c vitamīna avots-vasaras un goji ogu kokteilis

vēl viens kokteilis, ko gatavojām darbnīcā bija no ogām! ..krāsa un smarža atgādina vasaru, kad ogas ir viena no svarīgākajām sastāvdaļām un ne tikai to ēšana, bet arī lasīšana.. šajā kokteilī mazs ogu skābumiņš dod īsteni perfektu garšu! ..man tā ļoti patīk,-gandrīz vienmēr mēdzu pie kokteiļa piespiest arī laima, citrona vai arī smiltsērkšķu sulu, lai kokteili padarītu īpašāku tieši garšas ziņā! bet nu veram acis ciet, izgaršojam un nokļūstam siltā vasaras dienā!

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • divas saujas zemenes
  • sauja upenes
  • 2 plūmes
  • 1 banāns
  • 2 ēdamk. kokosa skaidiņas
  • pussauja goji
  • medus vai dateles pēc garšas-saldumam
  • apelsīnu sula vai ūdens šķidrumam

tā, kā ogas ir saldētas-šis kokteilītis būs auksts,ja vien pirms blenderēšanas ogas nenoturēsiet istabā vairākas stundas!.. bet jebkuram kokteilim viens no garšas labskanības ir tieši vēsums, jo tam jābūt atspirdzinošam! sametiet ogas blenderī un sablenderējiet ar ūdeni vai apelsīnu sulu-tā dos vēl papildus mazu skābuma bāzi, bet ne pavisam uzbāzīgu! ..klāt pievienojiet nomizotu banānu un sīkāk sagrieztas plūmes,(izņemot no tām kauliņus!). ieberam klāt goji ogas un kokosa skaidiņas.. blenderēšana var turpināties! kad masa ir ieguvusi smūtīgo konsistenci pievienojiet vēl klāt savu saldinātāju-medu vai dateles , pēc saviem garšas ieskatiem, ja gribas saldāku-vairāk, ja mazāk saldu -mazāk!..  **būtiski zināt, ka sasaldētu sablenderēt ir mazliet grūtāk nekā svaigu, tādēļ iesaku, būt uzmanīgiem un nepārslogot blenderi! 

mazliet vēl pastāstīšu par goji ogu!.. tā ir līdzīga mūsu Latvijā sastopamajai bārbelei, otrs nosaukums goji ogām ir Tibetas bārbele! lai arī pēc uzbūves goji ir apmēram 3x lielāka nekā tā, kas sastopama Latvijā, krūmā tā aug tieši tāpat kā bārbeles! ..goji ir vēl viens superprodukts, ko senie senči sāka lietot uzturā jau 650 gadu pirms mūsu ēras, lai uzturētu sevi pie veselības un uzņemtu enerģiju!..goji ogas dziedinošās un labvēlīgās īpašības ir ārkārtīgi daudz!.. tagad īpaši aktuāli tā darbosies kā pretvīrusu līdzeklis, kā arī izvadīs toksīnus no asinīm un nomierinās nervu sistēmu!.. dienas deva vēlama ir 10-15g, kas ir aptuveni viena sauja!.. būtiski ir pirkt dabīgas ogas, kuru audzēšanā un žāvēšanā netiek lietotas ķimikālijas! goji ogas satur minerālvielas, olbaltumvielas, tai skaitā arī 8 neaizvietojamās, kas jāuzņem ar uzturu. ogas ir avots vairākiem B grupas vitamīniem, C vitamīnam-saturot to 500x vairāk nekā apelsīnos. tāpat tas ir arī apbrīnojams dzelzs avots, goji tas ir 15x vairāk nekā spinātos. info par goji ogu un vairāk par to, kā tā aizsargā vai ko stiprina atradīsiet šeit! 

ceru, ka uzzinot, cik goji ir vērtīga uzreiz ierakstījāt to ieprikšanās produktu sarakstā!.. es goji ogas izmantoju ne tikai kokteiļos, bet arī salātos, musli vai vienkārši ēdot tās kā uzkodiņu! ..kādas receptes ar goji ielikšu arī drīzumā vēl, lai iedvesmotu jūs uz ko interesantu, veselīgu un jaunu!