smiltsērkšķu-cidoniju sildošais dzēriens

rudens dzestrums tik likumsakarīgi liek mums ik rītu izejot no mājas termosa krūzē paņemt līdz siltu dzērienu, tāpat kā vakaros pārnākot mājās ieslēgt tējkannu un pagatavot krūzē ko sildošu. protams, es šeit nerunāju par kafiju! -man šķiet, ka rudens satuvina un liek sildīties kopā, tāpēc esmu nolēmusi dalīties ik pa laikam ar dažādu dzērienu receptēm, jo nevienmēr, lai sasildītos ir jādzer tēja -es pēdējā laikā gatavoju dažādus uzlējumus, jo arī tā ir iespējams uzņemt vitamīnus un vērtīgas uzturvielas!. šobrīd, kamēr vēl ir pieejamas dažādas svaigas sastāvdaļas-ir vērts padomāt arī par ziemu un kādu drusciņu no tā visa sasaldēt, lai vēsajos vakaros pārsteigtu savus mīļos. 

jums būs nepieciešami šādi produkti:

  • 1,5 daiviņa citrona
  • 10 smiltsērkšķu ogas
  • 4 avenes vai kazenes
  • daiviņa apelsīna
  • daiviņa ābola
  • cidoniju sula vai sīrups
  • medus (ja izmantojat cidoniju sīrupu-bez medus noteikti var iztikt)

pagatavošana: visu ielieciet krūzē un aplejiet ar karstu ūdeni. saspiediet dažus smiltsērkšķus, lai no tiem iztek suliņa un vērtīgais ekstrakts. lai arī termiskā karstuma rezultātā daļa vērtīgo vielu tiek zaudētas-dzerot šādu uzlējumu-jūs uzņemsiet vitamīnus, mikroelementus un bioloģiski aktīvās vielas, kas rudens un ziemas periodā ir īpaši nepieciešami, lai uzlabotu imunitāti. 


apelsīni ir īpaši vērtīga saaukstējoties, jo tājos esošie elementi stiprina novājināto organismu un uzlabo imunitāti!.. apelsīni palīdz uzveikt aknu problēmas, īpaši labi noder cīnoties ar vīrusslimībām, gripu, angīnu, bronhītu. tie satur daudz C vitamīnu, kas uzlabo vielmaiņu, B vitamīnu, kas uzlabo ādu un matus.. apelsīna saturošais K vitamīns stiprina kaulus un zobus.. ēdot apelsīnus, vai dzerot to sulu-uzņemsiet magniju, kas ir labs sirdij un muskuļiem.

smiltsērķšku krūma dotās ogas ir ļoti vērtīgas- tās satur gandrīz visus dabā esošos vitamīnus un bioloģiski aktīvās vielas. ..ogas vairumā var lietot dažādu ādas, aknu un gremošanas trakta slimību ārstēšanai, holesterīna mazināšanai un iekaisuma novēršanai, ļoti labi tās iedarbojas-nomierina un sakārto arī nervu sistēmu. sula un smiltērķšķu ogās esošā ēļļiņa novērš nogurumu un veicina domāšanas un reakcijas ātrumu. smiltsērkšķi arī izvada no organisma smagos metālus un kaitīgās vielas, iedarbojoties un mazinot arī uz rentgena, antibiotiku un stresu atstātās sekas. ziemā ieteicams taisīt smiltsērķšķu sulu kursus, lai stiprinātu savu imunitāti-dzerot 1-1,5 l sezonas sākumā un atkārtojot to aktīvajā slimošanas laikā februārī un martā!.. kad slimība ir klāt-dzeriet 30-50ml tīras sulas ik pa 1-1.5 stundām. smiltsērkšķus ieteicams uzturā lietot ikvienam-gan maziem bērniņiem un grūtniecēm, gan aktīviem pusaudžiem un arī veciem cilvēkiem.. -smiltsērķšķu ieteicamā deva nav noteikta un to var uzņemt, cik vien iespējams!..

vairāk par cidoniju un ābolu vērtību uzzināsiet šeit: