kas/ko/kur iegādāties un kā rīkoties- diedzēšana

šķiet, ka šogad ziema mazliet mūs vazā aiz deguna! lai arī liekas, ka laiks ir tāds pavasarīgs un pirmie sniegpulsteņi jau dobē parādījuši savas galviņas, temperatūra turās tuvu nullei.. vienīgais, kas nobremzē ir kalendārs, kas rāda vēl februāri.. -nav kur steigties ar to pavasari..  es, kā katru gadu cenšos ielaist pavasari mājas agrāk, pat ja ārā aiz loga ir sniegs. atklāšu jums pāris noslēpumus, pirmkārt, dodos uz tirgu nopirkt svaigas tulpes, narcises, vai arī podiņā kādu smaržīgu hiacinti, bet citreiz noplēšu kādu piemājas bērza zariņu un istabā to izplaucēju, taču šoreiz stāts, protams, nav par to. kājas mierā nenoturēju, un,ja ārā saule vai ielas sausas- sēdos uz sava velosipēda, lai ķertu pavasari matos, apvienojot patīkamo ar lietderīgo, devos izpētīt, kur nopirkt sēklas un graudus, lai diedzētu, kā arī apciemoju z/s Vecapēni īpašnieku un izjautāju viņu par pieredzi diedzēšanā (rakstā zemāk)!

kas tas īsti ir un kādēļ vajadzīgs!? sēklas un graudus, ar atsevišķiem izņēmumiem var gan izdiedzēt (no grauda iznāk asniņš), vai arī audzēt dīgstus (izdīgst mazi zaļumiņi, ko nogriež). kad ir sasniegts vēlamais -vienkārši pievieno klāt ēdienam! mazie asniņi ar savu spēku, ir nepieciešami, jo īpaši ziemas novājinātiem organismiem, lai stiprinātu imūnsistēmu, veselību, un dāvātu dzīvības spēku-enerģiju un mundrumu, kā arī uzlabotu vielmaiņu un normalizētu gremošanu. tāpat šis produkts var izārstēt no daudzām kaitēm un novērst tās. diedzētu graudu pastāvīga lietošana uzturā sekmē vielmaiņu un asinsradi, kompensē nepieciešamo vielu trūkumu, normalizē skābju un sārmu līdzsvaru. labvēlīga ietekme ir uz visu organismu, toties katrai atsevišķai kultūrai ir savs noteikts derīgo vielu kopums. tāpat tie arī veicina šūnu un audu atjaunošanos un attīra no liekajiem sārņiem un toksīniem. īpaši jāizceļ garā rinda bagātinošo uzturvielu, ko dīgsti un diedzējumi satur- vitamīni, minerālvielas, olbaltumvielas, antioksidanti, bioloģiski aktīvās vielas, aminoskābes, tiem piemīt ārstnieciskas īpašības, un jebkurā gadalaikā diedzējumi būs kā izcils hlorofila avots.(Informācija iegūta no grāmatas „Diedzētu graudu dzīvības spēks”, Zvaigzne ABC)

ko var diedzēt: diedzēšanai un zaļo dīgstiņu audzēšanai izmanto visdažādākās ēdamās sēklas-redīsu, sinepju, kressalātu, rukolu, saulespuķu, sarkano biešu, sarkano un zaļo kāpostu, sīpolu un puravu, lucernu (alfalafa), āboliņu, brokoļu (augšējā attēlā), cigoriņu, kvinoju, u.c., no graudiem diedzējami būs kvieši, mieži, rudzi, auzas, griķi, bet no pākšaugiem Ķīnas(mung) pupas, zirņi un lēcas.

z1LU1F9kE1YrXVkNTLCQFBzpx59Rvnkr9Qw7C9_34Lg.jpeg

kur iegādāties visu vajadzīgo. . es pabiju vairākās vietās-sēklu veikalā, graudu veikalā, eco veikalā un arī lielajā depo! ielūkojaties, varbūt šis un tas jau pieejams mājās, tomēr visticamāk, ka kaut ko no jauna arī vajadzēs nopirkt! pēc visu vietu apmeklēšanas, es iesaku doties uz eco veikalu (tur dabūsiet, gan sēklas, gan graudus vienuviet). Tomēr graudus lētāk būs nopirkt veikalā „Grauda spēks”, tur ieejot pārņem īpaša sajūta, gaisā virmo patīkama smarža un rūc graudu maļamā mašīna, bērniem varētu būt interesanti! sēklas ļoti plašā piedāvājumā ir pieejamas depo, kur arī varat nopirkt augsni un dažādu formu kastītes- dobes izveidošanai, un arī diedzēšanai-burciņas.( ja tās mājas nav jau saglabātas! ) pērkot sēklas būtiski apskatīties, vai tās nav kodinātas, ja būs- tad ar sarkaniem burtiem aizmugurē parasti ir uzraksts!

kā rīkoties pēc sēklu un graudu iegādes.. kad viss nepieciešamais nopirkts, aprunājieties ar bērniem, tas būs vērtīgi priekš viņu iztēles, kā arī bagātinās zināšanu par notiekošo procesu un tā labo ietekmi uz veselību. dariet to kopā, lai bērni, redz, ka mājās ir iespējams kaut ko izaudzēt un arī kā tad tas īsti notiek!

/// instrukcija diedzēšanai ///

      1. diedzējot sēklas, nepieciešams: stikla burka, ūdens, marle un gumija

..atkarībā ko diedzējat, asni parādās 3-7 dienās

sākumā visas sēklas, diedzēšanai rūpīgi jānoskalo, tā, lai ūdens, kur tie atrodas būtu dzidrs, netīrumi un nederīgās sēklas uzpeldēs virspusē, tad ūdeni nolejiet līdz ar nederīgo, jo šādas sēklas un graudi ir nepilnvērtīgi un nedzīvi, tādēļ tos diedzēt nedrīkst.

nākamais process ir mērcēšana, ielejiet ūdeni tā, lai tas būtu aptuveni 2-4cm virs burkā iebērtajām sēklām vai graudiem, graudus atstājiet mērcēties 1-2 diennaktis, sīkās sēklas 5 stundas, bet vidējās 8-12 stundas (zirņus mērcē 36 stundas), ja jūtama nepatīkama smaka, varat ūdeni nomainīt.

kad pagājis aptuvenais laiks, burku apsedz, un ar gumiju aptin ap marli, vai kādu auduma gabaliņu, tā, lai tas būtu ūdens un gaisa caurlaidīgs. svarīgi dīgstošajām sēklām nodrošināt gaisa un mitruma padevi! auduma vai marles gabaliņu var regulāri apsmidzināt ar ūdeni (mitrināt), tomēr ideāli, ja jums izdodas izskalot un sēklas atdalīt vienu no otras 1-2 reizes dienā, varat turēt tumšā, bet īpaši silta vieta, procesu paātrinās.

kad graudi vai sēklas izdīguši ar 1,5-2 mm gariem asniņiem, tos var sākt baudīt. visvērtīgākie tie būs tad, kad saknes vēl nav sadīgušas. interesanti, ka dīgšana visaktīvāk notiek tieši naktī, un gaisma nekādā mērā to neietekmēs, galvenais ir nodrošināt gaisa un mitruma piekļūšanu.

vislabāk, ja paspējat izlietot diedzējumus pirmajās četrās dienās pēc dīgšanas, tādā veidā vērtīgo vielu daudzumus netiks laists zudībā.

pēc tam, kad asni parādījušies, lai apturētu diedzēšanas procesus varat uzglabāt, trauku ievietojot ledusskapī, neaizmirstot atstāt caurlaidīgu vāciņu, kas turpinātu gaisa padevi. un ieteicams turpināt skalošanu, nodrošinot nesaskābšanu un citus nelabvēlīgus procesus. Tad tos, varat uzglabāt  7-10 dienas ledusskapī , +/- 5 grādu temperatūrā.

ieteikums- lai graudi nesasmok, neiemetās baktērijas un nesāk pelēt, svarīgi ievērot skalošanas grafiku!

//var diedzēt arī uz mitras vates, vai vairākās kārtās salocītas mitras salvetes vai marles, kas ieklāta šķīvī, galvenais, lai tikai būtu pieejams mitrums, siltums un gaiss, kā arī ik pa 8-10 stundām ieteicams tekošā ūdenī veikt mērcēšanu. mazi asniņi parādās jau pēc 1,5-2 dienām.


         2.audzētajiem dīgstiem vajadzēs: zemi vai kūdru, trauku, kurā sēt un ūdeni.

dīgsti , gatavi ēšanai izaug 6-14 dienās.kad izvēlaties augsni, svarīgi, lai tā nebūtu mēslota ar sliktām minerālvielām, jo tās augšanas procesā uzņems arī sēklas. (kad iegādājaties, pārdevējam pajautājiet, vai nesatur ķimikālijas un patogēnas baktērijas.)

sākumā jāierīko dobīte, izvēlētajā traukā ieberiet zemi vai kūdru un mazliet to piespiediet, lai viss būtu līdzens un vienmērīgs, svarīgi, lai apakšā būtu caurumiņi. tad droši, pat lielā apjomā pārberiet pāri sēklas. vienīgi zirņus vajadzēs pārklāt ar vēl vienu zemes kārtu, bet tikai tik daudz, lai tie būtu nosegti. tad nu pāri pārlej mazliet ūdeni, bet lai sēklas nenoslīkst! pa virsu uzliek kādu slapju auduma vai avīzes gabalu, var izmantot arī pārtikas plēvi, kurā izdurti caurumi, to noslogotu tur 1-2 dienas, līdz seklas sākušas dīgt (no sēklas parādās pirmie zaļumiņi).

tad trauks ar jau izdīgušajām sēklām jāliek gaišā vietā uz palodzes, kur pa dienu saule iespīd visilgāk un spožāk. es savu dobīti ieliku caurspīdīgā biezā maisā, lai mitrums nepazūd, bet uzkrājas un līdz ar to, tiek nodrošināta arī samērā konstanta temperatūra ( vizuāli un arī praktiski tā ir kā siltumnīca), tas nodrošina arī ātrāku augšanu. dienā vajadzētu divas reizes apliet ar nedaudz ūdeni, lai augsne būtu mitra. ja galīgi nevar sagaidīt, kad varēs baudīt veselīgos zaļumus, dīgstiem uz nakti atstāj gaismu tā, lai tie saņemtu tiešus starus.

asni, kas izdīguši apmēram 5-7cm ir gatavi, lai tos varētu nogriezt un pievienot klāt ēdienam. ja dīgsti pāraug, tie maina garšu!