ziemas dārzeņi: burkānu-seleriju sautējums

šķiet, ka drīz tiks pārkāpts slieksnis, kad ziemas dārzeņus un rudens veltes nomainīs dārzā pirmie izlīdušie labumi!.. tādēļ gribu vēl uzspēt jūs iepazīstināt ar pāris receptītēm no mana krājuma, kas saistītas tieši ar tādiem dārzeņiem, kas iztur visu ziemu! šogad nestāstīšu vairāk -kas ar ko ir īpašs un  atstāšu to rudenim!.. bet dalīšos ar dažām vienkāršām maltīšu idejām pusdienām vai vakariņām!.. ja neesat paspējuši apskatīt šeit var atrast arī gruboto vai ziemas ingverzupu..

tā kā esmu veģetāriete (lai gan zivs gaļu pa retam joprojām baudu), es cenšos izdomāt dažādus dārzeņu ēdienus, lai mana ēdienkarte būtu daudzveidīga, jo kartupeļi nekādā ziņā nav mans mīļākais ēdiens-atšķirībā no lielākās daļas latviešu!..arī maniem mājiniekiem ļoti patīk kartupeļi un tādēļ bieži man nākas taisīt pašai sev pavisam ko citu.. jo es tos vienkārši nevaru ieēst biežāk kā pāris reizes mēnesi-negaršo!.. 

..samērā nesen atklāju cik labi iet kopā selerija ar burkāniem, kam pievienoju arī cukini un saulē kaltētos tomātus!.. šoreiz, kad atbraucu mājās-seleriju kāds jau bija paspējis pagatavot, bet atradu kāli,kas redzams attēlā un taisīju tā!.. arī nebija slikti, bet selerijas sakne labāk izceļ šo dārzeņu savienojumu un iesaku jums pamēģināt tieši tā!..

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 3 burkāni
  • vidēja lieluma kālis
  • 1 cukini
  • 1,5 sauja saulē kaltētu tomātu
  • 1 liela daiviņa ķiploka
  • maziņš sīpoliņš (ja esat sīpolu fani)
  • svaigi vai kaltēti timiāna zariņi
  • sāls un pipari pēc garšas
  • 1,5 tējkarote nerafinēts cukurs

visērtāk, pirmkārt, ir sagatavot dārzeņus- nomazgāt, nomizot un sagriezt gabaliņos, kādos vēlaties! .. pirmkārt smalki sagrieziet ķiploku un sīpolu-apcepiet tos īsu brīdi garšaugu eļļā, tikai tā, lai tie nepaliek brūni, jo tas var sabojāt garšu!.. pēc tam pievienojiet burkānus un seleriju, varbūt vēl kādu pilīti eļļas.. es aptuveni pusotru minūti viņus aktīvi turu uz liesmas, bet pēc tam pievienoju karstu ūdeni un lieku sautēties ar vāku uz vidējas uguns!.. kad selerija un burkāni ir kļuvuši mazliet mīkstāki un drīz jau būs gatavi-pievieno cukini un kaltētos tomātus, ja tie nav eļļā!.. +pievieno garšvielas: sāli, piparus, cukuru un timiānu.. ļauj visam sautēties kamēr mīksti!.. daļa ūdens iztvaiko, daļa iesūcas dārzeņos.. bet drusku paliek arī tāds šķidrumiņš!.. pagaršojiet-ja ir labi, tad viss ir gatavs, bet, ja liekas, ka kaut kas trūkst-pievienojiet vēl kādu garšvielu, varbūt organic sojas mērci, kas šādiem ēdieniem labi iet klāt.. varat pievienot arī cieto sieru vai mazliet saldo krējumu, ja mīlat piena produktus!.. kad gatavs-aromātam pārkaisiet pāri vēl kādu timiāna zariņu!.. pasniedziet ar kādu svaigu dārzeni vai lapu salātiem!..