idejas saldējuma ballītei un Gabriela vārda dienas svinības

šajā reizē gribu iedvesmot uz pavasara siltās, maigās elpas svinībām-pasteļu toņos un pirmo saldējumu.. pirms teju nu jau 3 nedēļām svinējām mūsu dēliņa vārda dienu. -ideja par to, ka uzrīkosim ballīti īstenībā radās vien 3 dienas iepriekš, jo līdz tam nebiju plānojusi-kā varētu nosvinēt Gabriela vārda svētkus. tā kā man pašai un arī vīram vārda dienas no dzimšanas dienām šķir gandrīz pusgads, vienmēr nedaudz atzīmējam ar kādām īpašām vakariņām arī šos "svētkus".. Gabrielam gan līdz dzimšanas dienai ir vien mēnesis starpā, bet svētki, prieks, kopā būšana un arī kādas jaukas dāvaniņas ir patīkams iemesls atzīmēt.. kā no gaisa nokrita ideja par saldējuma ballīti!..

Gabriela vārdu izvēlējāmies sen, pirms vēl vispār nopietni plānojām bērniņu.. vīrs sacīja, ka savam dēlam gribētu dot tādu vārdu un es uzreiz piekritu.. Bībelē enģelis Gabriels pavēstīja Marijai, ka viņa gaida Jēzu.. bet vēl vairāk iemīļoju šo vārdu, uzzinot tā nozīmi-no Ebreju valodas tas ir Dieva cilvēks, skaidra prāta, atklāts, tiešs un godīgs.. vīram gan vairāk šis vārds uzrunāja, jo kādreiz viņa viens no mīļākajiem futbolistiem bijis Gabriels Batistuta :) 

sākot plānot ballīti, nedaudz idejas un iedvesmu smēlos internetā-kā vislabāk uzstādīt saldējuma galdu un ko varētu uz tā likt. tā kā laika līdz svētku dienai neatlika daudz-devos uz Gemoss, kur sapirku dažādas piedevas, karamelizētus riekstus, šokolādes gabaliņus un sprinkles*, kā arī papīra trauciņus,krūzītes un koka piederumus.. pārējo nopirku Rimi.. dekorācijām izmantoju nedaudz no tā, ko jau esmu sagatavojusi Gabriela dzimšanas dienai no Tiger, kā arī sagriezu un sašuvu mazus vimpeļu karodziņus, un no lentītēm sataisīju virtenes.. bet vēl papildus svinīgumam Rīgas Rēvijā nopirku 3 balonus ballītes krāsās.. izklausās un ir vienkārši, bet tā kā sagatavoju visu tikai 2 dienas iepriekš, 2 naktis aizgāju gulēt tikai ap 4.. ;)

-daudz gatavošanās laika paņēma izveidot vafeļu konosu torni.. tam jums būs nepieciešamas, piemēram, 2 kastes-var arī vairāk un mierīgi var iztikt arī tikai ar 1! ..sākumā kastes, ko mājās biju noglabājusi aplīmēju ar vienkāršu papīru, pēc tam ķēros pie sarežģītākā, -izgriezt caurumus, kuros likt vafeles, -rezultātā kūkas vietā bija ļoti feins vafeļu tornis, kurā smuki salikt vafeļu konusiņus. +tas noteikti noderēs arī citām svinībām uz priekšu!..

mīļu paldies gribu teikt draudzenei Sabīnei par dizainiņu vafeļu konusu papīrīšiem un uzlīmēm popkorna tūtiņām, un saldējuma trauciņiem.. sīka detaļa un nianse, kas vārda dienas svinībām un saldējuma ballītei bija kā punktiņš uz i un padarīja to vēl īpašāku. // sekot līdz dažādām idejām svētkiem un redzēt "Skaistums sīkumos" darbus varat atrast instagram un facebook, vai pasūtījumiem sazinaties ar Sabīni personīgi- bastika.sabine@gmail.com

dažādi topi un mērces, ko katrs varēja izvēlēties un izveidot savu saldējumu-

svaigas mellenes, zemenes, banāni, konservēti persiki, krāsainie cukura sprinkles*, krāsainās vafeļu sprinkle bumbiņas un vafeļu stobriņi, šokolādes gabaliņi, rozīnes, grauzdēti - karamelizēti rieksti, aprikožu ievārījums, iebiezinātais piens, šokolādes mērce, sablenderētu saldēto zemeņu mērce.. 

*katrs varēja arī izvēlēties saldējumu servēt kopā ar vafeli, vai vienkārši trauciņā.. 

dzērām '15 gada vasaras, mūsu pašu ābolu sulu 

bet pirms saldējuma mielojāmies ar tortiljām un salātiem.. 

 ++sāļais un saldais popkorns :) 

esmu ārkārtīgi priecīga par mūsu Gabīša pirmo vārda dienu. tā bija īpaša, sirsnīga un mīļa, ko īstenība atzīmējām 2 dienas, jo ne visi tika īstajā dienā.. vislielākais prieks, ka viņš pats jutās ļoti labi un, protams, viņam arī tika īpašs biezpiena šokolādes saldējums ar mellenēm, persikiem un banāniem.. paldies visiem mīļajiem, kas mums šo dienu padarīja tik jauku! xx.

Izabellas "FROZEN" ballīte un padomi neaizmirstamām svinībām

ballītes, ballītes-īpaši bērnu ballītes- manuprāt, vecākiem tās ir lielas rūpes un atbildība, jo mūsdienās tām piešķir tik lielu nozīmi.. un nebūt ne sliktā ziņā! arī es lēnītēm, lēnītēm visu gatavoju un plānoju Gabriela dzimšanas dienai jau kopš gada nogales, kaut arī lielā diena būs tikai aprīļa beigās. tas viss tāpēc, ka bērniņa piedzimšana un nākšana pasaulē ir kaut kas tāds, kas tik radikāli mainījis dzīvi.. -mainījis uz nebeidzami skaistu, prieku un mīlestības pārbagātu ikdienu! ..domāju-cik daudz atceros pati savas dzimšanas dienas, kad biju maza-to nav daudz un tomēr ir-tas spilgti palicis atmiņā, jo svētki, kas veltīti par godu tev, prieks un mīlestība no apkārtējiem - tas ir īpaši! vēl bez tā, kas spilgti palicis atmiņā ir kādas miljonu vērtas fotogrāfijas, kas saglabājušas kādu gadu svētkus, ko bez iemūžinātiem kadriem es noteikti neatcerētos- un, pavisam ļoti tā tas būs arī mūsu bērniem..

skaidrs ir viens, ka dēļ tām emocijām, kas uz brīdi izsit no ierastās ikdienas un saved visus mīļos vienuviet- ir vērts censties, jo galu galā tie nav tikai svētki mazajiem, bet mums pašiem, kad redzam to mazā lielo prieku, mirdzumu un brīnumu acīs, -aizmirstot visas pasaules rūpes un sajūtot bērnību atkal sevī! un tā ir vērtība un māksla, ja saglabājam tās sajūtas sevī visu mūžu.. -laimīgi ir tie, kam tas sanāk! 

svētkus, tradīcijas un sajūtas veidojam mēs paši tieši tādēļ ir jāpiestrādā pie tā, lai tie izdotos neaizmirstami!  atmosfēru un elpu aizraujošo sajūtu - to visu veido mazi sīkumiņi un nianses, ko, iespējams, panākt gan ar vienkāršiem, gan detalizētākiem dekorējumiem, traukiem, salvetēm, baloniem, garšīgu maltīti, svecītēm, kūku, utt.. jau savā instagram jūsmoju par Gabīša labākās draudzenītes Izabellas Marijas 3. dzimšanas dienas "FROZEN" svinībām un solīju, ka dalīšos ar kādām bildēm arī šeit, jo viss bija tik skaisti un īpaši, ka to pat ir grūti aprakstīt. ceru, ka tas jūs iedvesmos un dos idejas arī jūs pašu organizētām ballītēm, zemāk arī vēl daži ieteikumi no Sabīnes-lieliskām svinībām. 


Sabīnei, Izabelliņas mammītei ir īpašs talants un spēja svētkus, kāzas vai jubilejas organizēt un izdekorēt īpaši skaisti, tādēļ lūdzu, lai viņa padalās ar kādiem ieteikumiem- rīkojot ballītes-

 • kas ir svarīgākais par ko parūpēties, organizējot ballīti?

pirmā lieta, kas būtu jādara - jāizdomā ballītes tēma, jo no tā izriet viss pārējais - dekorācijas, ēdiens, izklaides utt. kad tēma rokā, tad varam meklēt mājas krājumos, kas derētu ballītei - kādi trauciņi, svečturi, varbūt dekorācijas no kādiem citiem pasākumiem, kurus noteikti vajag vienmēr saglabāt, jo pienāks brīdis, kad tie ļoti labi noderēs. Frozen ballītē, protams, bija daudz, ko paņēmu no Ziemassvētku dekorācijām, pat eglīšu rotājumi!.. nākošā lieta, ko daru jau kādu labu laiku pirms planotajām svinībām, ir dažādu nieku meklēšana, kurus parasti izdodas atrast visneparastākajos veikalos - mazos saimniecības preču, pārtikas bodītēs, kā arī, ja izdodas aiztikt līdz kādam lietoto preču veikalam vai tirdziņam, tut par ļoti mazām naudiņām arī var iegādāties ļoti foršas lietas. tad nu atliek visu likt kopā un skatīties, kas vēl pietrūkst - salvetes, skaistas sveces. ja ir vairāk laika un vēlēšanās, tad var izgatavot galda kartes, kadu 'favor' dāvaniņu viesiem, kas ballīti padara īpašu ne tikai galvenajam svinētājam, bet tad arī katram, kas ieradīsies būt ar viņu kopā šajā dienā. un gatavošanās laikā neaizmirst pašu galveno - ka svētku mērķis ir iepriecināt savus mīļos-tad viss noteikti izdosies!

 • kādas ir galvenās lietas, ko vajadzētu sarūpēt, ja nu sanāk visu gatavot pēdējā brīdī, lai ballīte izdotos? 

ja nu gadīumā iznāk pēdējā brīža ballīte, tad ir dažas lietiņas, kuras var palidzēt tikt 'sveikā cauri'.. -karodziņi vai svētku virtenes- tie noteikti piešķir katram pasākumam mājīgumu un to pagatavošana neprasa daudz laika. -kā materiālu var izmantot gan audumu atgriezumus, gan arī krāsainas kartona lapas.

sveces - garas, īsas, resnas, tievas, dažādas krāsas, formas.. tas dod vienmēr vajadzīgo svinīgumu, pat ja ir vienīgās dekorācijas uz galda.. esmu iecienījusi ļoti -Dobeles sveču produkciju, kurai liels klāsts ir pieejams ziedu veikalā "Lakstos".

atmosfēra - ballīte nav ballīte bez labas mūzikas. -izveido spotify playlistu, ar piemērotāko mūziku un aiziet! ..lai izdodas! 


drīzumā publicēšu dažas recepšu idejas, ko gatavojām Izabelliņas Frozen ballītei, jo ne tikai dekorāciju skaistums apbūra mīļos, bet arī garšīgā maltīte, bet šorez gan tas viss. :)

padomi un idejas brančam jeb nesteidzīgajām brokastīm mājās

Ziemassvētki pavisam noteikti ir viens no maniem mīļākajiem gada laikiem. mēs gatavojamies, gaidām, izrotājam ārdurvis, piekarinot pie tām vainagu un izvelkam no kastes Ziemassvētku lietiņas. mēs kļūstam mīļāki un sirsnīgāki viens pret otru, satiekamies un uzdāvinām kādu dāvaniņu. šogad, kad esot ar Gabrielu vairāk mājās-arī eglīti gribējās sagādāt laicīgāk nekā pie mums Latvijā ierasts -īsi pirms svētkiem. tas man tiešām neliek mieru-kādēļ mēs eglīti iegādājam īsi pirms svētkiem, ja turam to 3-4 nedēļas pēc tam, kad viss jau ir pagājis, bet varētu būt tieši otrādi!.. bet runa šoreiz nav par to..

gribu jūs iedvesmot Ziemas brīvdienās draugus uzaicināt uz branču, jeb vēlajām brokastīm. jā, pilsētā nu jau katra trešā vieta noteikti piedāvā to, bet kāpēc gan neuzrīkot ko tādu mājās pašiem, ierasto- kopīgo vakariņu vietā? ..tādēļ šajā ierakstā kādi padomi, lai jūsu brančš izdotos jauks un gards. pēc savas pieredzes varu teikt, ka vienmēr šādi rīti izvēršas ne vien gastronomiski baudīgi, bet arī sirsnīgi un pozitīvi. tā kā priekšā garās brīvdienas-ceru, ka kāda ideja jums no šī noderēs! xx.

GATAVOŠANĀS // PLĀNOŠANA un mani ieteikumi

 • izdomājiet, kādus draugus vēlaties uzaicināt un saziņojiet visus- čats facebook vai whatsapp varētu būt labs veids, lai sakomunicētu un sarunātu visu. 
 • vienojieties par datumu un aptuveno laiku- noteikti tas, ja uzaicināsiet viesus āgrāk nekā ierasts, nenozīmē, ka draugi paliks līdz vēlai naktij, tomēr, ja ap 11-12 visi saradīsies (-jo nosacījums ir izgulēties un nesteigties), tad visticamāk, līdz plkst. 16 noteikti kāds vēl sildīs jūsu mēbeles.. labi, tas,protams, ir skarbi sacīts, bet laiks aizskries nemanot un labākās sarunas parasti ir tieši uz beigām!..un tomēr, piefiksēšu, ka brančš ir nesteidzīgās brokastis, tādēļ pieminiet to arī draugiem, lai kādām, kaut gribētos palikt vēl, nebūtu jāskrien ātrāk prom, jo ieplānots vēl kas.. 
 • viens no labākajiem iemesliem kādēļ rīkot branču, jo rītam ir kāda īpaša, neizskaidrojama burvība.. tas nebūt nenozīmē, ka sveces un nedaudz intīmā noskaņa ir jāaizmirst, šobrīd jau ir tāds gadalaiks, kad to ļoti prasās.. -padomājiet noteikti arī par to. ja jums ir kamīns, arī tas radīs lielu mājīguma sajūtu.
 • brančš ir izcila alternatīva tam, lai mājas saimnieki nenorautos virtuvē. protams, lielākā nasta un rūpes būs jāuzņemas, un tomēr katrs viesis atnes kādu lietiņu, ko likt kopējā galdā, -tas ir nosacījums nr.1.! ..tas arī rada īpašu sajūtu, jo katrs atnākot jau ir pielicis roku un tādā veidā uzreiz ir iesaistīts procesā, kas noņem sākotnējo kautrīgumu un neveiklumu, kas nereti mēdz būt..
 • novienojaties, ka katrs atnest kādu MŪSDIENĪGU svētku maltīti.. laiks, kad ēd pīrāgus un rasolu noteikti ir pagājis!.. svarīgi arī, lai nav daudz gaļas-varu droši apgalvot, ka veģetārais piedāvājums vienmēr tiek atzīts un notiesāts visātrāk. idejas atradīsiet zemāk.
 • ja esat host*(uzņemat ciemiņus), tad neplānojiet gatavot vairāk kā 1-2 ēdienus pie plīts, citādāk visdrīzāk noņemsieties visu dienu un ārā no virtuves-pie ciemiņiem nemaz netiksiet. ideāli, ja izvēlaties vienu maltīti, kas prasa uzmanību, otru, ko tajā pašā laikā varat gatavot paralēli un vēl, ko varat vismaz pa lielam sagatavot iepriekšējā dienā.
 • vēl izcilas brīvdienu vēlās brokastis noteikti nav iedomājamas bez kafijas, -ja vien jums nav kafijas aparāts, nodrošinieties ar labu kafiju. 
 • ja nu iesāku par dzērieniem-tad tie, protams, ir teju tik pat svarīgi kā tas ko liksiet uz branča galda, jo dzēriens viennozīmīgi paspilgtina un atraisa kopējās garšas izjūtas. te nu izpausme ir liela- garšūdens, svaigi spiesta burkānu, ābolu vai apelsīnu sula, kvalitatīva limonāde vai kas stiprāks-pēc jūsu ieskatiem.. 

//bet nu iedvesmai-IDEJAS, ko tad likt galdā: brunch ir vēlās brokastis, kas var ieilgt līdz pat pusdienām.. vērts padomāt par ēdieniem, kas nerada smagu sajūtu, bet gan ir viegli. ceru, ka ar šo spēšu jums radīt kādu sajūtu par to, ko varētu pagatavot..gribu gan akcentēt, ka būtiski nepārspīlēt, jo tāpat jau visā kā būs gana un pirms branča vēl varat sagatavot kastītes, lai pāri palikušo sadalītu vēl katram uz mājām.

 • nedaudz lēcas ar pesto vai burkānu sulā vārīts kuskus ar ķirštomātiem, brokoļiem, ciedru riekstiem..
 • mini burgerīši, kādi oriģināli sendviči vai brusketas, sāļie dārzeņu mafini vai dārzeņu kišs..
 • svarīgi, lai svaigumu dotu salāti: mocarellas kārtojums ar pesto, cēzara salāti, zaļo lapu salāti, vārītas bietes ar kumīnu un kazas sieru..
 • piedevai 2-3 veidu dažādi sieri..
 • dažādas dārzeņu pastētītes-pupiņu, turku zirņu humuss, gvakamole..
 • vafeles vai pankūkas!, kas iet ideāli kopā ar teju visu-gan sāļo, gan saldo..
 • ideāli arī, ja pagatavojat ceptu krāsnī kādu sezonas dārzeni, kam nebūt nav jābūt pasniegtam karstam, patiesībā brančā tas atdzesējies iederēsies daudz labāk!..
 • noteikti arī padomājiet par kādu sezonālu svaigu augli, kas dos labu noskaņu un atsvaidzinās šķīvja saturu-ogas, melone, greipfrūti, hurma, bumbieri, vīnogas utt..
 • kāds var uzņemties sagādāt svaigu, kraukšķīgu bageti vai mājās ceptus kruasānus, kas izcili saderēsies arī saldajā,-līdzi paņemot dažādus ievārījumus..

 

 • SALDAJĀ: *nav nepieciešams aizrauties un pievērst sevišķu uzmanību, jo bieži vien līdz saldajam vairs nav iespējams tikt, jo vēders jau pilns! bet kāds var pagatavot savu īpašo kūku vai mafinus, grieķu jogurta-granolas burciņas-*parfē..

//foto-*PINTEREST

 

adventes kalendāru iedvesma un ieskats mūsu ģimenes kalendārā.

adventa atskaite teju ir sākusies. vakar jau svinējām pirmo no četrām adventes svētdienām un man gribētos šo ieviest kā upenes tradīciju- iedvesmot pašiem pagatavot adventes kalendāru, dodot mīlestību, prieku un sirdssiltumu citiem šajā laikā, gaidot Ziemassvētkus-Kristus dzimšanas svētkus! iepriekšējā gada iedvesmas un arī idejas atradīsiet šeit. lai arī šogad nedaudz esmu aizkavējušies ar šo ierakstu, jo gribēju to publicēt jau iepriekšējās nedēļas sākumā, ceru, ka kādam šis ieraksts noderēs un iedvesmos, un noteikti ir vēl laiks paspēt kaut ko skaistu uztaisīt, jo atskaite līdz Ziemassvētkiem sākas 1. decembrī!

Screen Shot 2015-11-28 at 00.27.36.png

šogad adventa gaidīšana ir īpaša. mēs esam trīs un esam ģimene, esmu mamma un noteikti šis ir vairāk mammas darbiņš nekā tēta. man ļoti gribas iepriecināt manus puikas, tādēļ esmu nolēmusi, ka adventes kalendārs būs līdzīgs iepriekšējā gada, kad papīra maisiņos bija dažādi pārsteigumi. tas ir vienkārši un arī ļoti smuki! izmantoju vēl arī zaru, ko atradu mežā un tajā maisiņus iekarināšu ar melnbaltu diegu. tomēr šogad adventa laiku dalīšu uz 4, esmu izdomājusi, ka katram būs 6 dienas ar dažādām, noderīgām vai iepriecinošām lietiņām, ko savukārt attiecīgajā dienā katram būs kaut kur mājās jāatrod. maisiņā būs vienkārši uzrakstīts kam un kur jāmeklē.. -tātad katru 4. dienu kāds no mums saņem kādu īpaši viņam veltītu pārsteigumu un iepriecinājumu, bet ik trešo dienu ir uzdevums, kas mums visiem kopīgi ir jāizdara. lai arī Gabrieliņš īsti vēl neapzinās to, gribu ieviest tieši šādu principu, ka mēs varam priecāties visi kopā par kādu, ne tikai paši saņemt un priecāties! un vēl prieks ir kopā būšanā, kas ir galvenais. iedvesmojoties no dažādiem citiem blogiem, dalos ar bildēm un kalendāriem, kas mani uzrunāja visvairāk. protams, izpausme ir iespējama tik dažādos veidos, ceru, ka jūs katrs atradīsiet sev piemērotāko! un arī šī ir īpaša aktivitāte, ko var darīt kopīgi!

kalendārs kastītēs via ohhappyday + template!


pagājušogad dalījos arī ar kādām vietām, kur meklēt materiālus, kas ļautu piepildīt savu radošumu, noderīgs apskats un iedvesma arī lepetitpot blogā, bet sarakstu vēl papildinu ar dažādu sīkumu, maisiņu, LENTĪŠU!, paradīzi-tessa: Mūrnieku iela 7! lai jums izdodas radīt šo skaisto svētku noskaņu un sajust prieku pašiem-daloties mīlestībā, iepriecinot citus!

//foto:powerfulmothering.com; apartmenttherapy.com; ulalatela.wordpress.com; 

petitandsmall.com; mariannedebourg.no; laminutedeco.com; lamuslenis.lt

PRESS DAY: intervijstāsts žurnālā Māja

dienu pēc bērniņa piedzimšanas veikala plauktos parādījās arī jaunākais žurnāla Māja izdevums, kurā ir atrodams intervijstāsts ar mani. par to kā un kad uzsāku veselīgu dzīvesveidu, kas mani tajā aizrauj, kā arī neliels ieskats manā ikdienas ēdienkartē. tāpat arī nedaudz par upenes tapšanu un kā sajutu vēlēšanos sākt rakstīt un iedvesmot citus veselīgam dzīvesveidam. papildus tam arī divas manas receptes- enerģijas trifeļu un zaļā nātru kokteiļa recepte. žurnālu stendos vēl līdz 6. maijam!