saules proteīna kokteilis

saule šodien mazliet paslēpusies aiz mākoņiem, tādēļ publicēšu saulaino kokteilīti..-praktiski viss ir no dzeltenām sastāvdaļām!.. šonedēļ kopā publicēšu trīs kokteiļu receptes, ko gatavojām kokteiļu darbnīcā, par to arī vēlāk varēsiet uzzināt!.. bet nu, lūk pirmais! ..lai mazliet kāda saules garša šodienai! 

1393923376.251875.IMG_8537.JPG

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1/4 ananāss
  • 1/2 mango 
  • 1 banāns
  • 2 plūmes
  • medus-pēc garšas
  • nepilns sauja kailgraudu auzas 
  • 1.5 glāze apelsīnu sula
  • ēdamkarote čia sēklas
  • 1.5 tējkarote citrona sulas

//ja vēlaties lietot piena produktus, varat pamēģināt šo kokteili piemēram ar tīrkultūru!.. es iesaku Valmieras -liepziedu,cidoniju..

sākumā jāsagatavo auzas ar apelsīnu sulu, kas ir kā labs aizvietotājs kaut vai tiem pašiem piena produktiem, jo satur 20% proteīna, tās ir bagātas ar antioksidantiem, E un B grupas vitamīniem u.c. auzas nepārslogo organismu, bet dod tam enerģiju! sīkāk par auzām un citiem graudiem varat atrast graudaspeks.lv. kad auzas ar apelsīnu sulu esat pietiekami sablenderējuši,- auzas labi sašķēlūšās, atstājiet to mazliet piebriest, tad tās arī izšķīdīs! ..tikmēr nomizojiet banānu, mango un ananāsu.. sagrieziet to visu un arī plūmes mazākos gabaliņos, lai vieglāk to visu sablenderēt! tad, kad tas izdarīts kopā ar auzu-apelsīnu sulas iegūto masu, sāciet blenderēt augļus, klāt tiem pievienojot arī čia sēklas un medu un piespiežot klāt mazliet citrona sulu! vēlams iegūt gludu, vienmērīgu konsistenci, ja vēlaties šķidrāku-pielejiet apelsīnu sulu, bet tā, lai nepazūd "smooth"! lai labi garšo un dzeltenā krāsa jūs uzmundrina un iepriecina!

mazliet vēl par vērtīgajām čia sēklām- tās nāk no Meksikas un Dienvidamērikas, ko jau vairāk nekā 3000 gadus pirms mums izmantoja uzturā acteki, lai palielinātu fizisko izturību un spēku! mūsdienās tās iesaka lietot pārslodzes un stresa situācijas, jo novērš trūkstošo vielu deficītu!..tās ir augstvērtīgas un uzturvielām bagātas, satur dzelzi, vairāk nekā spināti- stiprina imūnsistēmu, samazina nogurumu un nodrošina enerģijas vielmaiņu., kalciju, -saturot to vairāk nekā piens, magniju, kas ir nozīmīgs kaulu un muskuļu darbībai-īpaši piemērots sportistiem! bet svarīgi,-čia sēklas ir neaizvietojamo Omega 3 un 6 taukskābju avots-satur daudz vairāk nekā zivju produkti! // dienas deva 1-2 ēdamkarotes.