zemeņu-ananāsu kokteilis saaukstēšanās un attīrīšanās laikam

es ceru, ka vasarā padomājāt par ziemu un sasaldējāt kādus labumiņus (šoreiz zemenes)..ja ne, varat atcerēties receptīti, lai zemeņu laikā uztaisīto šo smoothie! lai arī man patīk eksperimentēt un variēt.. šim kokteilim skaistums slēpjas tur, ka tā garša ir maiga, bet tajā pašā laikā izceļ gan ananāsu, gan zemeni! tieši tādēļ bieži, taisot kokteiļus, tos gatavoju pavisam vienkāršus! šis salikums zemene un ananās ir ļoti saderīgs, jo lai arī ananās pēc savas būtības ir spēcīgs, tas absolūti nenomāc zemeņu sulīgo un vareno aromātu! 

ananāsa īpašības šajā ziemas periodā ir ļoti aktuālas-tas ne tikai palīdz uzlabot garstāvokli ar savu svaigumu, bet arī iedarbojas pret saaukstēšanos, kakla sāpēm, temperatūru  un klepu... ..tāpat, gada pirmajos mēnešos visbiežāk veicam attīrīšanos, ananāss satur daudz vērtīgo uzturvielu (vitamīnus, minerālvielas un mikroelementus).., tādēļ to ir labi uzņemt, ja ēdam mazāk! būtībā šis princips labi darbojas arī, ja uznācis slimums, -kad tik daudz ēst negribās! bet ūdens saturs ananāsos veicinās vielmaiņu un skalos organismu no iekšienes..

savukārt zemene ir bagātīgs C vitamīna avots!.. vairāk par to stāstīšu sezonā! 

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 150-200g zemenes
  • 4 ananāsu ripiņas
  • 1,5 banāns
  • medus pēc garšas
  • 3/4 glāzes ūdens

-jānomizo ananās, banāns, bet saldētās zemenes pievieno klāt atkarībā no veida, kā tās ir sasaldētas- veselas, vai nogriežot ar nazi no sasalušās masas..- saliek visu traukā, pievieno klāt ūdeni un medu un sablenderē!.. ielejiet skaistā glāzē un baudiet, domājot par vasaru.. tā jau tepat netālu ir! uz veselību!