zemes stunda: viena planēta-kopīga nākotne

šogad jau astoto reizi marta pēdējās sestdienas vakars ir īpašs ar akciju Zemes stunda.. -tā ir lielākā kampaņa, kāda vispār ir organizēta-domājot un akcentējot klimata problēmas un cilvēka lomu tajās!..-miljoniem cilvēku, dažādās pasaules malās,pēc vietējā laika plkst.20.30 izslēdz gaismas, kā arī citas elektroniskās ierīces uz vienu stundu! Zemes stundas galvenais mērķis ir popularizēt videi draudzīgāku dzīvesveidu un pievērst uzmanību vides problēmām un ilgtspējai, tāpēc padomājiet ko jūs savā ģimenē ikdienā varat uzlabot un ko ietekmēt, apņemoties uzsākt kādu dabai draudzīgu lietu, lai mūsu planētas vide nākotnē būtu saskaņā ar cilvēku, dzīvību un dabu kopumā!..

tumblr_m16vrbrBO11qb3zhlo1_500.jpg

..Rīgā tiks izslēgts 30-35% ielu apgaismojums, kā arī vairāku ievērojamu ēku fasādes šajā stundā netiks apgaismotas!.. ja gadienā ejat pa ielu un brīnaties-apgaismojums ir, tas tā var būt, bet tā līmenis šajā stundā tiks samazināts-ne tik intensīvs kā ierasts, lai neapgrūtinātu gājējus un transportlīdzekļus!.. savukārt Miera ielas republika aicina: ejot uz Miera ielu līdz ņemt sveču lukturīšus-burciņas, lai izgaismotu Miera ielu Zemes stundā!.. starpcitu arī katru gadu dažādas videi draudzīgas kafejnīciņas pieminot un praktizējot Zemes stundu, organizē īpašas vakariņas sveču gaismā un mūzikas pavadījumā.. ja jums interesē-ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā šī stunda tiks atzīmēta ar īpaši organizētiem pasākumiem, -radošajām darbnīcām, spēlēm, mūziku un vēl daudz ko citu +++ tas viss, protams sveču gaismā!

..organizatori paši pasākumu komentē šādi: mēs netaupām elektroenerģiju, mēs skaitām to! ..-cik daudz enerģijas tiek iegūtas, kad visa pasaule vienu dienu vienojas - gan domās, gan darbos katru dienu un katru stundu dzīvot dabai draudzīgāk..

upene aicina šo sestdien, 29. martā sadoties rokās, solidarizēties kopā ar visu pasauli, dzīvo radību un dabu, un plksten 20.30 piedalīties Zemes stundā, izslēdzot, ja ne visas elektroniskās ierīces, tad vismaz gaismas istabā, mājā, vai jebkurā citā vietā, kur jūs atradīsieties! ..mums ir jādomā un jārīkojas tā, lai tālredzīgi skatītos arī nākotnē, tajā ietverot, ne tikai paši sevi, bet arī dabu un visu, ko tā sevī ietver! būtiski arī gan uzsvērt, lai tā tiešām nav tikai viena stunda, ko akcentējam, bet gan apņemšanās, ko izpildīt arī uz priekšu-dzīvojot draudzīgi ar dabu!