16. maijs FOOD REVOLUTION DAY

šonedēļ gribu dalīties ar īpašu kalendāra ierakstu, jo piektdien 16.maijā daudzviet pasaulē atzīmēs FOOD REVOLUTION DAY.. -šīs dienas galvenais mērķis ir izglītot, iedvesmot, kā arī aktualizēt un saglabāt visā pasaulē gatavošanas prasmas un mīlestību pret pašgatavotu ēdienu!.. ļoti nozīmīgi arī ir būt gudriem-zināt no kurienes nāk produkti, ko lietojam ikdienas uzturā, kā tos pagatavot un ko tie dod dažādiem orgāniem un ķermeņa daļām!.. tur ir arī noslēpums kā bērniem likt saprast, ka viņiem ir vajadzīgi dažādu krāsu augļi un dārzeņi! nepietiek ar to, ka jūs sakiet-izaugsi liels un stiprs.. svarīgi izskaidrot-ko tas viss dod šajā brīdī!.. tas nav viegli.. bet nav arī neiespējami! ..ja tas tiek darīts bērnu labā-tad tas ir to vērts!

šogad īpaši tiek izcelta tieši bērnu gatavošana un izglītošana šajā dienā! viņi ir tie, kas būs pēc mums!.. mums katram ir dota izvēle- pagatavot brīnišķīgu, veselīgu maltīti no dažādiem svaigiem produktiem vai nopirkt gatavu pārtiku, kur ir daudz sāls, cukurs un nenieka no vajadzīgajiem vitamīniem, minerālvielām un citām uzturvielām! ..šajā brīdī tas ir mūsu uzdevums-nodot bērniem vislabāko un radīt viņos sajūsmu-cik forši ir gatavot pašiem!.. cik brīnumgardi ir iespējams pašiem pagatavot jebkuru maltīti-cik aizraujoši ir gaidīt, kas sanāks no kāda sarežģītāka ēdiena, kam ir ilgāk jāgatavojas vai arī tieši otrādi-cik nebeidzamas izpausmes ir ātri pagatavojamai, veselīgai maltītei!.. kā to panākt? -atraktīvi, jautri un bērniem saprotami to visu parādīt, lai tas viņus aizrauj un uzrunā! ..galu galā tas viss ir mūsu bērnu un nākošo paaudžu labā-lai viņi būtu veselīgi un laimīgi!

šīs kustības aizsācējs ir misters Jamie Oliver! entuziastisks, nerimstošs pavārs, kurš vēlas aktualizēt visas iepriekšminētās lietas!.. tādēļ viņš aizsāka food revolution kampaņu, kur braukājot pa skolām, bērnudārziem stāstīja un izglītoja bērnus par veselīgu gatavošanu! ļoti iedvesmojoši! tagad Jamie ir ne tikai restorāni, meisterklases (Jamie kitchen) bet arī dažādu virtuves piederumu līnija, vairākas gatavošanas grāmatas un arī žurnāls! viens no cilvēkiem, ko es tiešām ļoti apbrīnoju un ņemu daudz piemēru no viņa darbības! 

kā tad īsti noteik FOOD REVOLUTION DAY? mazs ieskats ir video, kas atrodas zemāk.. -daudzās vietās tiek organizēti īpaši pasākumi un aktivitātes! ..kā varat noprast lielākais uzsvars šajā dienā ir ēdiens un tieši tādēļ tiek arī gatavotas īpašas un veselīgas maltītes! ..atzīmēt šo dienu var jebkur-gan parkā piknikojot kopā ar draugiem, gan dzīvoklī vai mežā!.. ko darīsiet jūs?