kur izmantot diedzējumus un kur tos iegādāties

kur pielietot, kad sēklu raža ievākusies – es pievienoju savus izdiedzētos dīgstus un diedzējumus visam-brokastu musli, putrai, jogurtam, smoothie, svaigam kokteilim, tos var pat pievienot svaigi spiestajai sulai! droši var likt arī uz maizītes, klāt salātiem, zupām, otrajiem ēdieniem un arī klāt saldajam ēdienam! es dažkārt ari vienkārši sauju ieberu mutē.. tomēr svarīgi apzināties, lai nesabojātu saldo ar garšas ziņā stipro diedzēto redīsu, sinepi vai rukolu, tos labāk pievienot kam sāļākam.. savukārt garšas ziņā, arī bērniem droši vien labāk patiks pupiņas, saulespuķe, zirnīši, amoliņš, kviešu dīgsti- tie, kas nav tik spēcīgi, bet maigi un pat mazliet saldeni. ļoti skaisti arī, ja izdiedzēto izmanto kā dekorāciju ēdienam, izrotāts ēdiens kļūst garšīgāks. ***ieteikums, lai saglabātu pēc iespējas vairāk labo vielu, neapstrādājiet termiski, bet gan vienkārši „pārkaisiet” virs karsti pagatavotā ēdiena, tā diedzējumi un dīgsti nepaspēs zaudēt vērtību.

man bija ļoti lieliska iespēja sarunāties un ļoti patīkami arī iepazīties ar Z/S Vecapēni īpašnieku Mārtiņu, dalīšos arī ar Jums mazliet no tā!

-Latvijā diedzēšanas nozarē darbojās nu jau vairāki diedzētāji! tomēr Z/S Vecapēni dominē lielākajos latvijas veikalos!.. šis lauciņš ir viņu, taču kresītes audzē arī uzņēmums Krimuldā un nu jau kādu laiku ar to nodarbojas bloga absolutsed autore Ilze.

Mārtiņš šo uzņēmumu mantoja no vecākiem, kuri izveidoja to 90. gados, kad pēc Mārtiņa Rītiņa ieteikuma audzēt dīgstus un diedzēt, tolaik, zemes reformas laikā viņi sāka Pļaviņās nodarboties ar lauksaimniecību. kad vecāki devās pensijā, Mārtiņš pārņēma iesākto un degsmes vadīts, izmēģina ko jaunu. viņu iedvesmo tas, ka var redzēt, kā apkārt aug un mainās dzīvas lietas, garša, izskats. uzņēmums nes pievienoto vērtību, kurai par pamatu ir dzīvs, veselīgs produkts, kas nevar būt apstrādāts ar ķīmiju un neuzglabājas ilgi, tāpēc tur viss ir dabīgs. šobrīd darbs tiek organizēts starp 4 cilvēkiem, būtisku lomu ieņem katrs, bet vadošais ir Mārtiņš pats. viennozīmīgi vienmēr mājās ir pašu ražojums, un to bauda visa ģimene, arī bērniem patīk un garšo. sēklas un graudus piegādā viens ārējais piegādātājs tikai lēcām, ko piegādā no Lietuvas, bet tās īstenībā nāk no Kanādas. viss ir īpaši piemeklēts, gan pēc garšas gan izmēra, lai tas būtu labākais. pārējās sēklas un graudi, protams, ir vietējie- no Latvijas, kas pieejami pašiem.

DSC_0305.JPG

...daži jautājumi, ko uzdevu Mārtiņam sarunas laikā:

1)-kas ir svarīgākie faktori kas jāievēro diedzēšanas un dīgstu audzēšanas procesā?

vajadzīga sēkla ar labu dīdzību, ja nedīgst labi, tad var sākt bojāties. vienmēr jāatceras, ka laikā ir jānoskalo (lai sēkla nesāktu pūt vai bojāties), tāpat jāievēro apstākļi- ideāla temperatūra ir 20-25 grādi (atverot logu ziemā var apsalt, bet vasarā var būt par karstu, tad sāk nīkuļot), zaļumiem vajadzīga daudz gaisma, svarīgi ievērot laistīšanu vai skalošanu.

2)- kāds ir realizācijas laiks?

ieteicamais laiks ir 7 dienas, taču realizēt var arī pēc tam, vērtību produkts zaudē mazāk, bet patiesībā garša ir tā, kas izmainīsies visvairāk. dažreiz sēkla izdod saknīti ar spurām, nevajag baidīties no tā, tas nav pelējums, bet gan pati saknīte, kurai pietrūkst mitrums, pie kā viņa bija radusi sākumā.

3)- vai vērtīgāk ir apēst izdiedzēto graudiņu( sēklu ar asnu), vai nogriezt zaļo dīgstiņu?

..godīgi sakot tas ir vairāk pēc garšas, no vitamīnu daudzuma, jo mazāks un tuvāk sēklai sanāks bagātāks!

4)- kur iespējams iegādāties Vecapēnu produktus?

praktiski, visos lielveikalos- Rimi, lielās Maximas, Sky, Stockmann, Prisma. līdz šim varēja nopirkt tikai sēkliņas, bet no šīs nedēļas šur tur parādīsies arī krešu dīgstiņi.

5)- ko tieši no Jūsu produktiem pērk visvairāk?

diedzētās sēkliņas (no tām Ķīnas(mung) pupas, redīsi un kvieši).


sēklā ir spēks, to nepārprotami var ieraudzīt diedzējot! tīrs ūdens, siltums un gaisma, ieliekot mīlestību un rūpes nevar nekas nesanākt, tomēr, ja nu uzņēmības trūkst, noteikti variet iegādāties veikalā šos veselīgos produktus! manuprāt, šis ir viens no redzamākajiem ceļiem uz dzīvību, tas ir ceļš uz veselību un spēku, ko tik ļoti vajag katram no mums, lai pamodinātu sevī to īpašo pavasara sajūtu, kā arī dotu enerģiju pilnvērtīgi dzīvot un baudīt apkārt notiekošo!

// iespēja pasūtīt dīgstus no Ilzes uz mājām-Rīgā, Ādažos, Siguldā, Cēsīs un Valmierā -rakstiet ilze.lipska@gmail.com , kā arī, ja esat iesaistījušies tiešās pirkšanas kustībā-produktu listā atradīsiet arī viņu piedāvājumu!.. 

lai izdodas šis skaistais ceļš uz zaļo dzīvības avotu! 

// foto:Alise Podniece