baudot pēdējos vasaras labumus-aveņu - avokado kokteilis

ja lasījāt manas šodienas pārdomas un apskatījāt iedvesmas linkus, tad visticamāk jau būsiet sajutuši to, ka esmu jau reāli lielās cerībās un sapņos par vasaru!.. lai arī dodu priekšroku visam sezonālajam, šobrīd pie mums Latvijā tīrus sezonas augļus un dārzeņus-bez ķimikālijām dabūt ir samērā grūti!.. lit kā liekas, ka pavasaris nāk ar labām dabas veltēm-gurķiem, tomātiem, lociņiem un dillēm.. gribu jūs aicināt mazliet paciesties un iztikt bez šiem vietējiem produktiem!.. ja nu ļoti gribat-šo un to var atrast eko veikalos, bet neuzķeraties uz šiem pirmajiem Latvijas labumiem parastajos veikalos!.. domājot loģiski-kādēļ gan, lai mūsu platuma grādos -martā un aprīlī būtu gurķi un tomāti? ..atbilde ir -jā,protams, kādēļ gan ne.. bet tad audzējot to ar ķimikālijām- nedabīgos apstākļos!!! ...pavasaris ir pārbagāts ar nitrātiņiem augļos un dārzeņos, tādēļ es ieskau brīdi paciesties un vēl baudīt to, ko iepriekšējā vasara mums dāvājusi!.. manā ledusskapī ir vēl vairākas kastītes ar saldētām ogām un vasaras bumbieriem.. tādēļ arī gribēju padalīties ar vēl kādu ogu kokteilīti.. šodien galvenajā vietā-avene!

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 3 saujas avenes
  • 1/2 banāns
  • 1/2 bumbiers 
  • 1/8 laima sulas
  • 1 avokado 
  • 2 ēdamkarotes čia sēklas
  • ūdens

 

 

banānu, bumbieri, laimu un avokado nomazgā.. banānu nomizo un iemet blenderī, pievienojot tam arī avenes, izgrebtu avokado un sagrieztu bumbieri, pielej klāt ūdeni..es pievienoju arī tikko lasītus liepu pumpurus!- to visu sablenderē, pēc tam izspiež laima sulu, pieber klār čia sēklas.. atkal sablenderē.. nogaršo!.. ja jums pietrūkst saldums-pievienojiet medu, bet, ja gribās šķidrāku-vēl ūdeni! .. kokteilis ir svaigs, jūtama patīkami skābena garša, ko izbalansē krēmīgais banāns un avokado, kas rada labu sāta sajūtu, bet tajā pašā laikā ir viegls un dod enerģiju!.. 

mazliet par avokado, jo tas pavasarī ir viens no tiem dārzeņiem, kas tiešām ir sezonāls un līdz ar to, ja ir īstais laiks un apstākļi, tad tā audzēšanai ir izmantotas mazāk ķimiskās vielas!.. pēc izskata un nosaukuma avokado ir dārzenis, bet, kokos tas aug tāpat kā augļi!.. parasti tas aug tropu Amazones mežos.. -tā miziņa var būt gan zaļa, kas parasti būs mīksta, gan melna, kas tik pat kā vienmēr ir gatava, bet cieta! vēl viens rādītājs, kad avokado ir gatavs ir galiņš, kur tas tiek norauts no koka-vienmēr paliek auglī.. ja tas ir iznācis uz āru- dārzenis ir gatavs baudīšanai!.. ja nav iespējams nopirkt gatavu-to var dažas dienas paturēt istabas temperatūrā un tas kļūs gatavs un mīksts! tie satur vitamīnus, olbaltumvielas, dažādas vētīgas eļļas, minerālvielas un mikroelementus!.. tieši tādēļ arī avokado ir liela nozīme to cilvēku uzturā, kas nelieto gaļu.. avokado labi palīdz pie augsta asinspiediena, pazemina holesterīna līmeni asinīs un risku uz sirds slimībām, kā arī uzlabojas atmiņa!