20.septembris Tiešās pirkšanas lielPASŪTĪJUMS kluba Piens pagalmā

ar šo nedēļu upene atsāks aktīvāku darbību. esmu sagatavojusi vairākas īpašas lietiņas ar ko šo rudens sezonu pa īstam iesākt labi-tie būs ne vien dažādi vērtīgi raksti un kāds konkurss, bet arī svaigas receptes, ko pagatavot cildinot rudens veltes.

Screen Shot 2014-09-15 at 12.08.30.png

šajā sakarā gribu jūs arī aicināt uz Tiešās pirkšanas organizētu pasākumu Lielpasūtījums, kas aicinās pievienoties šai brīnišķīgajai kustībai. sākšu ar īsu aprakstu, kas vispār ir Tiešā pirkšana.. -patiesībā nosaukums jau pats par sevi izsaka ārkārtīgi daudz! ..iesaistoties šajā kustībā-mums pircējiem ir iespēja iegādāties produktus tieši no zemniekiem, kur neiejaucas starpnieki.

būtiski, ka šī kustība apvij ražotājus, kas iet dabīgu ceļu produktu audzēšanas procesos. tas nozīmē, ka liela daļa no saimniecībām, kas piedāvā savus produktus Tiešajā pirkšanā ir sertificētas, pildot visus standartus, kas nepieciešami bioloģiskām saimniecībām. otra daļa ir mājražotāji, kuriem rūp, lai viņu izaudzētajam produktam netiktu pievienotas ķimikālijas un kaitīgi minerālmēsli, kā arī tie, kas tiecoties pēc labākā, nav vēl guvuši sertifikātu kādu standartu neatbilstības dēļ. tas vien apliecina, ka šāda izvēle-ražot bioloģisku nav viegla-tā sasauc miljons dažādu, sīku nianšu, ko palaižot garām-audzētāji var netikt pie sertifikāta. 

produktu iegādi organizē paši pircēji, kas apvienojušies pulciņos dažādos rajonos Rīgā un citās Latvijas pilsētās. tas nozīmē, ka saikne ar zemniekiem ir īpaši cieša, jo katru nedēļu-pircēji satiek saimniekus, kas piegādā pasūtījumu. 

pulciņš ap sevi pulcē cilvēkus, kam interesē gan tas kā tiek audzēts ēdiens, ko tie ēdīs, gan arī kur un kas tos ražo. tas dod arī pienākumus-ne tikai vienkārši aiziet pakaļ savam pasūtījumam un par to norēķināties, bet arī piedalīties ik pa laikam organizēšanas un izdošanas procesā-pasūtījuma saņemšanas dienā. -tas savukārt dod arī iespēju iepazīt jaunus cilvēkus ar līdzīgām interesēm. 

Tiešā pirkšana ļauj iegādāties ar pārliecību dabīgus, sezonālus-vietējos produktus, kas ir pamats slow food domāšanai un kustībai. tā dod mums iespēju būt aktīviem un priecīgiem, jo katru otro dienu nav jāstāv lielveikalu rindās, kā arī pircēji nepārmaksā, bet gan iegādājās produktus par ražotāju cenām. pasūtījums jāveic iepriekšējā nedēļā, līdz ar to jau laikus ir jāpārdomā-ko nedēļas garumā gatavosiet un kas būs nepieciešams. detalizētāk par visu atradīsiet mājaslapā http://www.tiesapirksana.lv

vairāk par Tiešās pirkšanas Lielpasūtījumu varat apskatīt šajā informatīvajā attēlā-zemāk. tiekamies!