zaļais-attīrošais kokteilis

vakar savā instagram kontā solīju, ka šodien dalīšos ar šo gardo smoothie! ..-tas ir mans jaunākais hīts, jo nupat, nupat satrakojušās gārsas, nātres un pienenes! mums dārziņā tās tiešām ir daudz.. šajā stadījā, kad visas šīs nezālītes ir pielikušas visas pūles, lai izaugtu ir visvērtīgākās un labākās!.. otrs ieguvums tās iekļaujot uzturā tieši šobrīd, kad tās ir vēl mazas un "jaunas" ir maigums, jo vēlāk tās paliek rūgtākas un nav tik garšīgas! ..ja jums nav iespēja tikt pie šādām nezālītēm, tad droši varat nopirkt spinātus, pētersīļus un dilles-arī tas ir ideāls kokteilis.. -tieši tādu taisīju @innocentcafe! bet pilsētā gan neplūciet, ja redzat, jo dēļ mašīnu izplūdes gāzēm uzņemsiet vairāk neveselīgo nekā labo! 

+++vēl vakar instagramā pie bildes uzrakstīju mazu tīzeri par to, ka atradu Rīgā KALE salātu!!! daudzi man bija jautājuši-kur es to dabūju.. (martā atvedu no Londonas!), bet nu arī beidzot pie mums-rimi! ir iespējams nopirkt šo vērtīgo lapu kāpostu.. ieraugot veikalā-ledusskapī pie svaigajiem dārzeņiem un augļiem, no prieka skaļi iesaucos un apkārtējie nepavisam nesaprata par ko! ..es pati šoreiz ieklīdu rimi, kas ir pie Rīgas robežas-braucot uz Bauskas pusi!.. iespējams, ka ir jāpameklē vietas, kur to var dabūt.. savukārt, kad tie izaug pie mums Latvijā, tie ir sastopami arī lielākajos eko veikaliņos!! 

IMG_5742.jpg

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • sauja nātres
  • sauja gārsa
  • sauja pieneņu lapas
  • sauja KALE
  • 1-2 banāni
  • 2 daiviņas melones
  • 1 laims 
  • liepu pumpuri
  • ūdens vai bērzu sula

salasiet visas nezālītes un zaļumus un nomazgājiet-pie tiem var būt arī smiltis.. ievietojiet blenderī, aplejot tās ar izvēlēto škidrumu!..-mums ledusskapī vēl stāv bērzu suliņa, tādēļ šoreiz izvēlējos tieši to! sākumā, manuprāt ir tieši vislabāk atsevišķi sablenderēt šos zaļumus ar pumpuriem un pēc tam pievienot pārējo.. ja vien jums nav superblenderis tad tiešām iesaku darīt šādi! pēc tam gan -pievienojiet banānu un meloni, kā arī izspiediet sulu no laima, sablenderējiet līdz iegūta laba konsistence un -kokteilis gatavs!.. ***šo kokteili gatavojot varu arī ieteikt to taisīt pēc iespējas šķidrāku, jo tādā veidā būs daudz vieglāk un patīkamāk to baudīt, bet vispār šī kombinācija ir ļoti garšiga, svaiga, viegla un atspirdzinoša, laims dod patīkamu skābumiņu un noņem nezālīsu sīvo garšu!.. 

laiks ārā ir brīnišķīgs un ticu, ka daudzi esat aizbraukuši uz laukiem, tādēļ izmantojiet un baudiet, to, ko daba, pirms visa lielā ziedoņa mums dāvā!.. es pati arī vēl skriešu šodien baudīt jauko vakaru, bet drīz publicēšu arī sīkāk un smalkāk-kā katra šī vērtīgā nezālīte, kale un spināti izskatās un ko mums visi šie augi dod!.. lai Jums skaistas un veselīgas Lieldienas! xx.

IMG_8148.jpg