ziemas ingverzupa

tā kā mums šeit Latvijā ziemas sezona ir ļoti gara un līdz ar to vietējie dārzeņi un augļi pieejami joprojām.. dalīšos šoreiz ar zupiņu, ko no tiem gatavoju! šķiet, ka pēdējos gados reāli nerimstošs hīts ir biezzupas.. un man noteikti arī.. īstenībā dodu priekšroku biezzupai, nekā "īstajai!" 

man patīk ļoti arī tas, ka tāda zupa ir super vienkārši pagatavojama un jau atkal, vismaz manās mājās-vienmēr būs kaut kas no kā tādu pagatavot!.. ***ja nepraktizējat mājās glabāt krājumiņus rezervei-iesaku! tā ir iespēja reizēs, kad neesat plānojuši gatavot, neejot iepirkties uzreiz uztaisīt maltīti!.. drīzumā sekos arī raksts, ko manuprāt vajadzētu glabāt mājās.. 

jums būs vajadzīgi šādi produkti:

  • 2 kartupeļi
  • 3 burkāni
  • 1 vidējs saldais kartupelis
  • 1/2 riekstu ķirbis 
  • maza brokoļa galviņa
  • paliela daiviņa ķiploka
  • ingvers
  • saulē kaltēti tomāti
  • sāls, pipari un timiāns

lieciet vārīt ūdeni.. tikmēr, kamēr tas jau silsts, sāciet mizot dārzeņus tādā secībā, kā liksiet tos vārīt.. sākot ar kartupeļiem un burkāniem!.. sagrieziet vidējos gabaliņos(tas paātrinās gatavošanās procesu) un metiet katlā, pievienojot klāt arī ķiploku un ingveru, sāli, piparus un timiānu, lai vārās un garšas savienojas.. pēc tam turpiniet ar kartupeli un visbeidzot klāt pielieciet ķirbi un brokoli!.. ***var būt ar ķirbi problēma, gadienā, ja tas ir sagriezts pirms pāris dienām-miza ir kļūst ļoti cieta, tādēļ var nākt ar to pacīnīties! 

kad visi dārzeņi ir mīksti, iesmeliet krūzē no katla drusciņ ūdeni.. ***tas īstenībā ir superīgs buljoniņš, ja zinat, ka nākošajā dienā gatavosiet kaut ko vēl un paliek pāri-nelejiet laukā!.. sāciet visu blenderēt un tad, ja gribās šķidrāku, pielejiet klāt pirmīt izsmelto ūdeni!.. zupai jābūt vienmērīgi biezai, tā, lai visi dārzeņi ir sablenderēti.. ja mīlat saldo krējumu, varat pievienot to, lai zupa būtu krēmīgāka.. bet šeit bez tā var mierīgi iztikt!.. drīzāk šo zupu daudz labāk papildina saulē kaltēti tomāti, kas tai piedos izteiktu akcentu! 

zupas noslēpums slēpjas tur, ka viņa ir maiga un tomēr ingvers un ķiploks dod tai asumiņu, kas jūtas tikai mazliet vēlāk! .. un tieši ziemā tās ir sastāvdaļas, kas mūs tik ļoti spēj sasildīt no iekšienes!.. bērniem zupiņu, iespējams, vajadzēs papildināt jau ar iepriekš minēto buljonu, ja stiprās garšas ir jūtamas par daudz!.. 

3fsGTLRbaqez-WgbgWf2QVQNzwZAXWNN6078BCKOK8k.jpeg

pasniedzot varat to pārkaisīt arjau iepriekš pieminētajiem saulē kaltētiem tomātiem, sēkliņām, dīgstiem, svaigu timiānu vai kādu citu jūsu iemīļotu lietiņu.. varbūt sieru?! un kā skaistu akcentu vēl piepilināt biezo balzamico.