smiltsērkšķu rīta kokteilis veselībai: //vitamīni, miers, enerģija, imunitāte

pagājušajā nedēļā devos ciemos,..aiznesu apelsīnus un no Anglijas atvesto kale salātu..vai esat kādreiz gājuši ciemos no rīta pulksten 8.30?? ..šoreiz tā nu sanāca, ka ciemošanās iemesls un priekšā stāvošā diena lika satikties tieši tik agri!..mīļš paldies par jauko uzņemšanu Martiņai un Amēlijai..sen nebiju aizgājusi ciemos un ieejot pa durvīm sajutusi tikko izceptu cepumu smaržu..un jā-jau no paša rīta!..lai arī laiks šoreiz bija pavisam īss jaukām sarunām, iedvesmai mīlēt, smaidīt un dzīvot mierā reizē laiks bija gana! paldies par to, jo tādas reizes ļoti uzrunā un paceļ..Marta cienāja arī ar garšīgu kokteilīti, tādēļ dalos jums ar recepti.. 

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1 banāns
  • sauja zemenes
  • 2 saujas smiltsērķšķu ogas
  • sauja goji ogu
  • 1 vidējs apelsīns
  • kale
  • ūdens

es ļoti ceru, ka jūs esat sagatavojušies ziemai un saldētavā vēl ir vasaras veselīgie krājumiņi! .. bet plauktā glabājās arī goji ogas! būtībā vienīgās sastāvdaļas, kas vajadzīgas svaigas veikalā ir banāns un apelsīns.. kale salātu variet aizvietot ar mazu saujiņu spinātu..bet šoreiz tā nav galvenā sastāvdaļa un bez tā arī vispār var iztikt!.. nomizojiet  un sagrieziet banānu, pārējās sastāvdaļas sametiet blenderī.. izspiediet ar rokām sulu no apelsīna un izgrebiet no tā arī biezumu-pievienojot to klāt pārējām sastāvdaļām.. pielejiet klāt 3/4 glāzes ūdens un blenderējiet līdz viss sajaucies un izveidojusies smootīgā konsistence!.. pluss šim kokteilītim ir tāds, ka nemaz neprasās nekādu saldumu, jo to dod zemenes, banāns un arī apelsīns.. bet garšu balansē goji ogas un smiltsērkšķu ogas, kas kokteilim dod patīkamu, bet ne izteiktu skābumiņu! pats interesantākais pārsteigums ir krāsa, jo šoreiz zemenes zaudē cīņu un kokteilītis ir oranžs!.. uz veselību!..

smiltērķšķi kokteiļos arī tējai ir vieni no maniem iecienītākajiem, jo dod labu skābumiņu! ja vēlaties pievienot sulu-vajadzēs aptuveni 2 ēdamkarotes, taču ogas dod iespēju nelikt tik daudz citus augļus, tādēļ var gan tā, gan tā! ..svarīgi smiltērkšķu ogas un sulu lietot vai sagatavot saldēšanai tad, kad tās ir gatavas-skaistas un ne sabojājušās.. raža ienāk augustā, kad ļoti aktīvas ir augļu mušiņas un jārīkojas ātri +++ogu attīrīšana nav no tām vieglākajām!!..bet vispār smiltsērķšku krūma dotās ogas ir ļoti vērtīgas- tās satur gandrīz visus dabā esošos vitamīnus un bioloģiski aktīvās vielas! ..ogas vairumā var lietot dažādu ādas, aknu un gremošanas trakta slimību ārstēšanai, holesterīna mazināšanai un iekaisuma novēršanai, bet ļoti labi tās iedarbojas-nomierina un sakārto arī nervu sistēmu! sula un smiltērķšķu ogās esošā ēļļiņa novērš nogurumu un veicina domāšanas un reakcijas ātrumu! smiltsērkšķi arī izvada no organisma smagos metālus un kaitīgās vielas, iedarbojoties un mazinot arī uz rentgena, antibiotiku un stresu atstātās sekas! bet ziemā variet taisīt smiltsērķšķu sulu kursus, lai stiprinātu savu imunitāti-dzerot 1-1,5 l sezonas sākumā un atkārtojot to aktīvajā slimošanas laikā februārī un martā!.. bet, kad slimība ir klāt-dzeriet 30-50ml tīras sulas ik pa 1-1.5 stundām! smiltsērkšķus ieteicams uzturā lietot ikvienam-gan maziem bērniņiem un grūtniecēm, gan aktīviem pusaudžiem un arī veciem cilvēkiem!.. smiltsērķšķu ieteicamā deva nav noteikta un to var uzņemt, cik vien iespējams!.. vairāk informāciju varat atrast šeit.