pumpuru laiks - pievienojam tos ēdienkartē..

šoreiz kalendāra ieraksts veltīts pumpuriem.. gribu jums uzdot jautājumu-vai esat jau pamanījuši to, ka mazie krūmiņi parādījuši pirmās lapiņas, bet lielākie koki pamatīgus pumpurus?!! mani šis laiks apbur.. jo pavasarī daba ir tik noslēpumaina, bet tajā pašā laikā arī dzīva! ..domāju, ka viss, kas pavasarī pirmais parādās gan dīgsti, gan bērzu sulas, viss, kas pieliek visas pūles, lai ātrāk atvadītos no ziemas un tikko parāda mazu zaļu dzīvībiņu satur lielu vērtību un spēku!.. tieši tāpat ir arī ar koku pumpuriem!..  

KO VĀKT-pumpurs vispār ir tiks skaists vārds.. to izsakot jau vien šķiet, ka tajā ir kas dziļāks par ikdienišķo!.. augu spēks, ir apbrīnojams un tieši tas mums vajadzīgs pēc garās ziemas, kad vitamīnu deva bijusi krietni mazāka, nekā saulainajā sezonā!.. parasti ievāc-liepu, bērzu, kļavu, priežu, pīlādžu, bet no krūmiem upeņu pumpurus!.. ne visus pumpurus var ēst,jo ēdot kādus citur var arī saindēties!

KĀDAS ĪPAŠĪBAS UN VIELAS PUMPURI SATUR-daudzas īpašības vērtības ziņā visām šīm pavasara pirmajām veltēm ir līdzīgas! ..tās attīra, uzlabo imūnsistēmu un gremošanu, spēj cīnīties un uzveikt dažādas nopietnas saslimšanas, kā arī dod milzīgu enerģiju un tajā pašā laikā arī nomierina! ..jāpiebilst, ka pumpuru lasīšana var likties laikietilpīga, bet ja vien zini kā vārdā to dari-atliek tikai pieņemt to, ko pavasarī daba mums dod!.. lietojot uzturā šos brīnumus uzņemam daudz C vitamīna, bioloģiski aktīvas vielas un antioksidantus, kā arī vēl citas vērtīgas vielas..

KAD DRĪKST PUMPURUS IEVĀKT-parasti pumpuru lasīšana noris mēnešos, kad viss sāk atdzīvoties-martā un aprīlī.. to var darīt tik ilgi, kamēr pumpurs ir apvalkā! ..kad no tā parādās zaļumiņš-pumpurus vākt vairāk nedrīkst, jo koks uzsācis jaunus procesus un pumpuri izmaina garšu, tai paliekot rūgtai!

KĀDĀ VEIDĀ TOS UZŅEMT-pumpurus var pievienot svaigā veidā klāt kokteiļiem, salātiem-sākuma stadijā garša ir maigi saldena, tādēļ tos iespējams savienot dažādās kombinācijās un variācijās.. tos var arī apliet ar ūdeni un pagatavot labu dzērienu, ko uzņemt kopā ar medu un citronu, ļaujot pumpuriem vispirms labu brīdi ievilkties kopā ar ūdeni! tāpat termiski neapstrādājot, tos var žāvēt un pēc tam izmantot divus gadus