kvinojas-sparģeļu salāti siltajām vasaras dienām

vai esat bijuši tirgū vai kādā eko veikalā? -tās, manuprāt, ir labākās vietas, kur patiešām ir skaidri redzams, kas šobrīd ir sezonā! ..sulīgas, saldas zemenes, dažnedažādu zaļo lapu salāti, skābenes, loki, redīsi, rabarberi.. šur tur parādās arī sparģeļi.. un ,protams, arī tādi produkti, kuri nu tiešām nav vēl sezonā.. piemēram, gurķi un tomāti, ķirši-šo produktu laiks ir jūlijs, tādēļ tos pērkot ir jāuzmanās, jo tas, ka produkti ir nopērkami tirgū, nemaz nenozīmē, ka tie ir dabīgi un tīri no dažādiem ķīmiskiem minerālmēsliem! kad dodaties iepirkties svarīgi ir izprasīt pārdevēju un pārliecināties-cik ticami viņš apgalvo, ka tiešām produkti audzēti dabīgi! 

šajā reizē gribu dalīties ar sātīgu salātu recepti no dažādiem sezonas labumiem un kvinoju! siltām, vasarīgām dienām tie ir kā radīti, lai smagas maltītes vietā uzņemtu vērtīgas uzturvielas un enerģiju no sātīgiem, bet viegliem salātiem!

IMG_2849.JPG

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • dažādu jūsu iecienītāko zaļo lapu salāti
  • 6-8 redīsi
  • 2 saujas zemenes
  • 8 sparģeļu kāti
  • 1 avokado
  • diedzētas sēklas
  • 1/3 glāzes kvinoja

pagatavošana: vispirms sāciet gatavot kvinoju-gatavojot svarīgi ievērot attiecību- 1:2, tātad sēklas uzbriedīs 2-3 reizes lielākas, nekā tās ir iepakojumā! salātiem nomēriet 1/3 glāzi sēklu, un attiecīgi pielejiet 2/3 ūdeni, vāriet uz mazas liesmiņas 15 minūtes. ja vēlaties varat sietiņā virs gatavām sēklām uzliet aukstu ūdeni-lai tās nav siltas.

pēc tam gatavojiet sparģeļus-nomizo ar dārzeņu mizojamo, un nogrieziet aptuveni 2,5cm no apakšas-to izmet laukā..  lieciet vārīties vai sautēt,-ideāli, ja galiņš netiek iemērkts ūdenī, bet gan tvaicēšanas rezultātā kļūst mīksts! pievienojiet dažus pilenus eļļas un šķipsniņu sāli. -sparģeļus vāra atkarībā no tā-cik sen tie ir izrauti no dobes, kā arī baltie vārās ilgāk nekā zaļie! kad kātiņi ir gatavi-mīksti, ņemiet tos laukā un vislabāk pasniedziet uzreiz!

kamēr sparģeļi vārās sagatavojiet visas svaigās lietas-nomazgājiet salātu lapas, zemenes, redīsus, avokado-izmetiet liekos galiņus, salātus saplucieniet, bet pārējo sagrieziet gabaliņos-kā pašiem patīk.. to visu ar rokām sajauciet, lai iegūst tādu miksli no visām sastāvdaļām. virs salātiem pārlejiet olīveļļu, mazliet citrona sulu, 1/3 tējkaroti cukura un šķipsniņu sāli, iejauciet to un izkārtojiet salātus uz šķīvja.

virs salātiem pārberiet kvinojas sēklas, izkārtojiet skaisti sparģeļus, vēl zemenes + varat mazliet pa virsu pārliet biezo balsamico mērci un pasniegt!

//nevegāniskā versijā varat pievienot mocarellas vai kādu citu sieru! 

IMG_2851.JPG

 

SOON!- ar ko kvinojas sēklas un sparģeļi ir vērtīgi+kādēļ tos ir vērts ieviest ēdienkartē!