svaigais brownie jeb kakao muss-laimei, labsajūtai un mīlestībai valentīndienā

par godu valentdīndienai šodien iepostošu īpašu recepti, kas tapa iedvesmojoties nedaudz no Deliciously Ellas bloga, kad gribēju ātri pagatavot kādu svaigo gardumiņu, ko paņemt līdz, ejot ciemos.. apskatoties, kādi produkti bija mājās-pagatavoju recepti ar savu interpretāciju un iespējām, kā arī nedaudz bagātināju oriģinālo.

manuprāt, šī recepte atšķiras no ierastajām raw kūkām, jo masai praktiski netiek izmantota kokosriekstu eļļa, kas parasti dod ļoti standartīgu garšu visiem svaigajiem saldumiem.. godīgi sakot, aizvien vairāk sāku domāt, ka šis, iespējams, ir visgardākais un vienkāršākais svaigais saldais , ko līdz šim nācies gatavot. starpcitu, domāju, ka šis ir arī ļoti labs un veselīgs krēms ar ko pildīt macaroons. un, ja vēlaties ko bagātīgāku-pagatavojiet svaigās kūkas pamatni un šo pildiet virskārtā kā krēmu, un jums sanāks svaigā šokolādes siera kūka!..

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 2/3 glāzes indijas riekstu
  • 1 glāze pekanriekstu
  • 1 neliela sauja rozīnes
  • 10-15 žāvētas dzērvenes
  • 1 glāze žāvētas dateles
  • 2 ēdamkarotes medus vai kļavu sīrupa
  • 4-6 ēdamkarotes raw kakao vai kakao sviesta
  • 3 ēdamkarotes kokosriekstu eļļa **gatavojot ar kombaini var iztikt bez
  • svaigas ogas, ko likt pa virsu

pagatavošana: ir divi varianti kā šo saldo ēdienu pagatavot.

1-ja jums mājās ir virtuves kombains ar S veida asmeni, tad variet gatavot raw brownie. sāciet samaļot riekstus (droši var palikt arī lielāki gabaliņi, kas baudot saldo būs kraukšķīgs pārsteigums) un pēc tam pievienojiet žāvētos augļus, medu vai kļavu sīrupu un kakao, nelielu brīdi ļaujiet masai kombinēties, līdz tā izveido mīklas bumbu. pēc tam to izmīciet traukā un lieciet vismaz pusstundu saldētavā. **aizvākojot kūkas trauku, to variet glabāt saldētavā pat 3 mēnešus un gaidīt piemērotu brīdi, kad ātri vajag saldo. 

2-ja jums mājās ir vienkāršs blenderis, tad visticamāk vislabāk izdosies pagatavot raw muss un riekstus vajadzēs nedaudz pirms malšanas pamērcēt +/- 1stundu, aplejot ar ūdeni istabas temperatūrā. tad vispirms maliet riekstus. -ja blenderis netiek ar tiem galā, pievienojiet nedaudz ūdeni, ar ko pirmīt tos bijāt aplējuši. pēc tam vienkārši pievienojiet visu pārējo, + vēl arī kokosriekstu eļļu, kas masu saturēs kopā. iegūtā masa tāpat atgādinās mīklu, tomēr tā nebūs vienā bumbā, ielejiet to traukā un lieciet tāpat saldētavā.. 

pirms pasniedziet brauniju vai musu-papildus svaigumam un arī nelielam skābumiņam- lielisks balanss būs svaigas vai saldētas*ziemā ogas. es izvēlējos avenes, smiltsērkšķus un kazenes, kā arī īpašai valentīndienas noskaņai pa virsu uzbirdināju kaltētas rožlapiņas, kas arī dod jauku niansi.  

nedaudz par raw kakao- tas tiek iegūts samaļot kakao pupiņas gabalu, kurš ir attīrīts bez pupas sviesta daļas. ārkārtīgi būtiski atcerēties, ka termiski apstrādājot kakao-milzīgs daudzums vērtīgo uzturvielu tiek zaudēts, tādēļ ieteicams meklēt veidus, kā uzņemt tieši raw kakao, un arī iepērkoties pievērst uzmanību, lai šis kakao pulveris nav termiski un ķīmiski apstrādāts. lai arī kakao vairāk zinām kā dzērienu, patiesībā kakao ir galvenā sastāvdaļā, lai iegūtu visiem zināmo saldumu-šokolādi. kakao un tāpat arī svaiga, tīra un !termiski neapstrādāta! šokolāde ir bagātīgs antioksidantu un minerālvielu avots, kur sevišķi izceļas magnijs, dzelzs, hroms, kā arī daži vitamīni. kakao pupiņas spēkam ir īpašības veicināt cilvēka libido, palielinot smadzeņu darbības funkcijas, kā arī tas satur anandamīnu un serotonīnu, kas ir laimi un labsajūtu veicinošie hormoni, kakao uzturvielas organismā iedarbojoties-aizkavē novecošanos un arī spēj ārstēt iekaisumus. pēc šī var spriest, ka ikdienā nereti dzirdētais "cilvēkam nepieciešams ēst vairākus šokolādes gabaliņus dienā" ir pat ļoti pieņemams, vienīgi svarīgi izvēlēties īstu, dzīvu un svaigu šokolādi! ;)