rīkojam vasaras ballīti -tendences viegliem, skaistiem un gardiem mirkļiem

nāk vasara.. nāk vakari un brīvdienas, kad atļaujamies vairāk pavadīt laiku kopā ar draugiem.. alkstam baudīt uz terases brokastis, pusdienas un vakariņas, aizbraukt prom no pilsētas pie draugiem, kam ir dārzs-uz kādu brīdi aizmirst visas nedienas un ļauties tieši tam kopīgajam mirklim un dabas valdzinājumam.. šajā reizē gribu jūs iedvesmot vasaras svētkiem.. -kopīgām skaistām maltītēm un priekam! ..lai to visu īstenotu, ir būtiski parūpēties ne tikai par maltīti, bet arī par atmosfēru un vairākiem elementiem, kas liktu justies ērti, bet reizē arī īpaši.. vispār es ļoti ļoti gribētu uztaisīt ballīti!.. -upenes ballīti un satikt jūs!..

..šķiet, ka jau kādu laiku ir vairākas aktuālas tendences, kas ballītes padara jaukākas:

8626602a6e5d44c376f6ed35d88c0516.jpg
 • //VIDE: papīra vai auduma karodziņu virtenes
 • vējā plandošas lentītes, ko varat iesiet kokos, pie krēsliem vai gaismas virtenēm-.1 att.
 • skaisti, svaigi ziedi-nav būtiski vai saplūkti savvaļā vai dārzā-izpaudieties un radiet paši skaistu buķeti!
 • sveces lukturīšos- tas padara mazliet pasakainu noskaņu un stiklotajās sienās liesma atspīd un rada daudz dimensiju sajūtu
 • elektrisko lampiņu virtenes
 • košas segas un spilveni, kas ļauj iekārtoties un sasegties, ja paliek vēsāks
 • īpaši padomājiet par galda klājumu- tam obligāti nav jābūt galdautam-varat izmantot arī žurnālus vai avīzes.. šobrīd aktuāli ir galdauti, kas klāj tikai galda vidu un sniedzas aiz galda galiem- 2att.
 • ja vēlaties-veidojiet galda kartes, bet īpašu sajūtu radīsiet, ja zem šķīvja katram paslēpsiet kādu jauku pārsteiguma vēstulīti

 

//MALTĪTE: šķiet, ka vienmēr ballītēs kā likums ir gaļa-cepts šasliks.. padomājiet, varbūt varat taisīt zivju-jūras velšu ballīti, kas būs vieglāka un daudz interesantāka par ierasto! +++ne vienmēr obligāti ir jāgatavo..- iespējams, kādam ir labs avots kūpinātām zivīm.. 

 • parūpējaties par gardiem svaigiem salātiem-iespējams interesanti, ja katrs pats var izveidot salātus-kādus vēlas-sagatavojiet sastāvdaļas: salātlapas, svaigus gurķus, tomātus, redīsus, graudzētas sēkliņas, kaltētus tomātus, sieru.. -izpaudieties un esiet radoši!..
 • interesanti varētu būt sagatavot dažādas mērcītes-pesto, humusu, bet, lai nebūtu tik ierasti-varat pagatavot-baklažānu, sēņu, pupiņu, biešu vai kaltētu tomātu pesto-mērcītes: sauciet kā vēlaties!.. vasaras laikā publicēšu arī receptes visiem šiem gardajiem brīnumiem, ko arī es savā laikā esmu mantojusi no kopīgām draugu ballītēm!
 • noteikti parūpējieties par maizi-tai ir jābūt svaigai, mīkstai-nesen ceptai un noteikti ne ierastajai, ko veikalos varat dabūt!!! es iesaku šajā ziņā doties uz sky&more vai gastronome veikaliem, kur maize tiešām ir izcila... otrs variants-cepiet paši, drīzumā arī publicēšu vegāniskas maizes recepti!
 • protams, vienmēr varat pagatavot arī vieglus sezonas dārzenīšus.. maltītei svētkos ir jābūt interesentai, garšīgai, bet ne smagai, lai varat izbaudīt laiku kopā, nevis mocīties ar pārēšanos! 
 • svarīgi arī padomāt par dzērieniem-es savās ballītes esmu gatavojusi mājas limonādes un vienmēr visi ir sajūsmā un prasa recepti, kas arī drīzumā sekos upene.lv 
 • ..saldajā ēdienā-sezonāli auglīši un viegla kūka-man jau šķiet, ka visa kā ir par daudz ;)

lai ballīte nesanāk pārāk dārgi-sadaliet:ko katram jāsarūpē.. es īstenībā vienkārši ar saviem draugiem, rīkojot ballīti-katru reizi pati visu sarūpēju un iztērēto sadalam uz cilvēku skaitu, cik esam bijuši!.. tādā gadījumā zinu, kas viss būs visaugstākajā līmenī un nekā netrūks.. manuprāt, ka no tā nevajag kautrēties un tas ir tikai normāli, jo skaidrs, ka parasti vienkāršai draugu pasēdēšanai-iztērē vairāk nekā iepriekš plānots!.. **šādā gadījumā iztērē mazāk, nekā kopā aizejot uz restorānu!

//foto: whatkatieate.com; kinfolkmag; media-cache; 25.media; thethinkingtank; sproutedkitchen; 100layercake. +vairāk iedvesmas atradīsiet manā pinterestā*party time