atsvaidzinošs un reizē arī mazliet tropisks-persiku ananāsu kokteilis

variēt ar ne pašmāju augļiem var šķist mazliet ekstrēmi vai bailīgi.. tomēr, lai padarītu savu ēdienkarti krāsaināku un daudzveidīgāku pa reizei tas ir ideāls variants, lai kaut ko pamainītu un atsvaidzinātu ierastās garšas! turklāt kuram gan vasarā nekārojas sulīgs arbūzs, persiki un nektarīni un kas tik vēl ne! īstenībā es nesen rakstīju blociņā kas tad ir tādi rēali mūsu pašu-Latvijas augļi.. jāatzīst, ka dārzeņu iespējas salīdzinoši ir krietni vairāk!..

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1 banāns
  • 2 persiki (var arī būt nektarīni)
  • 2-3 rinķīši ananāss
  • 1/2 kivi (bez kā droši var arī iztikt)
  • 1/3 laima sulas
  • 1/2 glāze ūdens
  • dažas lapiņas piparmētras
  • saldumam varat pievienot mazliet medu vai kādu žāvētu-mīkstu dateli
  • čia sēklas
  • pāris gabaliņi ledus

šis kokteilis dēļ ananāsa var šķist nedaudz tropisks, bet piparmētra to padara atsvaidzinošu un patīkamu.. taču persiks-ārkārtīgi viegls, tomēr trekns punkts visam, jo arī to iespējams izgaršot un izjust! tieši tas man arī patīk pie šī kokteiļa, jo lai arī sastāvdaļu ir daudz, kombinācija ļauj sajust sīkās nianses! es iesaku jums ar to mazliet paspēlēties un pagatavot kādā ballītē, viesiem reizē arī uzdodot uzdevumu-atklāt, kas tad kokteilī slēpjās!

//pagatavošana: nomizojiet banānu un ananāsu.. atdaliet persiku no kauliņa, kā arī izgrebiet kivi-visas sastāvdaļas brīvi iemetiet blenderī, piespiediet mazliet laima sulu (ko pēc vēlēšanās var droši likt arī vairāk,..) pievienojiet ūdeni, piparmētru lapiņas (daudzumu var variēt pēc sajūtām)..  čia sēklas varat pēc sajūtām-kādu laiku pirms kokteiļa gatavošanas pamērcēt, bet man patīk, ja tās mazliet izkraukšķ.. savukārt, ja pēc garšas liekas, ka kokteilim vajadzētu būt saldākam-pievienojiet medu vai dateles, bet es pēdējā laikā praktiski, lai saldinātu kokteili-neko nepievienoju!.. ledu varat likt pēc sajūtas..-daudz ne, bet man patīk, ja kokteilis ir vēss, nevis silts!.. to, protams, ietekmē arī tas, ja augļus turat ledusskapī vai istabas temperatūrā.. visu kārtīgi sablenderējiet, lai kokteilim ir patīkama konsistence!

 

mazliet par persikiem un nektarīniem, kas pieder pie vienas dzimtas augļiem.. -ir dažādu veidu augļi..-vieni kas viegli atdalās no augļa, otri, kas ir "saauguši" ar tā sulīgo daļu.. arī garšas un tekstūras ziņā skaidri var noteikt kurš auglis ir kurš.. tie satur C vitamīnu un dažus B grupas vitamīnus, minerālvielas: kāliju, kalciju, fosforu, dzelzi.. daudz šķiedrvielu, ogļhidrātu, un vērtīgos antioksidantus, kas stimulē imūnsistēmu un palīdz samazināt vēža saslimšanas iespēju, jo novērš šunu bojājumus, kas ietekmējas no brīvajiem radikāļiem, šie sulīgi augļi uzlabo sirds darbību un ir labi acīm un redzei, un uzlabo ādu..  

KOKTEIĻU FORMULA

ananāsa vērtīgās īpašības