svaigais ziemas kokteilis

ziema Latvijā ir skopāka ar augļu dažādību, tomēr šo un to var arī atrast.. galvenais ir lietot svaigus un gatavus produktus, jo tādi tie satur visvairāk vērtīgās uzturvielas!.. man ļoti patīk sākt rītu ar kokteili, lai arī tas ir sātīgs, tas nedod smaguma sajūtu, bet gan enerģiju un uzmundrinājumu!.. tāpat šādi kokteilīši ir lieliski starp ēdienreizēm un pēc sporta aktivitātēm! jau drīzumā uzrakstīšu kā vislabāk izvēlēties sastāvdaļas, gatavojot smoothie, bet šoreiz dalos ar savu ziemā visaktuālāko kokteili tieši no svaigiem produktiem! ..manuprāt, smoothie var pagatavot 1001 dažādās variācijās, tādēļ tas nevar apnikt, ja vien variē ar produktiem un to garšām!

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1 kivi
  • 1 banāns
  • 1/2 bumbiera
  • 1/2 avokado 
  • 1/2 laima
  • 2 tējkarotes smiltsērkšķu sulas
  • pēc garšas medus vai dateles-saldumam
  • 3/4 glāzeūdens 

vēl kokteiļu priekšrocība ir tā, ka tie ir pagatavojami ļoti ātri.. nomizojiet kivi, banānu, sagrieziet vidējos gabalos. bumbierim noņemiet kātiņu un serdi, sagrieziet augli, savienojot visas sastāvdaļas kopā blenderī. avokado nav vēlams mizot, bet gan pārgriezt to uz pusēm, izgrebot vidiņu, tādā veidā izmantojot pēc iespējas vairāk, nevis izmetot vērtīgo ārā! izspiediet ar roku laima sulu, pievienojiet smiltsērkšķu, bet, gadienā, ja tādas jums nav, mierīgi var iztikt. būtiski ar to nepārspīlēt, jo tā var pamatīgi sabojāt garšu (es iesaku 2 tējkarotes-2 ēdamkarotes). ielejiet traukā ūdeni, citādāk blenderis nespēs paveikt savu darbu un pievienojiet pēc izvēles un daudzuma medu vai dateles, kas dos saldumu!.. es parasti lietoju 1-1,5 ēdamkaroti medus!.. blenederējiet, līdz sasniegta vienot, maiga konsistence.. es pa virsu uzberu goji ogas un kādu dīgstiņu, kas to padara vēl vērtīgāku un arī skaistāku!

// šis ir viens no maniem ziemas aktuālākajiem kokteiļiem, jo visas sastāvdaļas ir svaigas,-nav saldētas (kas ziemā ir liela aktualitāte manā virtuvē!).. mēdzu variēt un pievienot klāt tam arī, piemēram, mango, ja vien tas ir nopērkams gatavs, ja ne-nopērku un nogatavinu mājās-pāris dienas pagaidot, līdz tas ir mīksts!..