rudens salāti ar kvinoju un biešu-saldā kartupeļa čipšiem

rudens iestāšanās un ražas novākšanas laiks liek ļoti manīt-kā mainās ēdienkarte. daudz vairāk parādās dažādi ķirbju ēdieni, šur tur pavīd bietes un daudzi citi dārzeņi-kāposti, pastinaks, kālis un selerija. šajā laikā tie ir pa pilnam, tādēļ tie tik pat arī jāizmanto-eksperimentējot dažādu ēdienu pagatavošanai. manuprāt, galvenais, dodoties iepirkties-paņemt no tā, kas pieejams no katra pa vienam-divam dārzenim. rudens ir zupu laiks, kad varat gatavot dažādas dārzeņu zupas, cept dārzeņus krāsnī, kā arī iespējams pagatavot tik daudz svaigu ēdienu!

šoreiz tirgū nopirku pēdējos pieejamos salātiņus-spinātus un lapu salātu kopā ar biešu un saldā kartupeļa čipšiem un kvinoju un ņēmu tos līdz piknikā lapās. 

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • sauja spinātu
  • 3 saujas zaļo lapu salātu
  • 2 vidējas vai mazas bietītes
  • 1/2 no saldā kartupeļa
  • 1/2 krūze kvinojas
  • ja varat dabūt dabīgus gurķīšus, tomātus un redīsus-droši pievienojiet arī tos

mērcei:

  • augsti spiesta olīveļļa
  • šķipsniņa sāls
  • 1/2 tējkarote cukurs
  • 1/3 sula no citrona

pagatavošana: ieslēdziet cepeškrāsni uz 170 grādiem. vispirms sāciet ar biešu un saldā kartupeļa sagriešanu-tā, kā gatavosiet čipšus-tiem jābūt sagrieztiem ļoti tievās ripiņās. nesatraucieties, ja sanāk drusku biezāk! 0.3-0.7 mm būtu vislabāk, bet jebkurā gadījumā cepjot cepeškrāsnī-no dārzeņiem iznāks ūdens un padarīs ripiņas vēl plānākas. kad esat sagriezuši-izklājiet pa vienam uz pannas, pārslaciet ar olīveļļu, sāli, pipariem un timiānu, varat izspiest arī mazliet citrona.. -iemasējiet visas šīs garšvielas bietēs un saldajā kartupelī un lieciet cepties uz aptuveni 15 minūtēm, lai čipši ir kraukšķīgi. -svarīgi, lai tie nav mīksti izcepušies! 

kad esat ielikuši krāsnī čipšus-lieciet vārīties kvinoju, kas jāvāra attiecībā 1:2 uz lēnas liesmiņas 12-15minūtes. ūdens iesūcās graudiņos un tie pārsprāgst, -izskatās caurspīdīgi.

kad viss ir uzcepies un uzvārījies-ļaujiet tam atdzist un tikmēr gatavojiet salātus-nomazgājiet un saplēsiet, gurķus, tomātus un redīsus sagrieziet un ja vēlaties klāt varat pievienot mazliet atlaidinātas saldētās avenes kontrastam.. salātus sajauciet ar mērci un viegli tos iecilājiet. pēc tam lieciet iekšā gatavos čipšus un pa virsu viegli uzberiet gatavo kvinoju. varat atsevišķi pagatavot kādu jogurta mērci un ēst pārējos čipšus ar to..

KVINOJA

kvinoja ir viens no superproduktiem, ko mums vajadzētu lietot ikdienā daudz biežāk. kvinojas vēsture vainagojās jau 5 gadu tūkstotī pirms mūsu ēras un neskatoties uz dažādiem apstākļiem tā joprojām aug un ir ārkārtīgi pieprasīta. kvinoja pēc izskata ir ļoti līdzīga kuskusam vai prosas graudiem, tomēr atšķirībā no šiem graudaugiem-kvinoja ir vienkāršs balandas-nezāles dzimtas augs, kas dod šīs vērtīgās bumbiņas! galvenokārt kvinoja izceļas ar olbaltumvielām, vērtīgajiem ogļhidrātiem, aminoskābēm, B grupas vitamīniem, kā arī škiedrvielām un dažādām minerālvielām:kalciju, magniju, cinku, fosforu un dzelzi. kvinoja uzlabo gremošanas sistēmas darbību, palīdz svara samazināšanai, samazina asinsspiedienu,  ārstē diabētu un uzlabo smadzeņu un asinsvadu darbību. visvieglāk kvinoju atradīsiet eko veikalos. kvinojas pielietojums var būt ārkārtīgi plašs: salātiem, zupām, brokastīm, saldajam ēdienam, sacepumiem utt.