23.maijā kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" gājiens

pēdējās nedēļas dzīve sevišķi likusi novērtēt krūšu veselību un likusi papildus rūpēties un piedomāt par to, lai mans mazulītis varētu saņemt vislabāko iespējamo ēdienu-mātes pienu. krūšu veselība ir neatņemama sastāvdaļa šajā dzīves posmā un ir daudzi faktori, kurus jāievēro, lai viss sanāktu tiešām kā daba to ir iekārtojusi un bērniņš varētu zīst nevis pudelīti ar maisījumu, bet gan dabā iekārtoto - māmiņas krūti. dažus padomus, ko ievērot māmiņai esmu uzrakstījusi zemāk. tomēr galvenais, ko vēlos šajā rakstā izcelt ir krūšu veselības diena -23.maijā, kas notiks pie Brīvības pieminekļa no plkst.13.00. -tās galvenais mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību sieviešu veselībai un īpaši pasargāt no vēlīni diagnosticēta krūts vēža atklāšanas un aktualizēt regulāru pārbaudi. piedalīties un mīļi aicināts ir ikviens! -uz vietas būs iespēja pārbaudīt krūšu veselības stāvokli, Bastejkalnā nodoties kopīgai jogai un vienkārši uzņemt pozitīvas emocijas, klausoties mūzikas priekšnesumus, kā arī, protams, pēcāk doties kopīgajā gājienā.

arī mēs 23.maijā kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" gājienā piedalīsimies, -īpašā BioGaia ratu gājienā, kas rūpēs par bērniņu veselību un labsajūtu, kā arī, protams, par mammas krūšu veselību- aicina doties gājienā kopā ar bērniņiem caur šādiem vārdiem "Māmiņas krūšu veselība ir svarīga. Mammas krūtis ir bērniņa dzīvības eliksīrs. Dosimies kopīgā ratu gājienā, lai parādītu, ka mēs apzināmies māmiņu krūšu veselības nozīmi, un gribam, lai visām māmiņām pietiktu laika un drosmes veikt krūšu veselības pārbaudes."

tiem, kuriem arī ir vēlme piedalīties BioGaia ratu gājienā kopā ar mums, -reģistrējieties iepriekš, rakstot vēstuli BioGaia Latvia facebook lapā. katram dāvaniņā būs BioGaia probiotiskie pilieni bērniņiem.


  • māmiņām ir būtiski paēst pilnvērtīgu un veselīgu maltīti, vēlams mazākām porcijām, bet noteikti 4-5 ēdienreizes dienā, kas nevienmēr ir iespējams, jo laiks ar tikko dzimušu bērniņu paņem ļoti daudz rūpju, -sevišķi aprast un iemācīties dzīvot jaunajā režīmā un mierā.
  • ja ēst tik bieži nesanāk-vēl svarīgāk ir izdzert 2-3l ūdens vai tējas. 
  • mums ir paveicies, ka Gabriels piedzima aprīļa beigās un tagad maijā, kad nav tik auksts- varam mieloties laukā, bet ārkārtīgi būtiski neapsaldēt krūtis un saudzēt tās no vēsuma. -pienu tieši rada siltums, tādēļ svarīgi doties siltā dušā.. 
  • īpaši svarīgs ir arī emocionāls miers un dzīve bez raizēm vai stresa, -pēcdzemdību laikā hormonu ietekmē sieviete var būt ļoti jūtīga, tāpēc apkārtējiem ir jābūt īpaši saudzīgiem un uzmanīgiem ar saviem vārdiem un padomiem. (ļoti gribu uzrakstīt arī kādas lietas par to, kā māmiņa jūtas šajā bērniņa piedzimšanas sākumā un ieteikumus apkārtējiem draugiem un radiem, jo ir tik daudz, kas lai arī nāk no sirds un mīlestības-bieži nevis palīdz, bet gan ir par papildus apgrūtinājumu..) 
  • par mātes piena izdalīšanos atbild hormons oksitocīns, kas ir mīlestības hormons un zīdīšanas laikā tas ir jāvairo. ieklausieties savos bērniņos. esiet kopā un pavadiet šo brīnišķīgo laiku plašās pasaules rūpju neskarti, bet gan ļaujaties tai mīlestībai, ko tik maza dvēselīte var dot. 

mēs esam ārkārtīgi pateicīgi Dievam par šo dāvanu un iespēju Gabrielam saņemt manu krūts pieniņu, jo reizēm mammām ir sajūta, ka nav dots piens (kaut zīdīšanas kursos mūsu dūliņa apgalvoja, ka ikkatrai sievietei ir piens), vai bērniņam spēja satvert mātes krūtsgalu. arī mums sākumā negāja ar to viegli, bet šobrīd dūšīgi ēdam un Gabrieliņs aug pa stundām, par ko esam neizsakāmi laimīgi. tiekamies sestdien un rūpējaties par sevi!