g r u b o t o

šī recepte man vienu laiku bija baigi top top top! pirmajā reizē, kad to gatavoju-aizgāju mājās un teicu,ka gatavošu grūbas-kāds ēdīs?.. visi domāja, ka esmu mazliet aptrakusi.. bet tad es stāstīju, ka tagad daudzos restorāniņos tās pasniedz.. un ziniet- beigās visi bija sajūsmā!..bija laiks, kad es vismaz 2 reizes mēnesī to noteikti gatavoju.. un reizēs, kad bija paredzētas viesības arī pasniedzu gruboto..viesi gandrīz nokrita no krēsla..-gribēja, zināt, ko tieši esmu tur salikusi iekšā un kā to pagatavoju..

manuprāt, cilvēki ir aizspriedumaini par to, ka grūbas ir trūcīgo ēdiens, ka tās nevienā vietā nav simpātiskas.. es gribu apgāzt šo steriotipu, šoreiz daloties ar savu īpašo gruboto recepti. grūbas ir bagātīgs olbaltumvielu avots, savukārt dārzeņi, ko liksiet tām klāt saturēs vitamīnus un minerālvielas, līdz ar to ēdiens būs gan garšīgs un bagātīgs, gan arī veselīgs! 

+++manuprāt, šo ēdienu var ierindot pie tiem, par ko saka-mājās nekā īsti nebija.. atliek vien turēt grūbas plauktā un pieliekamajā skapī dārzeņus! ēdiens ir ļoti sātīgs tādēļ, ja esat gaļēdāji, droši varu teikt, ka gaļa nemaz šeit neprasās, tomēr ja vēlaties varat arī pievienot klāt maigu putnu gaļu!

jums būs vajadzīgi šādi produkti:

  • grūbas
  • sezonāli dārzeņi (es šoreiz gatavoju burkānus, saldo kartupeli, cukini un kāli, 2 daiviņas ķiploku)
  • saldais krējums
  • cietais siers
  • saulē kaltēti tomāti
  • garšvielas pēc izvēles (man šajā receptē patīk paprika un , protams, šķipsniņa arī sāls)
  • svaigi garšaugi (es lieku timiānu vai vasarā dilles)

nomizojiet dārzeņus un sagrieziet tos apmēram vienādos gabaliņos. grūbas vispirms jāapgrauzdē uz pannas kopā ar dažiem pilieniem olīveļļas, tas dos tām riekstainu garšu un vāroties neļaus salipt kopā vienā putrā. pēc tam grūbas liek ūdenī ar attiecību 1:3, jāņem vērā, ka grūbas uzbriest vismaz trīs reizes lielākas, tādēļ izvēloties daudzumu, rēķinieties, ka to apjoms būs lielāks! lai pasargātu grūbas no salipšanas, vāriet tās uz vidēju liesmu vai ciparu elektriskajā plītī! 

kad, apgrauzdētās grūbas iemestas katlā un jau vārās,lieciet dārzeņus uz pannas tādā secībā, cik ātri tie pagatavojas. es mazliet apcepu ķiplociņu un tad lieku klāt burkānu, kopā ar kāli, pēc laiciņa pievienoju saldo kartupeli, kā arī ūdeni, lai dārzeņi nevis cepās bet sautējas.. un dažas minūtes, pirms viss gatavs pievienoju klāt arī cukini. vasarā ideāli iet klāt arī pāris saujas gailenes! ***ja dārzeņi pirkti veikalā vai tirgū pievienojiet sāli un piparus sautēšanas sākumā, ja no pie mājas dārziņa vai eko veikala-beigās, tādā veidā izvadot laukā sliktās vielas, vai arī tieši otrādi saglabājot labo. 

VeaJprPzk_KjLwtJrMXDfwHulNaX_Tt3yfrDiTb3gs0-1.jpeg

grūbas uzvārījušās-uzbriedušas & gatavas ((ūdeni grūbas uzņem sevī un daļa vārīšanās procesā arī iztvaiko.. man patīk, kad viņas ir tādas mazliet "kraukšķīgas" nevis pilnīgi mīkstas!.. gadienā, ja grūbas nav vēl gatavas, bet ūdens ir jau iztvaikojis, pievienojiet tām klāt drusku karstā udens.) 

pie gatavajām grūbām lieciet klāt visus sasautētos dārzenīšus, kā arī saulē kaltētos tomātus un samaisiet, lai viss izplūst vienādi.. pievienojiet klāt drusku saldo krējumu un pagaršojiet!.. pēc savām garšas izjūtām pielieciet klāt saldo paprikas pulveri,lai tas iemaisās visā gruboto. 

pasniedzot pievienojiet svaigu garšaugu lapiņas..