brūklenes un citas rudens veltes-kokteilis imunitātes stiprināšanai un prāta uzmundrināšanai

nu ko.. sākusies jauna nedēļa un škiet, ka arī rudens beidzot ir iestājies, aiz loga līst. man jāatzīst, ka es vienu nakti neaiztaisīju istabā logu un paspēju saaukstēties, līdz ar to pievēršu uzmanību, cik daudz arī citi šņaukājās un klepo, tādēļ aicinu jūs būt uzmanīgiem un ļoti saudzēt savu veselību! -šajā laikā īpaši ir vajadzīgi vitamīni, kas stiprina mūsu imunitāti. šoreiz izmantojot bagātīgās rudens veltes-pagatavoju brūkleņu kokteili, ko mierīgi varētu pasniegt kopā ar svaigi-mājās pagatavotu mandeļu pienu kā brūkleņu uzpūteni, jo gala rezultātā tas ieguva biezu un pufīgu konsistenci. 

2 kokteiļu pagatavošanai jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1 banāns
  • 1 nektarīns
  • 1 ābols
  • 1 neliels bumbieris
  • 2 cidonijas
  • 2 saujas brūklenes

ja kokteilis priekš jums ir par skābu-pievienojiet klāt mazliet salduma:

  • ēdamkaroti medus vai žāvētas dateles
  • 1/3 glāze ūdens-šķidrumam 

pagatavošana: visas sastāvdaļas vispirms jānomazgā, nomizojiet banānu, pārējās sastāvdaļas droši varat nemizot, jo arī katra augļa miza satur dažādas vērtūgas uzturvielas, izņemiet nekatarīna kauliņu. -ja jums ir labs blenderis, kas spēs tikt galā ar ābola, bumbiera un cidonija serdēm un sēklām-droši blenderējiet arī tās, ja ne, tad patīkamāk būs, ja izmetīsiet lieko. -visas sastāvdaļas lieciet blendera krūzē un sablenderējiet, līdz ir iegūta viendabīga, smūtīga masa. pagaršojiet un !ja nepieciešams, pievienojiet klāt mazliet salduma. iesaku, vispirms tiešām pārliecināties, vai nekādīgi nevar iztikt bez šīm saldvielām. 

manuprāt, šajā kokteilī garša brīnišķīgi balansē skābumu ar saldumu. brūklenes ir bagātīgs dažādu organisko skābju avots, tāpat arī āboli un cidonijas, par ko vairāk varat izlasīt zemāk. uz veselību!


cidonijas satur ļoti daudz C vitamīna, A un B , E un P grupas vitamīnus-turklāt daudz vairāk nekā āboli! tās satur pektīnvielas, skābes un minerālvielas-kāliju, kalciju, magniju fosforu u.c., cidonijas uzlabo garstāvokli un uzmundrina, kas mūsu platuma un gaismas grādos ir īpaši nepieciešams. cidonijas stiprina sirdi, aknas un kunģi, palīdz sliktas dūšas un vemšanas gadījumos, īpaši noderīgi cidonijas lietot klepus gadījumos! cidonijas normalizē asinspiedienu, stiprina asinsavu sieniņas un tām piemīt antibakteriāla iedarbība. vislabāk cidonijas svaigas lietot dažādos uzlējumos kopā ar medu.

 

āboli palīdz sakārtot gremošanas sistēmu un uzlabo vielmaiņu, kā arī izvada no organisma dažādus sārņus. vislabāk tos lietot svaigā veidā, sulā, kur izmanto gan mizu, gan sēklas un serdi, jo katra šī daļa satur uzturvielas, kas mūsu veselību uzlabo un ziemā var noderēt. āboli ir labs kālija avots, satur mazliet Kalcija un Magnija, kā arī vēl mazākās devas citas minerālvielas. no vitamīniem tas ir labs C vitamīna avots, kas sevī iekļauj arī dažādas organiskās skābes, kas rudenī uzlabo imūnsistēmu. āboli ir arī A, B un K vitamīnu avots. tie satur šķiedrvielas un vertīgos ogļhidrātus, tomēr jāuzmanās un nedrīkst pārspīlēt, jo tie satur arī daudz cukura, kas var izrādīties par daudz.