ko ieteicams lietot topošajām māmiņām! tādēļ nedaudz šo zupu var saukt vai piedēvēt grūtniecēm..

arī ziema tuvojas beigām un svaigu, labu dārzeņu piedāvājums šķiet kļūst aizvien grūtāk atrodams, tādēļ pākšaugu biežāka iekļaušana ikdienas uzturā ir labs risinājums. pagraba krājumi teju iztērēti un jāmeklē iespējas, kur tos papildināt. -vai jums ir kādas saimniecības no kurām iegādājat dārzeņus? ..vai glābiņu atrodiet eko veikalos, kur ieejot, šķiet-varētu atsāt visu naudu, kas iecerēta, lai nopirktu visu nepieciešamo, bet beigās izdodas nopirkt vien varbūt dažas lietas, jo cenas, es atzīšu-tik tiešām ir pavisam nedraudzīgas. tomēr veselības labā ko tik neizdarīsi.

ir lietas, uz ko tiešām netaupu ziemā-svaigi salāti, ziedkāposti vai brokoļi, avokado, cukini, tomāti un arī pieejamie augļi!.. tā lēnām varētu saukt vēl, ko gribas iekļaut ikdienas maltītē, apzinoties, ka tas ir audzēts pilnīgi dabīgos apstākļos. bet, no labā ziņa ir tā, ka ilgi jau vairs nav jāgaida, jo vasara un svaigā sezona tuvojas lieliem soļiem-tas viss kļūs pieejamāks un arī maciņam draudzīgāks.. tikmēr varam vēl gatavot Latvijā audzētos dārzenīšus, par kuru izvēli arī nevajadzētu sūkstīties. jāzin tik ko un kur meklēt!..  un neaizmirstiet arī par krājumiem, kas gaida jūs saldētavā, lai līdz jaunajai ražai tie ir notiesāti un ir vieta atjaunošanai. ;)

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 3 burkāni
  • 1/2 saldā kartupeļa
  • 1 sīpols
  • 2 daiviņas ķiploka
  • 1 glāze sarkanās vai baltās pupiņas *es izmantoju konservētas.. varat izmantot arī, piemēram, lēcas.
  • **ja izvēlaties pupas vārīt paši, pievienojiet zupai tomātu pastu
  • 2-3 saujas rīsu makaroni
  • 2 saujas lapu kāposta
  • šķipsniņa jūras sāls
  • pasniegšanai-sezama sēklas un dīgsti

pagatavošana: sākumā uzkarsējiet nedaudz eļļu un max 2.min pasautējiet smalki sakapātus sīpolus un ķiplokus. -tie turpinās sautēties arī līdz ar pārējiem produktiem, tādēļ ilgāk nav nepieciešams. pēc tam pievienojiet kubiņos sagrieztu, nomizotu burkānu un ļaujiet kādu laiku tam vārīties, apmēram, 2 glāžu ūdens daudzumā. tikmēr sagrieziet tik pat mazos gabaliņos arī saldo kartupeli un pievienojiet tos burkāniem. atstājiet visu katliņa saturu gatavoties, līdz uzvārās ūdens, tad pievienojiet makaronus un noregulējiet mazāku plīts liesmu, kā arī pēc garšas, bet vēlams ne daudz-pievienojiet sāli. neilgu laiku, kādas 5 minūtes, pirms makaroni izvārījušies-pievienojiet pupiņas(es izmantoju konservētas, tomātu-čili mērcē, bet, ja vāriet paši-rēķinieties, ka zupas, jeb pupu pagatavošana prasīs ilgāku laiku un papildus labu garšu dos tomātu pasta un kāds gabaliņš čili!). kad līdz gataviem makaroniem atlikušas vien 3 minūtes-pievienojiet zupai lapu kāpostu***man mājās vēl ir krājumi saldētavā no vasaras, bet tie ir pieejami dažos eko veikalos, vai arī lielākajos rimi. jūs redzēsiet kā tie maina krāsu no tumši zaļas uz intensīvu, koši zaļu, līdz krāsa nomainījusies ilgāk zupu nav ieteicams vārīt, jo tā šiem svaigajiem kāpostiem zūd vērtība un arī skaistā krāsa paliks brūnīga. pasniedzot varat pievienot zupai sezama sēkliņas un svaigos dīgstus, kas šajā laikā stiprinās organismu un dos ne mazums vitamīnu un vērtīgu vielu, skaistu krāsu kontrastu, kā arī garšu. -es izvēlējos zirņu dīgstus, kas dod maigu zirnīšu garšu.