veselīgie riekstu-sēklu un žāvētu augļu enerģijas bāriņi

priekšā stāv Lielā talka un brīvdienas.. savukārt pēc tam jau atkal skrejošas darbadienas! -šī ir tik universāla recepte, kas noder jebkurā brīdī-strādājot vai atpūšoties, -kad vien gribas mazliet uzēst vai arī noremdināt izsalkumu, vai vienkārši uzēst kādu saldumiņu un iepriecināt kādu citu!.. -šādi enerģijas bāriņi ir laba alternatīva-neēst neveselīgos našķus un batoniņus, kas tik kārdinoši stāv veikalā pie letes, jo šādā-paštaisītā riekstu-granolas batoniņā nav nedz slikto E vielu, nedz ārkārtīgi daudz cukura!.. savukārt vēl lielisks ieguvums-paštaisīti riekstu enerģijas batoniņi ir ekonomiski izdevīgāki! un pagatavot šādu brīnumu nav itin nemaz sarežģīti, tas neaizņems daudz laika, +bērniem šāds veselīgais našķis šķiet pietiekami stilīgs, līdz ar to viņi arī labprāt izvēlēsies šādu batoniņu ielikt savā pusdienu kārbiņā un izsalkuma brīdī to notiesāt!.. 

IMG_1926.jpg

jums būs nepieciešami šādi produkti: 

  • 2-3 saujas auzu pārslas
  • 1,5 sauja indijas riekstu
  • 1 sauja mandeles
  • 1 sauja amaranta vai kvinojas sēklu
  • 1/2 glāze žāvētas dzērvenes
  • 1/2 glāze žāvētas dateles
  • sauja kokosriekstu skaidiņas

medus sīrupam: 1/2 medus, 1/4 ūdens, 2 ēdamkarotes cukura, šķipsniņa sāls

jūs varat vispirms riekstus, auzu pārslas un sēklas mazliet apgrauzdēt cepeškrāsnī 45-50 grādu temperatūrā!.. es šoreiz to nedarīju!.. -ir dažādi paņēmieni, kā ir iespējams gatavot šādus batoniņus, bet vispirms pagatavojiet medus sīrupu- sajauciet medu ar ūdeni un šķipsniņu sāl un 2 ēdamkarotēm brūnā-nerafinētā cukura.. šo šķidrumu uzsildiet un maisiet, līdz visas sastāvdaļas ir savienojušās(sāk sacietēt), uzvāriet, bet tā, lai šķidrums neiet pāri katliņa malām.. 1. virtuves kombainī iegūstiet vienotu masu no riekstiem un augļiem, līdz visas sastāvdaļas ir sajaukušās kopā.. vai 2.ieberiet visas vēlamās sastāvdaļas vienā lielā bļodā /-viss ir atkarīgs no tā, kādu šo enerģijas bāriņu jūs vēlaties-vienveidīgu, vai arī tādu, kur var redzēt un sajust katru riekstiņu un žāvēto augli atsevišķi!.. -manuprāt, arī skaistāk izskatās, ja batoniņš ir krāsains un interesants, jo katra sastāvdaļa ir ar savu īpašu krāsu! ..  sajauciet riekstu-sēklu un augļu masu ar medus sīrupu un kārtīgi samaisiet..pēc tam vienmērīgi izklājiet un piespiediet to traukā, kurā ieklājiet cepamo papīru, un lieciet to žāvēties pēc saviem ieskatiem (45-50 grādu temperatūrā 1-1,5 stundu, lai batoniņš būtu raw, 180-200grādu temperatūrā, 20-30 minūtes,lai batoniņš būtu vegan, bet šajā gadījumā nepārcepiet to-lai nepaliek pārāk brūns!).. izkausējiet raw kakao sviestu, kas kūst 37 grādu temperatūrā un apsmērējiet vienu batoniņu pusi, lai tie turētos vēl labāk!..

***daži padomi, ko vērts ievērot gatavojot batoniņus

-viegli apgrauzdējiet riekstus un sēklas-lai tie būtu kraukšķīgi, vai arī izmērcējiet, lai iegūtu gumijīgāku konsistenci

-sildot medu ar ūdeni un sāli-nepārkarsējiet un neļaujiet tam vārīties, tad enerģijas bāriņi būs trausli un plīsīs

-sagrieziet enerģijas bāriņus ar maizes nazi, kad cepeškrāsnī žāvētā masa ir mazliet atdzisusi,-apmēram, pēc 20 minūtēm, citādāk tos būs grūti sagriezt skaisti.. 

-batoniņus vislabāk ēdiet nākošajā dienā-lai tie sacietē,iegūstot stingru formu, -ledusskapī tos var uzglabāt 14-17 dienas! 

IMG_1949.jpg

jūs varat variēt ar sastāvdaļām-likt savus mīļākos riekstus un žāvētos augļus.. tas viss ir pēc jūsu ieskatiem ar ko varat eksperimentēt un atjaunot batoniņa garšas un veidus!.. lieciet droši klāt dažādas sēklas-linsēklas, čia, sezama sēklas, kvinoju..