10.decembris - īpaša, slow food - Mātes Zemes diena

pirmajā dienā, kad upene.lv saredzēja savu dienas gaismu plašākā auditorijā, dalījos ar vairākiem ierakstiem katrā sadaļā. kā viens no pirmajiem rakstiem bija must do - slow food, ko varat atrast un izlasīt šeit.

tā, kā šodien ir īpaša diena, kas izceļ slow food vērtības un ir tik daudz jaunu lasītāju, mazliet uzrakstīšu pamatlietas arī šajā rakstā.

..mēs katrs esam dzirdējuši vārdu salikumu fast food, tas galvenokārt ir attiecināms un ātrās ēdināšanas restorāniem un arī mājās pagatavojamiem vai precīzāk uzsildāmiem, gataviem ēdieniem un pusfabrikātiem. šādi uzņemtai maltītei nav vērtības. protams, tā satur vērtīgu ciparu kombināciju ar kalorijām, sāli un ogļhidrātiem, bet lielos vilcienos tas ir arī viss. fast food neizceļas ne vien ar uzturvērtību, bet arī neietver sevī labu enerģiju, kas tiek "iemīlēta" audzējot produktus un beigās arī gatavojot, jo ēdiens ir pagatavots rūpnieciski. lai arī cik skumji to sacīt-liela daļa pasaules ir sagūstīta šāda patēriņa varā. 

lai cilvēkiem atvērtu acis un no jauna iemācītu zemes dotās un izsenis pārbaudītās vērtības, tika izveidota organizācija SLOW FOOD. 


5 slow food pamatvērtības..

-kā svarīgākais tiek proklamēts ēdiens, kas nodrošina bioloģisku daudzveidību. šobrīd līdz ar industrializāciju, kas valda arī lauksaimniecībā- mēs lietojam visu tradicionālo, aizmirstot par to, ka ikdienā vajadzīgs vispusīgs uzturs un ir tik daudz labu produktu, kas tā vien paliek veikalu plauktos-nenobaudīti.

-slow food izceļ, ka ēdiens ir mantojums, tas kā tas ir audzēts un kā pagatavots. bez šaubām arī tagad, turpinot iesākto, mēs nododam to saviem bērniem. tāpēc jācenšas darīt visu, lai nākotnē labās lietas saglabātos un arī mūsu mazie delveri darītu lielu darbu, nododot tālāk vēl uzlabotāku, bagātīgāku mantojumu nākošajām paaudzēm.

-slow food organizācijas daudzās pasaules valstīs apkopo kulinārijas sasniegumus-to pagatavošanas veidus un aizsargā šo īpašo recepšu produktus, iesakot tos neaizmirst, bet gatavot un padarīt daudzveidīgāku maltīti. Latvijā slow food patrons ir Mārtiņš Rītiņš.

-tāpat īpašs uzsvars tiek likts uz vietējo ražotāju pārtiku un pašmāju saimniecību popularizēšanu, kā arī to aizsargāšanu.

-slow food izglīto- par ēšanas prieku, nozīmi piedomāt no kurienes ēdiens nāk, kā un kas to ražo, un pagatavo, kā arī to, cik svarīga ir daudzveidība uzturā, skolēniem tiek mācīta dārzkopība.

un vēl... slow food cīnās un grib ierobežot ģenētisko modificēšanu, pesticīdu lietošanu un citu negatīvo aspektu novēršanu, kas parādās pārtikās rūpniecībā un tirgū.

taču šodien ir īpaša diena Slow food, kas ir Terra Madre Day jeb Mātes Zemes diena, kas tiek atzīmēta katru gadu 10. decembrī visā pasaulē. šajā dienā cilvēki tiek aicināti uz kopīgi gatavotām-ģimeniskām vakariņām, lai baudītu nesteidzīgu kopā būšanu sirsnīgā gaisotnē un labi pagatavotu ēdienu, kas ,protams, arī balstās uz vērtībām, ko pauž Slow food-laba, tīra un godīgi audzēta pārtika. Latvijā šajā dienā esam aicināti izcelt un pagatavot mūsu tradicionālos un mantotos ēdienus, ko gatavojuši vecvecāki. 

bet kādēļ Mātes Zemes diena? - zeme dod mums produktus, un šajā dienā esam aicināti īpaši piedomāt - no kurienes nāk ēdiens, ko ikdienā lietojam un kādu iespaidu šie ēšanas paradumi atstāj uz Māti Zemi. smags jautājums.. tomēr to pārdomājot, visbūtiskāk aizdomāties par to, cik labu un pozitīvu vidi atstājam mūsu bērniem un mazmazbērniem! 

kā uzsver paši organizatori-mēs darbojamies katrs savā vietā un valstī, bet šī diena mūsu kustībai ir kopīga visur! tas, kas šodien daudzviet dažādos pasākumos izskan ir atgādinājums, ka ir jāsargā vietējo pārtikas produktu un ēdienu daudzveidība, jāatbalsta mazie zemnieki, -ar to veicinot ilgtspējīgas ražošanas attīstību. izmantojot radošumu un zināšanas ir jārada apstākļi labākas pārtikas nodrošinājumam nākotnē. /SlowFoodRiga

//foto: theglow.com; sometimesidrift.tumblr.com; shehadusathello.blogspot.com.au; apartmenttherapy.com

ARCHIEVE:

dzīvot veselīgi-principi uz ko tas viss balstās

Signes Meirānes padomi un triki kā bērniem iemācīt veselīgu uztveri un sapratni par garšu*mag

5 fakti un nozīme, kādēļ ieturēt kopīgas maltītes, noliekot visu pārējo pasauli malā

7 padomi kā ieviest ikdienas maltītē vairāk zaļumu un dārzeņu