muzejs un šokolādes fabrika

kā jums ir? ..vai ar saldumiem esat uz tu? ..es pilnīgi droši esmu!..citreiz tā ir mana vājība, bet tas man liek būt radošai virtuvē un izdomāt uztaisīt kādu veselīgu kārumiņu!.. savu kāri varu arī apmierināt ar žāvētiem augļiem vai riekstiņiem.. un starpcitu mans pēdējā laika atklājums ir žāvēta hurma! nezinu, vai to var Latvijā dabūt.. bet tiklīdz atradīšu- padalīšos arī ar jums!

labi.. šoreiz stāsts ir pavisam cits! šis būs stāsts par šokolādi.. iespējams, jau būsiet pamanījuši, ka pagājušā vasarā miera / palīdzības ielas stūris bija apklāts, lai restaurētu šokolādes fabriku un  ierīkotu tajā arī muzeju un veikalu! ..nu jau vairāk kā trīs mēnešus kārdinošo šokolādes aromātu papildina skaista mājas fasāde un īpašs saldumu veikaliņš! 

..nu tad arī mazliet par muzeju.. -miera iela ar katru gadu šarmē aizvien vairāk un, ja iedziļināsieties sīkumos te var atrast neparastas mājas, veikalus, kā arī kafejnīcas!.. šokolādes muzeja durvis izceļas!..vai pievēršat uzmanību kādreiz tieši durvīm, kas rotā māju?..-miera ielā ir vairākas, kurām ir vērts uzmest aci!.. šim durvīm, lai tās atvēru vajadzīgs spēks, bet uzreiz pēc tam priekšā sarkanais paklājs! .. smalki, ne? un vēl-ieejot iekšā-griestos karājas milzu šokolāde, kur imitēti tekoši pilieniņi!.. jā šeit dzīvo šokolāde!.. 

dodamies tālāk!.. priekšā sviecina vienotā stilā ģērbušies sagaidītāji, -cienā ar konfektēm, smaida un uzrunā doties ceļojumā.. šis ir stāsts par kakao pupiņu! ..sagatavojieties. konfektes būs daudz, priekšā pirmais, kas aizrauj elpu ir šokolādes strūklaka, no kā darbinieki ielej karstu malciņu papīra krūzītēs!.. saldi!..bet tālāk uzzināsiet -no kurienes un kā pupiņa atceļo līdz Rīgai.. kā no tās var pagatavot šokolādi.. bet vēlāk kā asorti un citas konfektes? ..šeit tas viss ir ļoti skaidri parādīts-jābilst gan, ka ne tik daudz cik taustāmā vai redzamā veidā, bet gan tieši interaktīvi! ..toties arī tas baudāms ļoti augstā līmenī!.. maza imitēta fabriciņa arī ir un turpat ir iespēja uztaisīt arī savu īpašo šokolādes tāfelīti, uz kuras atzīties kādam tuvam un mīļam cilvēkam mīlestībā! .. 15 minūtes un īpašais gardums gaida jūs pie izejas! ..bet mani ļoti uzrunāja stāsti, kas apvīti ar mīlestību pret šokolādes radīšanu, noteikti jau būsiet pamanījuši, ka Laimas moto ir-izvēlēties mīlestību.. nez no kurienes radies tieši tāds?!.. viens no motīviem noteikti ir arī Laimas pulkstenis pie brīvības pieminekļa, kur varēsiet nonākt-esot muzejā..vēl dēļ lielās mīlestības un lepnuma par šo Latvijas produktu-viņi ir izveidojuši īpašu filmu, kurā parādīti šokolādes fabrikas pirmsākumi!..īstenībā mums ir jābūt ārkārtīgi lepniem par to,ka mums ir pašiem sava šokolādes fabrika, kas gadā saražo ļoti daudz un ne tikai latviešiem, bet arī ārzemju kārumniekiem!.. filmā parādīts arī kā ražošana nonāca līdz zefīru, marmelādes, stikleņu un citu gardumu ražošanai.. agrāk.. viss tika darināts ar rokām.. tagad jau daudz kur izmanto mašīnas un elektroniku, bet varam lepoties arī ar to, ka daudz, kas pildīts kastēs un kārbās ir roku darbs!

..muzejs nav pārāk liels, tomēr apbur ar lielu mīlestību un gaišumu! ..man patika un iesaku aiziet kādā dienā, kad nav sevišķa plāna vai laiks ārā draņķīgs..-būs laba un interesanta, bet pats galvenais salda aktivitāte!.. mēs šo reizi padarījām īpašu ar to, ka uzaicinājām vecmāmiņu, kura visu savu darba mūžu nostrādājusi tieši šeit!.. mani vienmēr aizkustinājis tas, kā viņa stāta par savu darbu, cik svarīgi to bija darīt rūpīgi un uzmanīgi, bet arī to, cik interesanti tas viss bijis.. pat 43 gadu garumā! ..viņa, protams, ar lepnumu šo pastāstīja arī muzeja darbiniekiem.. tādēļ mums bija tas gods tikt uzaicinātiem arī otrajā stāvā, kur ir vēl kāda papildus iespēja apmeklētājiem-darināt pašiem savas konfektes un redzēt kā aiz loga ar rokām to darina arī meistares!.. vecmāmiņa stāstīja, ka viss ir tik ļoti mainījies-grūti pateikt, kur tieši viņa kādreiz strādājusi, bet vēlāk atausa atmiņā, ka tā telpa, ko redzējām bija arī īstā! .. ticiet vai ne-aiz loga strādāja arī kāda kundze, ar ko mana vecmāmiņa bija strādājusi kopā!.. ļoti sirsnīga un mīļa tikšanās, kas šim apmeklējumam arī pielika skaistu punktu!

tā šodien beidzu savu stāstu par Laimu, bet pavisam drīz es jums pastāstīšu par šokolādi,pupiņām un kakao no veselīgās puses un dalīšos arī ar kādu šokolādīgu receptīti! ..bet sīkāk par muzeju un to,kā šokolāde top Laimā varat skatīt arī te.

un starpcitu vai esat redzējuši filmu par neparasto šokolādes fabriku un Čārliju?..manuprāt, pats treileris nav tik feins kā filma.. iespējams, ir vērts paskatīties arī šo kādā brīvā laikā!