virtuves plauktiņā noderīgo produktu lists un padomi tā uzturēšanai

domāju, ar ko tieši lai sāku jauno gadu iedvesmas sadaļā.. tad atausa ideja, ko patiesībā jau ilgu laiku krāju un gribēju dalīties senāk. -ne reti gatavojot recepšu sadaļu, pieminu, ka izmantoju vienkārši to, kas ir jau mājās, tādēļ šajā reizē uzrakstīšu par tiem produktiem, kam vajadzētu, manuprāt, būt plauktiņā, ledusskapī vai pieliekamajā.

man pašai gatavošanas procesā tas sniedz lielu iespēju brīvību un jāatzīst, ka arī dod laiku un atvieglo pūles, jo ikdienā atliek tik sagādāt visu to, kas konkrētajā brīdī iztrūkst. līdz ar to arī veikala apmeklējums neprasa vairāk kā 10 minūtes, vai, lai izskrietu tirgu -15.. tas nozīmē, ka ikdienas iepirkšanās ir īsa, bet jau iepriekš rūpīgi jāpaseko līdz, kas beidzies, lai konkrēto lietu sagādātu no jauna. 

galvenie produkti, ko vēlams plauktā vienmēr uzglabāt ir graudaugi, pākšaugi, dārzeņi un augļi, garšaugi un garšvielas, tējas, kā arī šis tas no konserviem, ko brīdī, kad ilgai gatavošanai nodoties negribas, varētu ātri un viegli uzmeistarot kaut ko gardu. 

aicinu jūs arī nenobīties, ja daudz kas no minētā mājās nav. tas nenozīmē, ka uzreiz jāsteidz viss iepirkt. dariet to lēnām, dodoties uz veikalu, groziņā ieliekot 2, varbūt 3 lietiņas, kas līdz šim nav bijušas jūsu sarakstā.. visu uzreiz nopirkt ir ļoti dārgi un arī es to nedaru, bet pakāpeniski-sarūpējot to, kā nav, arī ikdienas tēriņiem mazāk jātērē, jo daudz kas jau mājās ir! piemēram, šodien bija beidzies brokastu muslis, bet no tā, kas bija mājās to varēju pagatavot pati.

un vēl-saraksts noteikti ir papildināms ar vēl dažādiem komponentiem un nav nemaz pilnīgs! ja jums ir kas īpašs, ko piemetināt, droši rakstiet klāt komentāros.

esmu sagatavojusi šo listu ar produktiem, bet nedomāju, ka gluži visam vajadzētu vienmēr stāvēt virtuves skapītī, jo jāpiebilst, ka nekas jau nav arī mūžīgs. tomēr iesaku jums nodrošināties ar graudaugiem un pākšaugiem, riekstiem, sēklām, eļļām, garšvielām, miltiem, extrām un citiem komponentiem, lai gatavojot, jūs varētu izpausties un variēt. savukārt dārzeņus un augļus sarūpējiet tik, lai tie nesabojātos, lai jūs varētu visam iepriekšminētajam tos pievienot klāt vai arī tieši otrādi. sarakstā ir arī, piemēram, arbūzs, persiki, bet šobrīd-ziemas laikā, lai to atrastu jums būtu krietni jānopūlas, tāpēc arī akcentēju-izvēlaties to, kas ir sezonāls un pēc iespējas vairāk arī vietējo jeb lokālo. kad liela daļa no šīm lietām jums mājās būs, jutīsiet iespēju daudz vairāk izpausties un dažādot savu maltīti. tas nodrošinās pilnvērtīgu un daudzveidīgu uzturu, par ko arī jūsu veselība vēlāk būs jums pateicīga!

..lai katrā plauktiņā valdītu kārtība:

viennozīmīgi, viens no faktoriem, lai visas šīs lietas varētu atļauties virtuvē glabāt-ir jābūt plauktiem un lielam ledusskapim. lai katrs komponents izskatītos vizuāli pēc iespējas labāk un jūsu virtuve būtu estētiska un mājīga, no sirds iesaku parūpēties par traukiem, kur sabērt pupas un graudus, riekstus un sēklas.. -dažādi veikali arī piedāvā ne mazums variācijas.. stikls, plastmas, keramika, metāls-viss atkarīgs no jūsu vēlmēm un iespējām. es atradu no stikla izveidotus traukus ar metāla vāciņiem..  šāds variants labi organizē un visu padara patīkamāku gan gatavošanā, gan arī vienkārši-plauktā ir noteikta secība, kā viss ir sakārtots un organizēts. +++nestāv dažādas pakas vai iepakojuma maisiņi ar pildīto saturu, kas vizuālu baudu spēj radīt ārkārtīgi reti. 

//foto: mynameisyeh.com; ohhappyday.com; transitoinicial.com; stadshem.se;