salāti ar ķiplociņu-īpaši saaukstēšanās laikam

ziniet.. man jāatzīst, ka kādreiz ķiplokus un sīpolus vispār neēdu!.. bet esmu tagad atvērta ķiplociņam un to lieku klāt ļoti daudziem ēdieniem, ko gatavoju, bet sīpoli gan jo projām man ne pārāk!.. jā.. man garšo karamelizēti avenēs, bet klāt ēdienam-man ļoti nepatīk!.. arī svaigi loki-nav priekš manis.. un, ja restorānā ēdiens ir izdaiļots ar sīki sakapātiem lociņiem-tas ir pavisam sabojāts!.. smieklīgi mazliet!.. pēdējā laikā gan esmu atklājusi dažus veidus kā man patīk puravs!.. bet vispār pārāk nedraudzējos ar šīs dzimtas pārstāvjiem!.. 

IMG_0248.JPG

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • dažādi vai viena veida salāti (es izmantoju- spinātus, kale, grieķu un ledus salātu)
  • avokado

mērcei:

  • 2 daiviņas ķiploka
  • auksti spiesta vai vienkārši laba olīveļļa
  • balsamico etiķis
  • 2 tējkarotes cukurs
  • šķipsniņa sāls
  • pipari
  • 1/2 citrons
  • ķiploku etiķis

 

 

 

šobrīd gatavoju blogam dažādus padomus un ieteikumus-kā ārstēt saaukstēšanos.. un viens no tiem ir visu varenais ķiploks!.. būtiski šādā laikā to uzņemt tieši svaigā veidā!.. bet pieļauju, ka daudziem var būt kompleksi dēļ garšas, kas ilgu laiku pēc tam ir mutē un reāli ir jūtama pēc tam runājoties, vai bučojoties, ..bet lūdzu esat saprotoši un pieņemiet to ar laipnu ironiju.. galu galā-veselības dēļ jābūt gatavam uz visu! 

nomazgājiet salātus.. un plēsiet tos ar rokām, nevis sagrieziet ar nazi!.. Franču kultūra māca, ka pret ēdienu ir jāizturās ar milzu mīlestību, tādēļ nedrīkst to uzšķērst-sevišķi salātus!.. nomazgājiet avokado, pārgrieziet to uz pusēm un izgrebiet augli!.. pēc tam nomazgājiet arī citronu un pārgrieziet to uz pusēm.. nomizojiet ķiploka daiciņas un tās smalki sakapājiet.. //mērci iesaku sajaukt atsevišķā trauciņā, lai visas sastāvdaļas izveido vienotu garšu!.. sākumā ielejiet bļodiņā olīveļļu, pievienojiet balsamico un garšvielas, izspiediet citrona sulu, un pievienojiet mazliet arī etiķi, pieberiet sasmalcinātos ķiplokus un visu samaisiet!.. pagaršojiet-ja mērcei nekas no minētā pēc garšas nepietrūkst, bet ir balansā, pārlejiet salātus un avokādo ar iegūto!

salāti ir viena no vienkāršākajām lietām, ko pagatavot.. +tas neprasa pārāk daudz laika.. bet rezultāts ir iegūstams-kā restorānā, ja vien bagātiniet zaļo lapu burvību ar dažādām mērcītēm!.. šajā ziņā iesaku apmeklēt arī Labu Garšu Darbnīcu salātu darbnīcu, jo tur jums noteikti iemācīs dažādus padomus un trikus mērcīšu gatavošanai, lai tas būtu vairāk nekā vienkārši olīveļļa ar drusku sāli un lieliski ir arī tas, ka galvenais uzvars ir uz augu valsts pārstāvjiem!..