ciemojamies! mammīšu-bērnu rīts

pirms vairākām nedēļiņām mums bija ļoti jauks mammu rīts un šo rakstu jau drīz pēc tam biju arī iesākusi, bet tā tās dieniņas aizrit un rodas citi darbi.. bet vispār tas, ka esam prom no pilsētas, man dod iedvesmu pievērsties vairāk upenei. un bija brītiņš arī pabeigt šo rakstiņu.

šoreiz par mammu iedvesmu un mūsu jauko rītu! ..reizēm jau mēs visi ejam ciemos vai uzņemam ciemiņus. arī mammas ikdienā ciemojas un tas ir ļoti svarīgi, lai mammas draudzētos, gūtu spēku, iedrošinājumu un iedvesmu viena no otras. tā ir īpaša draudzība un saikne, jo katrai mums ir sava ikdiena, mājas un rūpes, pienākumi.. tas viss un īpaši bērni mūs tik ļoti vieno! un, protams, tas ir svarīgi ne tikai mammām, bet arī mazajiem, -redzēt kā draudzēties, kā uzņemt vai kā pašiem iet ciemos.. svarīgi arī, lai viņi saprastu, ka arī mammām ir draugi, sarunas un brīži, kad visa uzmanība nav tikai mazajiem, lai arī, protams, vienmēr jau tāpat viņi būs pirmajā vietā. un 10x starp sarunām izstieptās rociņas pretī, vai kārtējais "mammīt" -vienmēr lai vai kas, mēs atsauksimies! :))

tas bija vēl jūnijā, kad ciemojāmies pie Martiņas, toreiz mājās bija arī Naomija un mums bija īsts mammu rīts, jo bija arī Daiga ar Noa un Terēze ar Ernestu. man ir dikti liels gods pazīt visas šīs brīnišķīgās mammas. parasti gan neesam tik lielā pulkā, bet ir jauki, ka draudzība un šie mammu rīti paplašinās un sadraudzējās vairākas mammas-tā ir liela vērtība.. 

bija ļoti forši, garšīgi un mīļi, jo vienmēr esot kopā ar šīm mammītēm sīrdī plūst miers-viss ir labi un būt mammai ir visbrīnišķīgākais "darbs", par ko būt bezgala pateicīgām katru dienu, jo varam redzēt un būt blakus, kad mūsu mazie ķenguriņi izaug par lieliem cilvēkiem..

mācīties un piedzīvot visu kopā ir laime. atdodot sevi mazajam, es saņemu neskaitāmi vairāk arī atpakaļ- visvairāk to apzinos brīžos, kad man uznāk nespēks, tad nolieku visas lietas malā un mēs ar Gabšuku spēlējamies bez jebkā cita, kas varētu to iztraucēt-lasām grāmatas, spēlējam bumbu, ceļam torņus, ēdam našķus, vārtamies pa gultu, ejam vannā-visu ko.. pēc tā esmu uzlādēta un iegūtais prieks un nedalīts laiks kopā ar viņu, dod atkal milzīgu spēku visam pārējam. protams, ka ir reizēm nogurums un arī citi darbi veļas virsū, bet šis ir laiks, kad bērniem vecāki ir tik ļoti vajadzīgi, laiks, kad esam viņu lielākā autoritāte un to atpakaļ atgriezt nebūs iespēja. es ticu, ka laiks, ko tagad esam kopā-veidos arī attiecības un vērtības, kas mums būs pēc gadiem. paldies manam vīriņam, kas par mums tik ļoti rūpējas, lai varam būt un piedzīvot šo īpašo laiku kopā!

bet šoreiz par ciemošanos! mazajiem ir interesanti, jo viņi spēlējās, draudzējas un pēc 3 minūtēm jau par kaut ko drusku kašķējās, jo otrs ir atradis kādu jaunu mantu, ko nu jau arī kādam citam vajag. jauna vide ir labvēlīga, jo atkal ir daudz, ko iemācīties. man šķiet tas ir tik īpaši, ka varam šajās reizēs tik daudz pašas iegūt un arī mazajiem iemācīt-pagaidīt, padalīties, mierīgi un ar prieku drusku piekāpties, jo pēc minūtes otram jau būs aktuāls kas cits. -tas ir skaisti! un tad, kad visiem drusku jāapsēžas, lai nomierinātos var skaisti saķēpāt lapu un ļaut savas emocijas izpaust ar flomīšiem, vai paskatīties kādu īso multenīti. tikmēr mammām ir savas saruniņas un našķi, ko gribētos, lai arī bērni novērtē un nobauda! visforšāk, manuprāt, ir uztaisīt brokastis, jo tad katra var uztaisīt kādu sīkumiņu un apamainīties jaunām receptēm!

IMG_8263.JPG

mammu rītam, protams, jāsarunā datums-diena un laiks un vieta, kad visām ir ērtāk.. whatsapp, facebook vai instagram-tas jau, kur nu pašām jums patīk labāk komunicēt! ejot ciemos vienmēr cenšamies pagatavot kaut ko īpašu un interesantu, pats galvenais garšīgu :) un man šķiet mīļi ejot ciemos, aiznest kaut kādas dāvaniņas gan mazajiem un lielajiem, vai ziedus mammītei, kas pie sevis uzņem, kad es pati biju maza, man tas ļoti patika! 

es šajā reizē pagatavoju čia sēklu šoko-aveņu pudiņu, ko atradīsiet recepšu sadaļā.. Martiņa uztaisīja veselīgu un vieglu smūtiju no pēdējām iepriekšejās vasaras ogām, Daiga atnesa gardu banānmaizi-un man laikam jāatzīst, ka es tādu ēdu pirmo reizi un bija ļoti garda!.. bet Terēze pagatavoja superīgus batoniņus no jaunās Signes Meirānes bērnu ēdienu grāmatas- Bērni ēd!.

draudzējaties,mammas! lai tas iedvesmo un stipriniet viena-otru, un jūs darat visbrīnišķīgāko un skaistāko darbu!.. ♡

 /A.

foto: Marta Logina