piedalamies Latvijas lielajā talkā + upenes padomi talkošanai

pavasaris un vasara nāk ar daudz dažādiem notikumiem Rīgā un Latvijā! ..arī upene ir aktīva un izvēlas dažādas lietas, ko apmeklēt un kur piedalīties, ar visiem šiem īpašajiem notikumiem arī dalīšos un informēšu jūs!..

pavasaris ir talkošanas laiks-šoreiz stāsts ir par Latvijas lielo talku, kas norisināsies jau pēc 3 dienām-šo sestdien 26.aprīlī!  ..6. gadu pēc kārtas- dažādās Latvijas vietās-visos novados un pilsētās notiek organizētas apkaimes sakopšanas, jo noteikti jau būsiet redzējuši, ka pēc ziemas mūsu mīļā Latvija ir kļuvusi netīrāka un piegružotāka! es parasti izvēlos sakopt tieši pretēji-tādas vietas, kur nav nekas organizēts, bet redzu, ka sakopt vajag!..nešaubos, ka plānotās vietas iztīrīs līdz pēdējai nomestajai pudelei! -būtiski ir atrast tādas vietas, kur uzturas cilvēki, jo tur visdrīzāk arī būs netīrāks.. tāpat arī dažādas ceļa malas, pieturas.. ja dodaties uz laukiem.. -sakopiet vienkārši savu apkaimi! 

manuprāt, šī ir vienreizēja iespēja, jo jūti, ka daudzi iedzīvotāji tajā dienā pieliek savu roku, lai kopīgi sakoptu zemi, kurā dzīvojam!.. domāju, ka vispār biežāk, lai arī cik nepatīkami tas nebūtu ir jāpaceļ aiz citiem nomesti papīri un atkritumi..-kā gan savādāk lai tie cilvēki aidomājās par to, ka apkaimei jābūt tīrai un skaistai!??.. +tādā veidā arī iemācam un nododam bērniem to mīlestību pret dabu un tīrību!

"pasākuma ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. savukārt projekta mērķis ir līdz 2018.gadam, -Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē-dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Lielajā talkā mīļi aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kam rūp ilgtspējīga valsts attīstība un iespēja dzīvot nepiesārņotā, skaistā vidē.. talkot var dažādi-ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus-stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus utt." (talkas.lv)

upenes ieteikumi talkai

  • sarunājiet ar draugiem par kopīgu talkošanu, iesaku atkal izveidot kopīgu email saraksti, iekļaujot visus savas talkas dalībniekus-kādam ir jāuzņemās arī galvenā loma-talkas vadītājs un uzdevumu norādītājs, ja stādat kokus vai gatavojat žogus un citas lietas tas ir īpaši svarīgi!
  • norunājiet vietu un laiku, iespējams, atkal vērts doties pie kāda no draugiem un sakopt viņa apkaimi
  • katram talkas dalībniekam svarīgi sagatavoties: -ērts apģērbs, ko var gan pavilkt nost, gan arī, ja ir auksts uzvilkt pa virsu.., piemēroti apavi-atbilstoši ar ko var ņemties pa gravām un arī sašķīdušu stiklu pilnām vietām. cimdiem!! obligāti vajag cimdus, lai varat droši rokās ņemt visus netīros atkritumus, stiklus un arī dzelžus! ..es vēl somā ieliktu saulesbrilles un kādu foršu cepuri! 
  • talkas vadītājam email sarakstē ir jānoskaidro-vai pietiks grābekļi, lāpstas, maisi, kuros likt atkritumus*būtiski, lai tos liekat videi draudzīgos maisos, kā arī uzreiz zināt, kur apkaimē tos pēc tam varēs aizvest-neatstājiet tos ceļa malās, cerot, ka kāds tos savāks-nav garants, ka kāds tur tiešām brauks! 
  • daiļā dzimuma pārstāvēm jāparūpējās par dzeramo un ēdamo! pagatavojiet veselīgu limonādi vai ūdeni ar kādu garšaugu garšu, kā arī kādu vieglu uzkodu, ar ko talkas laikā gūt enerģiju un spēku! ..tuvākajās dienās publicēšu arī kādas idejas ar receptēm ar speciālu nolūku talkai vai dārza ballītei!
  • talkas beigās uzrīkojiet ballīti!! ..ieturiet kopīgu maltīti, atpūtieties.. pārrunājiet dzīvi un priecājaties par labo paveikto darbu! 

lai jums skaista sestdiena un talkošana!