lēcu-dārzeņu sautējums ar kapātiem tomātiem

viens no maniem ikdienas priekšnoteikumiem gatavojot ēdienu ir dažādība! -man ir svarīgi pārsteigt mīļos ar jauniem ēdieniem un garšām, jo gribu, lai viņiem ir pārsteiguma sajūta un ēdiens vienmēr nebūtu uz viena viļņa un vienādas garšas! ..tādēļ bieži ir izdomāju ko tādu, ko mājinieki nekad nav ēduši-kaut kas jauns un pat neparasts!.. šajā ziņā-esot un dzīvojot daudz mājās parādās liela radošā puse!.. sen atpakaļ izpaudos ar lēcām!.. lai arī man pašai tās ļoto garšo, pārējiem mājās uz tām nebija ļoti liela piekrišana!.. pieņēmu izaicinājumu un izdomāju, ka viss būs uz oranži-sarkana viļņa un tagad lēcas ir viens no produktiem, ko ik pa laikam pagatavoju, jo visiem garšoja! ..attiecībā uz šo recepti es patiesībā sākumā gribēju gatavot lēcu tomātu zupu, bet sanāca šāds sautējums..protams, es varēju pievienot vairāk ūdeni, bet bija ļoti garšīgi un zupu atliku citai reizei!.. 

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • glāze lēcas
  • 1/2 cukini
  • 2 burkāni
  • 1/2 selerija vai kālis
  • svaigi ķirštomātiņi
  • 7-10 šampinjoni
  • 1 paciņa i love eco kapāti tomāti
  • 2 daiviņas ķiploka
  • bazilika lapiņas

lēcas sākumā noskalo, līdz ūdens caur tām iztek tīrs un dzidrs, pēc tam aptuveni uz 20 minūtēm tās liek mērcēties un peldēties kādā bļodiņā!.. tikmēr sakapā ķiploku un mazliet apcep, pēc tam pievieno diezgan smalki sagrieztus burkānus, seleriju vai kāli, un pievieno tos apceptajiem ķiplokiem.. -to visu sautē uz mazākas liesmiņas, pilejot tam klāt arī pavisam nedaudz ūdeni.. tālāk turpina sagatavot visas lietas, kam nevajag tik ilgu gatavošanu- sākot ar cukini un beidzot ar tomātiņiem, attiecīgi visus šos produktus vienu pēc otra tādā secībā pievienojiet burkāniem un selerijām.. kad pievienojat cukini, lieciet varīt arī lēcas! -tās var gatavot atsevišķā pannā vai katlā, bet es to darīju turpat mazu brīdi pēc tomātu pievienošanas, kad pieliku arī kapātos tomātus!.. būtiski, lai dārzeņi sagatavojas, jo ja pievienosiet lēcas un attiecīgi tam klāt arī ūdeni-intensīvā sautēšana apstāsies un var gadīties, ka visi dārzeņi nebūs mīksti un gatavi!.. iespējams, tādēļ drošāk tās vārīt atsevišķā traukā!.. lēcas izvārās aptuveni 15-20 minūtēs!.. beigās pievieno mazliet sāli, piparus un saplēstas bazilika lapiņas.. mazu brīdi pasautē kopā un maltīte gatava! .. būtībā, ja lēcas izmērcējiet jau pirms tam- kopējais gatavošanas laiks ir 30 minūtes. to pasniedz ar salātiņiem un dīgstiem!.. 

lēcas veikalos ir pieejamas dažādas-sarkanas, brūnas, melnas, baltas, zaļas! jāpiebilst, ka atšķirībā no šķirnes un krāsas mainās arī gatavošanas ilgums, ko ietekmē arī tas vai tās ir šķeltas vai veselas, un ar vai bez miziņas!.. lēcas pieder pie pākšaugu dzimtas un līdz ar to ir bagātas ar olbaltumvielām! tāpat tās ir labs šķiedrvielu un minerālvielu avots! tās ir iespējams pagatavot dažādos veidos-tās ir garšīgas vienas pašas, labi iederas sautējumos, salātos un zupās, bet pats labākais tās var arī diedzēt un tikai tādā veidā ir iespējams uzņemt arī neaizvietojamās aminoskābes..