Ziemassvētku kokteilis

vai jūs varētu iedomāties Ziemassvētkus svinēt tikai 25. decembrī? ..protams, ja atrastos vietā, kur tas tā tiek izdzīvots-visticamāk arī darītu.. bet dzīvojot Latvijā -24.decembris ir visīstākā diena, kad mierīgi un priecīgi-vakarā esot kopā visai ģimenei un pa dienu sparīgi gatavojoties, šos nozīmīgos svētkus sagaidīt.  

esmu izmēģinājusi speciāli priekš Ziemassvētiem dažādas garšas, lai dalītos un iedvesmotu jūs. šajā reizē īpašu akcentu gribēju likt uz brokastīm, jo gatavojoties Ziemassvētku vakaram ir vajadzīga ne vien enerģija un mundrums, bet arī veselīgs un bagātīgs uzturvielu kopums. svētkos atļaujamies našķoties ar smagākiem ēdieniem un varbūt arī ne pašiem veselīgākajiem ieradumiem, tādēļ gribu dalīties ar kokteili, ar ko jūs varat iepriecināt savus mīļos, -ļaujot sagaršot Ziemassvētkus un tomēr arī domāt veselīgi! ceru, ka ar šo recepti tas izdosies. lai jums skaisti un viegli svētki!

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1/3-1/2 banāns
  • 1/2 ābols
  • sauja ķirbis
  • 7 lielogu dzērvenes
  • 2-3 ēdamkarotes auzas
  • 1/3 glāze svaigi spiesta apelsīnu sula(no 1 liela apelsīna)
  • 1/3-1/2 glāze mandeļu piens
  • ēdamkarote medus saldumam
  • 1/2 tējkarote kanēlis

pagatavošana: nomazgājiet visas sastāvdaļas, nomizojiet banānu un ķirbi, ābolu droši varat blenderēt ar visu mizu un pat serdi, ja jūsu blenderis tiek ar to galā.. -arī šīs daļas satur vērtīgas uzturvielas! ..lieciet visu blenderī un maliet, līdz iegūta smūtīga konsistence un visas sastāvdaļas savienojušās viendabīgā kokteilī. ar kanēli jābūt uzmanīgam, tā ir spēcīga garšviela un ja pieliksiet to par daudz-kokteilis var iznākt rūgts. gadienā, ja tā gadās- mēģiniet garšu izbalansēt, pieliekot vairāk medu un mandeļu pienu. bet iesaku kanēli sākumā pievienot mazāk un pēcāk, balstoties uz savām garšas kārpiņām vēl..

auzas dod kokteilim tumīgumu, mandeļu piens krēmīgumu, ķirbis svaigumu, bet dzērvenes nedaudz skābumiņu. kas zin, kur galu galā slēpjas tā Ziemassvētku garša.. protams, mazliet to dod kanēlis, bet gribu ticēt, ka arī dzērvenēm ir sava vaļa, tāpat kā ķirbim, no kā noteikti nevajag baidīties! kokteiļiem piemīt kaut kas maģisks... es gribu ticēt, ka īpaši smūtijiem, jo beigās tiešām sanāk īsts garšu gammu kokteilis, kas it kā ir sagaršojams, bet tomēr radusies jauna, tikai katram kokteilim piemītošava-sava garša.. šis ir īsts latvisku dabas velšu kokteilis un pats galvenais, ka tās visas ir pieejamas mums cauru garu ziemu. tas liek aizdomāties, ja daba tā ir iekārtojusi, tad šajā laikā-tieši šo produktu uzturvielas ir arī mums nepieciešamas..-uz veselību, mīļie!