D Z Ī V Ā S S I S T Ē M A S

IMG_6177.jpg

DZĪVĀS

SISTĒMAS

nesen bijām uz izstādi Dzīvās sistēmas Elkor Plaza iepirkšanās centrā. jau pagājušogad apmeklējām Future live izstādi un mums ļoti patika- interaktīvi, aizraujoši un sajūtas, un redzeslauku papildinoši. nupat, Janvāra beigās jaunatklāta izstāde par dzīvajām sistēmām, kas darbosies līdz pat vasarai.

atceros, kad mācoties universitātē fizioloģiju un anatomiju-viss šķita tik aizraujošs, jo uzzināju par savu ķermeni vairāk un interesantāk, -bija iespēja apskatīties dziļāk nekā skolā.. manuprāt, tas ir tik svarīgi izprast sevi, lai ne tikai to pieņemtu, bet arī spētu pienācīgi parūpēties par savu templi! un, protams, vienmēr noder zināšanas arī atsvaidzināt, “rakt dziļāk”, uzzinot vairāk, jo arvien no jauna ir visādi pētījumi un atklājumi-labākai veselībai un dzīvei.

izstādi apmeklējot, iespēja būt aktīviem, pateicoties interaktīvajām tehnoloģijām- pašiem sašķeļot olbaltumvielu molekulu- metot uz to bumbiņas, izbaudīt-cik daudz enerģijas patērē organisms, lai sagremotu uzņemto- ābolu, picas šķēli, burgeri utt. mazajiem īpaši aizraujoši šķita, redzēt, cik garas ir zarnas, izvelkot 8 m garu šļauku un turēt “smadzenes”.. redzēt kā organisms “pumpē” asinis un skābekli, kā paplašinās zīlītes, reaģējot uz gaismu un tumsu un vēl daudz kas cits.. mūsu apmeklējums iekrita pirmdienas pēcpusdienā, kad bija ļoti maz cilvēku un, lai visu kārtīgi izpētītu un mierīgi “izietu cauri” mierīgi jāierēķina vismaz divas stundas.


izcilākās-smagākās smadzenes

***viens no uzdevumiem, pie kura uzkavējāmies visilgāk-olbaltumvielu šķelšana, jeb cik stipri ir “jāmet”, lai sašķeltu olbaltumvielas aminoskābēs.

*** arī šis bērniem ļoti patika- cik liela enerģija jāpatērē, lai sašķeltu uzņemto pārtiku..

..cik daudz ūdens ir mūsos.

***cilvēks tiek nosvērts un jāgaida, līdz ūdens tvertne piepildās attiecīgi pēc tava svara.

//dzīvās sistēmas nav tikai par cilvēku, kaut arī izstādē lielākais uzsvars ir tieši uz mums pašiem.

sajust, redzēt, sagaršot, sadzirdēt, -iejusties & saprast..

IMG_6162.jpg

/skaists, gudrs, latvietis, krievs, bagāts vai nabags- mēs visi esam vienādi\

IMG_6124.jpg

mazajiem īpaši patika kliegt un redzēt, kurš zvērs attiecīgi tik skaļi izdod savu skaņu.. noturēt līdzsvaru virs augstceltnēm, smiltīs atrast skeletu, iekāpt “dinozaura” oliņā un iejusties, nesot uz muguras bruņurupuča mājiņu un pleznas. tāpat visilgāk aizrāva instalācija, kas attēloja šķaudienu..

GARŠAS ANATOMIJA

varam no sirds ieteikt arī jūs apmeklēt šo izstādi un kopā uzzināt un izprast daudz jauna. mums ļoti patika un es noteikti gribu aiziet vēlreiz tikai kopā ar Gabīti, lai varam kārtīgāk visu izrunāt un nav jāskrien un jāuztraucas, kur tikmēr jau aizskrējusi māsiņa, arī viņai gan bija interesanti un aizraujoši, tomēr uzmanība vēl nav tik noturīga, lai saprastu visu tik ilgi sīkāk.. darba laikus un cenas sīkāk atradīsiet šeit.