sveiki! es esmu annija un upene ir mana ideja par ko ārkārtīgi skaistu un vērtīgu, bet reizē arī vienkāršu un galvenais patiesu.. -dabīgu un ne kripatiņas samākslotu!.. skatoties uz upeņu krūmu vasarā, liekas, tas iziet visas cilvēka mūža stadijas..nāk no pumpura, aug, zaļo, plaukst un zied, nes augļus un pēc tam sažūst, un novīst.. pats skaistākais un vērtīgākais periods ir ražas laiks.. liekas, ka arī es esmu sasniegusi šo posmu savā dzīvē un gribu ar to dalīties-savu ražu-zināšanām, pieredzi, sajūtām, stilu un lietām, kas to visu sevī ietver!..lai savukārt tas viss -lielā mīlestībā pret dzīvi un veselīgu dzīvesveidu-iedvesmotu citus!

dzīve mani ir aizvedusi tieši šeit.. sākumā pilnīgi neplānoti, vēlāk lielās cerībās un nu jau kādu laiku lolojot upeni-veidojot šo lapu, vizualizējot un apvienojot labākās idejas un ārējo noformējumu!.. mans mērķis ir iet uz priekšu, attīstīties, uzzināt vairāk daudzpusīgu informāciju! es labāko no tā visa mēģinu praktizēt sevī, lai beigās ar radošām pieejām dzīvotu veselīgu dzīvesveidu, apvienojot to ar stilu, lai parādītu, ka ne tikai ārpus pilsētas tas ir iespējams un aktuāls, bet galvenokārt..vajadzīgs šobrīd tieši pašā pilsētas centrā.-.vietā,kur apmetušies lielākā daļā skaistās Latvijas iedzīvotāju, brīnišķīgājā pilsētā -RĪGA!.. 

bloga upene.lv nosaukums radies vairāku aspektu vadīts, - es saskatu sevī daudz īpašību,līdzīgu tieši šai ogai, tāpēc mēs esam šeit kopā.. es-annija un upene! tikko uzzinājāt drusku par mani, tagad iepazīstiet viņu!...

kaut arī mēs mūsdienās uztveram upeni par dārza augļkrūmu, patiesībā tās izcelsme nāk no savvaļas-mežiem, krūmājiem, gravām un upju krastiem!..upenes pumpuru ziedēšanas laiks ir maijs-jūnijs, bet raža gatava jūlija beigās!.. uzturā lieto gan pumpurus, gan ogas, gan lapas, kuras paberzējot jūtama upenēm ļoti raksturīga, spēcīga smarža! tā palīdz pret saaukstēšanos, stiprina organisma aizsargspējas, izvadot no organisma kaitīgās vielas. ārstē smagas saslimšanas, kā arī uzlabo vielmaiņu.. tā nomierienoši iedarbojas uz nervu sistēmu, uzlabo ēstgribu. labvēlīgi iedarbojas uz atmiņu un aktivizē smadzeņu darbību, kā arī uzlabo redzi! upenes pielietojums ir ārkārtīgi plašs..universāls!..

ogas satur ļoti daudz C vitamīna (100 grami satur trīskāršu dienas devu).. un bagātas ar antioksidantiem, bez C vitamīna, ogas satur arī B1, P vitamīnu, A vitamīnu-karotīnus, organiskās skābes, dzelzi un mikroelementus – mangānu, varu, hromu u.c. 

upene visbiežāk sastopama melnā un brūnā krāsā, kas simbolizē saturīgumu, apslēptas bagātības, formalitāti, spēku, tā asociējas ar eleganci un šarmu. melnā krāsa vislabāk ļauj izcelties citām krāsām. pārējās krāsas uz melna fona kļūst spilgtākas, izteiktākas, palielinās kontrasts, kas ļauj izcelt galveno. ar melnas krāsas pamatni var panākt dziļumu un perspektīvu. melnās krāsas simboli ietver sevī daudz labās īpašības: aizsardzību, negatīvitātes atvairīšanu, izsmalcinātību, bagātību, spēku,  noslēpumu, dziļumu, stilu, telpu, augstu kvalitāti, cieņu, eleganci, spēcīgu raksturu, prestižšumu, uzticamību, izturību, modernismu, nopietnību..

upene nosaukums - latviešu valodā sadalāms divos vārdos upe ne.. es uzdodu jautājumu reizē ar apgalvojumu upe..ne?! zem tā domājot, vai mēs gribam plūst līdz masu starumei, kas šobrīd tiek parauta ar fast food, kaitīgiem ieradumiem un strauju dzīvesveidu, vai mazliet piebremzējam, padomājam un cenšamies iet pret šo upes straumi, sakot nē visam pārējam un uzturot sevī ko labāku, veselīgāku, vērtīgāku un spēcīgāku, nekā laižoties vienkārši līdz šai masu straumei!?.. 

es aicinu jūs paraudzīties uz to, ko daba mums dod, kā tā mūs mīl un iedvesmoties no tās spēka-neaizplūstot līdz ar upi, bet mazliet ar to pacīnoties, norūdot sevi un savu vitalitāti! 

 

//ja vēlaties sazināties, rakstiet uz epastu annijabormane@gmail.com, centīšos atbildēt cik ātri vien iespējams!