mūsudienas-mūsu gatavošanas paradumi un #našķētiesprasme

iesākumā gribu pateikt mīļu paldies Mazo Ekspertu skoliņai par uzaicinājumu pagatavot kopā ar Gabrielu dažas veselīgu kārumu receptes un dalīties ar to citām ģimenēm, drīzumā tās atradīsiet gan MES mājaslapā, gan recepšu sadaļā šeit blogā..

VECĀKU PRASME IESAISTĪT BĒRNU GATAVOŠANAS PROCESĀ

gandrīz 98% varu apgalvot, ka mēs visu gatavojam ikdienā kopā, ja varbūt reizēm Gabriels neiesaistās procesā, viņš šo laiku pavada esot man blakus un vērojot ko un kā es daru, paralēli braucot ar mašīnītēm uz gatavošanas virsmas vai vienkārši ķiķinot.. bet nu viņš jau ir ģimenes šefpavārs un bieži pat neļauj man turēt lāpstiņu, jo pats grib sautēt dārzenīšus, apgriezt pankūkas uz otru pusi vai vārīt zupu.. vienmēr grib turēt mikseri vai blenderēt, ieliet, iebērt-tie visi ir viņa darbiņi..

zinu, ka reizēm mammas saka, ka iesaistīt bērnu gatavot ir apgrūtinoši. -jā, tas nedaudz paildzina procesu, tomēr, manuprāt, kopīgai gatavošanai ir milzīgs ieguvums, bērniņš iemācās un redz kā ēdiens tiek pagatavots, pārņemot ģimenes gatavošanas tradīcijas, iemācās un daudz uzzin par produktiem-kur tie rodas un ko tie dod veselībai. vēl tas ir vērtīgs laiks kopā, kad iesaistīt bērniņu aktivitātēs, kas ir nopietnākas par ierasto spēļu laiku un rotaļām, jo jābūt atbildīgiem un uzmanīgiem-jāizrunā un daudz jāatgādina par drošību-karsts, ass utt.

pats galvenais ir ļaut iesaistīties-darboties, mācīties, tad tā interese un patika un vēlme pagatavoto apēst vairosies, šis ir noteikti tas mājas darbiņš, kur bērni jau ļoti agrā vecumā varētu sākt palīdzēt. ātri vien jau pienāk brīdis, kad mazais būs apguvis dažādas prasmes un zinās, kurās lietiņās var iesaistīties un darīt pats, vēlāk arī izsakot, ko gribētu pagatavot! ..rotaļājoties savā spēļu virtuvītē, Gabriels nemitīgi uzsver, ka taisa tētim ēst, kas nozīmē viņš saprot, ka vienam par otru ir jāparūpējas. man kopīga gatavošana sagādā milzīgu, neizsakāmi lielu prieku.

BĒRNI PĀRŅEM ĢIMENES UZTURA LIETOŠANAS TRADĪCIJAS UN IERADUMUS

kopš pirmajām mazo ekspertu maltītēm sākas uztura ieradumi. mēs ģimenē vienmēr visi ēdam kopīgi vienu ēdienu, teju kopš pirmsākumiem, kad vajadzēja, protams, piesekot vairāk garšvielu daudzumam un ēdiena stiprumam un vispār uzsākt iepazīstināt ar citu ēdienu kā mammas pienu.. šobrīd Gabrielu reizēm mulsina konsistence, burkāns ir par cietu, zirnīši vai pupiņas ir dīvainas formas.. reti, no kura mājas gatavota ēdiena viņš atsakās, bet es ticu, ka var arī negaršot (bet ir vismaz jāpagaršo).. 

pēc kārtīgām maltītēm var arī panašķoties, tētis iedod krikucīti šokolādi, mamma sagriezīs kādu svaigu vai žāvētu auglīti. nereti mājās arī gatavojam našķus paši-kādu kūciņu, svaigo raw končiņu, saldējumu vai cepumu, īstenībā arī pankūkas vai siermaizīte jau ir tāda našķu reize. bieži ikdienā otrajās brokastīs ir smūtijs. mēs mācām ikdienā, ka reizēm ejam arī paēst pusdienas vai vakariņas restorānā, vai panašķoties un baudīt kafejnīcā kūciņu un izdzeram labu limonādi, arī smūtiju var izvēlēties izdzert ārpus mājas, pasūtam picu vai burgeru, bet skatoties filmu ēdam popkornu-svarīgi ir apzināties kvalitāti, jo šaja ziņā ir arī var izvēlēties labākas alternatīvas, bet garšīgāks viss vienmēr beigās sanāk mājās. tās ir arī vērtīgas reizes, kad iemācāmies kafejnīcu-restorānu kultūru un uzvedību citā vietā, kur cilvēki grib atnākt meirīgi ieturēt maltīti..

man negribas, ielikt arī rāmjos-"to nē", ja būsim ballītē vai ciemos un citi bērni našķosies ar konfektēm, tā būs reize, kad arī Gabriels droši varēs apēst tādu saldumu, kuru sastāvu es labāk nemaz negribētu redzēt. pa lielam gan tādas situācijas ir varbūt bijušas labi ja pāris reizes, jo par laimi ar visiem draugiem šajā ziņā esam uz viena viļņa! savukārt esot veikalā, mēs izrunājam, ka varam izvēlēties to, kas ir labs un vērtīgs, Gabriels jau pats zin, kuri ir viņa našķīši un pats mērķtiecīgi tos ieraugot, ieliek arī groziņā. 

es ļoti gribu un arī cenšos parādīt un iemācīt saprast Gabrielam, kur kas aug, nevis visu mēs nopērkam veikalā vai tirgū no tantes. šajā ziņā liels ieguvums ir vecmāmiņas dārzs, kur vasarā bieži braucam un daudz laiku pavadām dobēs, kas ir arī mūsu mīļākais našķis- auglīši, ogas, svaigs gurķītis.. arī ēdienu pārsvarā gatavojam paši, nevis to vienkārši atnes tante restorānā..un tāpat arī našķīši var tikt pagatavoti mājās, nevis slēpjās veikala plauktā aiz krāsainiem iepakojumiem vai spīdīgiem papīrīšiem.. tāpēc no sirds ceru, ka mūsu un arī citas receptes MES iedvesmos jūs kārumiņus un našķus vairāk gatavot pašiem. 

PĒTĪJUMS-BALTIJAS NAŠĶĒŠANĀS PARADUMI PIRMSKOLAS VECUMA BĒRNIEM

vakar 3 pavāru restorānā, vecrīgā, tikāmies ar vairākām mammām, lai paklausītos pētījuma rezultātus par Baltijas pirmskolas vecuma bērnu našķēšanās paradumiem, kā arī uzklausījām uztura speciālistes Lizetes Pugas un pediatres Gerdas Lielauses komentārus un ieteikumus. zemāk vēl dalos ar dažām atziņām un ieteikumiem par veselīgu našķēšanos arī ar jums, bet par pētījumu atradīsiet vairāk šeit.

IEMESLI, KĀPĒC IZVĒLĒTIES VĒRTĪGUS NAŠĶUS

galvenie iemesli, kāpēc ir tik būtiski sekot līdzi, ar ko tad bērni našķojas ir cukura daudzums, kam ir ārkārtīga liela ietekme uz veselību un organismu. cukurs ietekmē imūnsistēmas darbību, to pazeminot, tādēļ bērni daudz biežāk slimo. bieži tas atspoguļojas arī gremošanas sistēmas traucējumos-ciets, sāpīgs vēderiņš, ādas izsitumi un, protams, zobu veselības un arī liekā svara problēmas..


10 PADOMI PAREIZAI NAŠĶOŠANAI JEB PRASME NAŠĶOTIES 

 • NAŠĶĒTIES VAR UN VAJAG, tomēr našķi nav balva, bet gan ēdienreize, starp lielajām ēdienreizēm, tas rada izpratni, ka našķi nav labāki vai vērtīgāki par pamatēdienreizēm- (brokastīm, pusdienām, vakariņām)
 • SVARĪGI IETURĒT ĒDIENREIZES +/- VIENĀ UN TAJĀ PAŠĀ LAIKĀ
 • NAŠĶU LAIKS ir otrās brokastis un launags - 2x dienā, ievērojot starp ēdienreizēm 2-3 stundu pauzes.
 • PAREIZI PLĀNOTA NAŠĶĒŠANĀS REIZE dažādo ikdienas ēdienkarti un nodrošina vienmērīgu sāta sajūtu, palīdzot izvairīties no pārēšanās galvenajās ēdienreizēs un no izsalkuma garākās pauzēs starp maltītēm. 
 • NAŠĶA LIELUMS atbilst 1 bērna saujas lielumam-piem. 1 neliels ābols, 4-5rieksti, 1 glāze sulas, 100-200g jogurta. 
 • LABI NAŠĶI IR- augļi, dārzeņi, piena produkti, pilngraudu produkti, rieksti un sēklas. (produkti, kas satur maz cukuru un sāli un zemas kvalitātes taukus.)
 • ŪDENS JĀDZER 30 MINŪTES PIRMS UN PĒC ĒŠANAS, lai lieki neaizpildītu vēderu, jācenšas izvairīties no suliņām, saldinātiem dzērieniem, tējām, kompotiem-tie nomāc izsalkuma sajūtu. 
 • CUKURS IR NEPIECIEŠAMS, bet katram vecumam ir pieļaujamās daudzuma normas, kas atšķiras arī pēc katra fiziskajām aktivitātēm un veselības stāvokļa. svarīgi neaizmirst, ka ne tikai saldumi satur cukuru, bet ikviens produkts dabiski satur kā cukuru tā sāli un taukus.
 • IZVĒRTĒJOT PRODUKTU SASTĀVU UN IZRUNĀJOT TO VĒRTĪBU 1-2x NEDĒĻĀ VAR ATĻAUT ARĪ NEVESELĪGĀKUS NAŠĶUS- šokolādi, konfektes, smalkmaizītes, kūciņas utt.
 • PIEMĒROTI UN VĒRTĪGI NAŠĶI IR VIEGLI PAGATAVOJAMI UN VESELĪGI- bez konservantiem, mākslīgām krāsvielām un aromatizētājiem

// raksts tapis sadarbībā ar Mazo Ekspertu Skolu

ciemojamies! mammīšu-bērnu rīts

pirms vairākām nedēļiņām mums bija ļoti jauks mammu rīts un šo rakstu jau drīz pēc tam biju arī iesākusi, bet tā tās dieniņas aizrit un rodas citi darbi.. bet vispār tas, ka esam prom no pilsētas, man dod iedvesmu pievērsties vairāk upenei. un bija brītiņš arī pabeigt šo rakstiņu.

šoreiz par mammu iedvesmu un mūsu jauko rītu! ..reizēm jau mēs visi ejam ciemos vai uzņemam ciemiņus. arī mammas ikdienā ciemojas un tas ir ļoti svarīgi, lai mammas draudzētos, gūtu spēku, iedrošinājumu un iedvesmu viena no otras. tā ir īpaša draudzība un saikne, jo katrai mums ir sava ikdiena, mājas un rūpes, pienākumi.. tas viss un īpaši bērni mūs tik ļoti vieno! un, protams, tas ir svarīgi ne tikai mammām, bet arī mazajiem, -redzēt kā draudzēties, kā uzņemt vai kā pašiem iet ciemos.. svarīgi arī, lai viņi saprastu, ka arī mammām ir draugi, sarunas un brīži, kad visa uzmanība nav tikai mazajiem, lai arī, protams, vienmēr jau tāpat viņi būs pirmajā vietā. un 10x starp sarunām izstieptās rociņas pretī, vai kārtējais "mammīt" -vienmēr lai vai kas, mēs atsauksimies! :))

tas bija vēl jūnijā, kad ciemojāmies pie Martiņas, toreiz mājās bija arī Naomija un mums bija īsts mammu rīts, jo bija arī Daiga ar Noa un Terēze ar Ernestu. man ir dikti liels gods pazīt visas šīs brīnišķīgās mammas. parasti gan neesam tik lielā pulkā, bet ir jauki, ka draudzība un šie mammu rīti paplašinās un sadraudzējās vairākas mammas-tā ir liela vērtība.. 

bija ļoti forši, garšīgi un mīļi, jo vienmēr esot kopā ar šīm mammītēm sīrdī plūst miers-viss ir labi un būt mammai ir visbrīnišķīgākais "darbs", par ko būt bezgala pateicīgām katru dienu, jo varam redzēt un būt blakus, kad mūsu mazie ķenguriņi izaug par lieliem cilvēkiem..

mācīties un piedzīvot visu kopā ir laime. atdodot sevi mazajam, es saņemu neskaitāmi vairāk arī atpakaļ- visvairāk to apzinos brīžos, kad man uznāk nespēks, tad nolieku visas lietas malā un mēs ar Gabšuku spēlējamies bez jebkā cita, kas varētu to iztraucēt-lasām grāmatas, spēlējam bumbu, ceļam torņus, ēdam našķus, vārtamies pa gultu, ejam vannā-visu ko.. pēc tā esmu uzlādēta un iegūtais prieks un nedalīts laiks kopā ar viņu, dod atkal milzīgu spēku visam pārējam. protams, ka ir reizēm nogurums un arī citi darbi veļas virsū, bet šis ir laiks, kad bērniem vecāki ir tik ļoti vajadzīgi, laiks, kad esam viņu lielākā autoritāte un to atpakaļ atgriezt nebūs iespēja. es ticu, ka laiks, ko tagad esam kopā-veidos arī attiecības un vērtības, kas mums būs pēc gadiem. paldies manam vīriņam, kas par mums tik ļoti rūpējas, lai varam būt un piedzīvot šo īpašo laiku kopā!

bet šoreiz par ciemošanos! mazajiem ir interesanti, jo viņi spēlējās, draudzējas un pēc 3 minūtēm jau par kaut ko drusku kašķējās, jo otrs ir atradis kādu jaunu mantu, ko nu jau arī kādam citam vajag. jauna vide ir labvēlīga, jo atkal ir daudz, ko iemācīties. man šķiet tas ir tik īpaši, ka varam šajās reizēs tik daudz pašas iegūt un arī mazajiem iemācīt-pagaidīt, padalīties, mierīgi un ar prieku drusku piekāpties, jo pēc minūtes otram jau būs aktuāls kas cits. -tas ir skaisti! un tad, kad visiem drusku jāapsēžas, lai nomierinātos var skaisti saķēpāt lapu un ļaut savas emocijas izpaust ar flomīšiem, vai paskatīties kādu īso multenīti. tikmēr mammām ir savas saruniņas un našķi, ko gribētos, lai arī bērni novērtē un nobauda! visforšāk, manuprāt, ir uztaisīt brokastis, jo tad katra var uztaisīt kādu sīkumiņu un apamainīties jaunām receptēm!

IMG_8263.JPG

mammu rītam, protams, jāsarunā datums-diena un laiks un vieta, kad visām ir ērtāk.. whatsapp, facebook vai instagram-tas jau, kur nu pašām jums patīk labāk komunicēt! ejot ciemos vienmēr cenšamies pagatavot kaut ko īpašu un interesantu, pats galvenais garšīgu :) un man šķiet mīļi ejot ciemos, aiznest kaut kādas dāvaniņas gan mazajiem un lielajiem, vai ziedus mammītei, kas pie sevis uzņem, kad es pati biju maza, man tas ļoti patika! 

es šajā reizē pagatavoju čia sēklu šoko-aveņu pudiņu, ko atradīsiet recepšu sadaļā.. Martiņa uztaisīja veselīgu un vieglu smūtiju no pēdējām iepriekšejās vasaras ogām, Daiga atnesa gardu banānmaizi-un man laikam jāatzīst, ka es tādu ēdu pirmo reizi un bija ļoti garda!.. bet Terēze pagatavoja superīgus batoniņus no jaunās Signes Meirānes bērnu ēdienu grāmatas- Bērni ēd!.

draudzējaties,mammas! lai tas iedvesmo un stipriniet viena-otru, un jūs darat visbrīnišķīgāko un skaistāko darbu!.. ♡

 /A.

foto: Marta Logina

Gabīša 1. dzimšanas dienas svinības-ZVĒRU BALLE

laiks ir nepielūdzams.. kad piedzimst bērniņš dienas aizlido.. tik ātri, ka es bieži gribētu, lai Gabriels neiet vēl gulēt, lai varam būt ilgāk kopā. -visa diena ir par maz, kaut visu laiku esam kopā un viņš iet gulēt tikai ap 22-22.30! tā ir tik īpaša sajūta, man šis laiks ir dārgāks par zeltu un tāpēc daudzas lietas šobrīd nolieku malā, sakot nē, jo viss cits var pagaidīt..  bieži ar vīru domājam-cik ļoti mums ir paveicies ar tik brīnišķīgu dēliņu. un joprojām reizēm nespējam noticēt, ka viņš ir mūsu, jo tas ir tāds brīnums!.. ;) tā ir neizsakāma laime! esam bezgala pateicīgi un novērtējam katru dienu.. katru sirdspukstu un elpas vilcienu, ko kopā ieelpojam. 

par mūsu pirmo gadu kopā uzrakstīju ierakstā- piedzimt un būt mammai brīnumbēbītim.. šo dzimšanas dienas ierakstu sāku gatavot jau vairāk kā pirms mēneša, bet šodien beidzot esmu to pabeigusi, lai dalītos ballītes iespaidos un garšā arī ar jums. -gribēju, lai ballīte ir bezgala skaista un īpaša-kā Gabrieliņa ienākšana šajā pasaulē! tā kā tieši pirms Ziemassvētkiem apslimām un nepaspēju mazās iecerētās nianses svētkiem sagatavot, sapratu, ka dzimšanas dienai gatavotošos ļoti laicīgi, lai tas būtu mierīgi un varētu īstenot visas idejas un sīkās detaļas.

tagad skatoties savus secret pinbordiņus, saprotu, ka ideja un vīzijas par zvēru balli Gabrieliņa pirmajai dzimšanas dienai radās jau tad, kad viņš bija vēl puncī.. nopietnāk gatavošanai ķēros klāt uzreiz pēc Ziemassvētkiem. vispār jau nez kāpēc bērniem pirmās grāmatiņas ir ar zvēriņiem, pirmās mīļās mantiņas un viss tieši ap to, tāpēc likumsakarīgi arī šķita taisīt zvēru balli un ziema vispār ir ideāls laiks, kad vakaros smelties iedvesmu piedzīvojumiem siltajam laikam un gaidāmajām svinībām.. ;)

ballītes tēma bija- zvēri.. tā kā mūsu dzīvoklītis ir par mazu, lai uzņemtu visus mīļos, nolēmām jubileju svinēt manas mammītes mājā un tā viennozīmīgi bija labākā izvēle, jo negribējās to atzīmēt vietā, kas nav mājas. forši arī, ka visi nedaudz izrāvās, kaut dažus km ārpus pilsētas, jo galu galā zvēri taču arī dzīvo savvaļā!.. :)

sākot gatavoties, šķiet jau janvāra pirmajās dienās sapirku paleti papīra, Baltijas papīra veikalā, lai sašūtu karodziņu virtenes, sagatavotu ielūgumus un citus papīra sīkumus.. -karodziņi bija ļooooti daudz.  virtenes ir manu svētku radītā atslēga-tās piešķir tādu burvīgu sajūtu un to svinīgumu..

ZVĒRI!

domājot par to, kā lai izceļ zvēru tēmu, pirmais, kas nāca, iedvesmojoties no pinterest- bija zvēru figūriņas uz galda.. tagad pat neatceros kā nāca ideja radīt arī dzīvnieku siluetu virteni. atradu internetā word fontu, kur viss jau bija izveidots, kaut sākumā biju iedomājusies dzīvniekus ilustrēt pati, priecājos, ka šis fonts atviegloja gatavošanos..vispirms saprintēju visus zvērus, ko gribēju iekļaut virtenē uz bieza baltā papīra, pēc tam apvilku to kontūru uz melnā un griezu.. nu.. nejautājiet, cik naktis tas prasīja :) bet patiesībā nemaz tik daudz! un man vienkārši ļoti patīk darīties ar papīru..

vēl zvēru tēma, protams, bija arī ielūgumā. tos radīt man palīdzēja mana mīļā draudzenīte Sabīne! pēc manas idejas viņa dikti skaisti realizēja dizainiņu, izmantojot free printable dzīvnieciņus, ko atradām pinterest.. Ielūgumos izmantoto fontu un zvērus izmantojām arī īpašām pudelītēm, ko kādu laiku krāju, dzerot Gardu muti aroniju limonādi :) tad nu uz dzimenīti uztaisījām Gabīša speciālo etiķeti :)) pudelītēs salējām mammas ābolu sulu kopā ar gāzētu ūdeni, kas ir vislabākā un ātrākā mājas limonāde! vasarā vēl svaigas piparmētru lapiņas klāt un viesi sajūsmā..

gribēju, lai viss izskatās grandiozi un gaumīgi. svētku gatavošanās burvība man ir tāds azarts un reizē arī meditācija, tāpēc nevienu brīdi neiedomājos atmest iesākto malā.. patiesībā nāca tik vēl tas..vēl tas.. jāsaka, protams, lielu paldies arī manām palīdzīgajām rokām-draudzenītēm, kas palīdzēja kādu čupiņu izgriezt un sagatavoties svētkiem gan pirms, gan arī īpaši svētku dienā! 

pārējos sīkumiņus un detaļas "krāju" 4 mēnešu garumā, iepērkot šo to tiger veikalā, manilla-salmiņus, rīgas rēvija-balonus, lentītes-tessi, zvērus-kā lielu vērtību ieguldām Schleich figūriņās un vēl tās aizņēmāmies no brālēna, un Gabīša draudzenītes-tie izskatījās ļoti dzīvīgi.. bija patiešām īsta zvēru balle! 

visiem viesiem arī sarūpējām dāvaniņas jeb favor burciņas ar zvēriņu figūriņām virsū un iekšā pāris macaroons cepumus. vāciņu un dzīvniekus nokrāsoju ar akrila krāsu.. 


..VĒLA BRĪVDIENU RĪTA BALLĪTE AR PANKŪKU BRANČU

tā kā sanāca, ka tieši Gabīša dzimšanas dienā bija METTAs spēles diena, kur iesaistīta visa Ģirtiņa ģimene-bija skaidrs, ka jāsvin no rīta ar brokastīm, lai gan tētis, omīte, opītis un onkulis būtu klāt.. šis formāts bērniem vispār ir tik draudzīgs, jo nav nogurums un krenķi, kas var uznākt pēcpusdienā vai vakarpusē.. visas dekorācijas salikām jau iepriekšējā dienā un svētku dienā sākām gatavoties jau ap 6 no rīta un arī Gabī pamodās pirms 8, gribēdams piedalīties visu palīdzēt.. un to es nesaku ar ironiju, jo man ļoti patīk, ka viņš paņem slotu un slauka grīdu, vai uzsēžas uz virtuves gatavošanas virsmas-visu vēro un darbojas ar saviem rīkiem. no lielā saviļņojuma-tieši pirms ieradās viesi Gabrieliņš kārtīgi nosnaudās un tad visiem sagaidot jubilāru sākām ballīti. :)

 ĒDIENS

milzīgs un neizmērojams paldies manai mammītei, ka varējām svētkus svinēt pie viņas un paldies par palīdzēšanu it visā-kūkas gatavošanā, maizītes cepšanā, vasarā ābolu sulas spiešanā, pankūku cepšanā, visa sakopšanā utt utt. bez tā visa ballīte nebūtu izdevusies tik īpaša, jo man vispār nebija jāuztraucas, ka jāpapildina ēdiens vai kārtējo reizi jāvāra kafija, bet varēju izbaudīt un būt kopā ar Gabīti viņa un mūsu abu lielajā dienā. tiešām bezgalīgi esmu pateicīga, ka man ir vislabākā mammīte uz pasaules!! to, ko ēdām Gabīša brokastīs atradīsiet zemāk.. šokokūka pēc AnnasPannas receptes..

no sirds iesaku jums palūgt, ka svētku dienā kāds palīdzēs kaut ko sagriezt un izdarīt sīkos darbiņus, lai uz visa lielā saviļņojuma aizvadītu svētkus mierīgāk un galvenais-vairāk varētu būt kopā ar jubilāru.. vēlreiz milzīgs paldies manām palīdzīgajām rokām, kas pieslēdzās!!

BALLĪTE

vispār es nevaru izteikt vārdos, cik ballīte bija kolosāla! es zināju, ka būs skaisti, jauki, bet tās visas piedzīvotās sajūtas bija vēl vairāk kā biju iedomājusies.. tas prieks, laime, sirsnība un vieglums, kas valdīja apkārt! vēlreiz man jāatkārtojas, ka Gabrieliņš ir tik burvīgs bērniņš-neviens niķis vai krenķi, visu laiku gribēja, lai visi tik atbild uz viņa applausiņiem un priecājas. nevienu brīdi neņēma nost manis šūto kronīti, staigāja ar savu dāvaniņu-ādas aproci ap roku, priecājās par visām jaunajām dāvaniņām un ar katru no saviem mīļajiem un draugiem pabija arī kopā. paldies, dēliņ, Tev! 

kaut biju izdomājusi dažas lietiņas, ko viesiem darīt, priecājos, ka viss bija tā viegli un vienkārši plūda pats no sevis! sagatavoju pirkstu zīmodziņu tinti, lai katrs varētu atstāt savu nospiedumu, iedomājoties, kāds dzīvnieks gribētu būt. sanāca tīri jauks zvēru plakātiņš :)) 

vēl gribēju, lai katrs uzraksta vestulīti, ko Gabītim izlasīt 18. dzimšanas dienā.. brančs, dāvaniņas, kūka, dziesmas, applausi, confetti-viss kā jau dzimšanas dienā :)) mazie palīdzēja uztaisīt kūciņas, uzliekot virsū mellenes, tāpat no Gabīša vārda dienas svinībām izmantojām ice cream table labumiņus un kas vēlējās varēja uztaisīt savu saldējumu.. pa vidam vēl paši paspējām drusku sabildēties trijatā. paldies milzīgs Daigai, ka tik skaisti un īsti sabildēji Gabrieliņa pirmo lielo dzimenīti! ♡ man patiesībā bija tik grūti sagatavot šo ierakstu tieši dēļ bildēm-lai saliktu un izvēlētos kuras likt.. un ir vēl! :)) Daigu varat saziņot -daiga.berze@gmail.com

zināju, ka noteikti vajadzēs kādu, kas sabildētu ballīti, lai man nav jāuztraucas, ka kādam no ģimenītes tas ir pienākums, kur nu vēl pašai ķert mirkļus, tādēļ ļoti novērtējam un priecājamies, ka mums ir notvertu tik daudz skaistu sekunžu ģimenes arhīvam! atmiņas un fotokadri ir milzīga vērtība priekš manis. 

patiesībā es nespēju piedzīvoto TĀ aprakstīt, jo to varēja tikai sajust, redzot Gabīša mirdzošās acis un smaidu! -paldies,mīļie arī jums, kas bijāt šajā mūsu ģimenes priecīgajā un īpašajā dienā, kad svinējām, ka Gabrieliņš pirms gada ieradās pasaulē pie mums-bērni piešķir dzīvei citu vērtību un nozīmi. paldies, Dievam par tādu laimi, svētību un brīnumu!! ♡

1!

domājot par dekorācijām, gribēju vēl arī iekļaut zvērus, kas bija ielūgumā.. saprintēju katru zvēriņu aplītī un uzlīmēju uz stingrāka kartona, kas bija izgriezts arī kā aplītis ar robiņu šķērēm.. -tos salikām kūkā, kā arī 1., ko biju tāpat uztaisījusi uz kociņa ar glītu papīru, ko nopirku hobby veikaliņā uz dzirnavu ielas un no aizmugures aplīmēju ar līmpapīru no tiger..  

lielo ciparu 1 izgriezu no kartona, jeb vienkārši rimi iepirkuma kastes un salīmēju, apkārt aplīmēju to ar līmpapīru no Baltijas papīra un punktiņu uzlīmēm no Ošiņa rakstāmlietām-sanāca beigās vēl nejauši gandrīz tāds leopard 1 :)) to sapildīju ar cofetti, ko sagriezu smalki tissue paper no tiger. Gabriels un visi mazie bija sajūsmā-un tas paņēma kādas 30minūtes, līdz tas jau bija izgājis pa visiem istabas kaktiņiem un nebija salasāms!..

tāda nu bija mūsu pirmā lielā ballīte. :)) par skaistiem svētkiem un atmiņām! xx.

 

/A.

idejas saldējuma ballītei un Gabriela vārda dienas svinības

šajā reizē gribu iedvesmot uz pavasara siltās, maigās elpas svinībām-pasteļu toņos un pirmo saldējumu.. pirms teju nu jau 3 nedēļām svinējām mūsu dēliņa vārda dienu. -ideja par to, ka uzrīkosim ballīti īstenībā radās vien 3 dienas iepriekš, jo līdz tam nebiju plānojusi-kā varētu nosvinēt Gabriela vārda svētkus. tā kā man pašai un arī vīram vārda dienas no dzimšanas dienām šķir gandrīz pusgads, vienmēr nedaudz atzīmējam ar kādām īpašām vakariņām arī šos "svētkus".. Gabrielam gan līdz dzimšanas dienai ir vien mēnesis starpā, bet svētki, prieks, kopā būšana un arī kādas jaukas dāvaniņas ir patīkams iemesls atzīmēt.. kā no gaisa nokrita ideja par saldējuma ballīti!..

Gabriela vārdu izvēlējāmies sen, pirms vēl vispār nopietni plānojām bērniņu.. vīrs sacīja, ka savam dēlam gribētu dot tādu vārdu un es uzreiz piekritu.. Bībelē enģelis Gabriels pavēstīja Marijai, ka viņa gaida Jēzu.. bet vēl vairāk iemīļoju šo vārdu, uzzinot tā nozīmi-no Ebreju valodas tas ir Dieva cilvēks, skaidra prāta, atklāts, tiešs un godīgs.. vīram gan vairāk šis vārds uzrunāja, jo kādreiz viņa viens no mīļākajiem futbolistiem bijis Gabriels Batistuta :) 

sākot plānot ballīti, nedaudz idejas un iedvesmu smēlos internetā-kā vislabāk uzstādīt saldējuma galdu un ko varētu uz tā likt. tā kā laika līdz svētku dienai neatlika daudz-devos uz Gemoss, kur sapirku dažādas piedevas, karamelizētus riekstus, šokolādes gabaliņus un sprinkles*, kā arī papīra trauciņus,krūzītes un koka piederumus.. pārējo nopirku Rimi.. dekorācijām izmantoju nedaudz no tā, ko jau esmu sagatavojusi Gabriela dzimšanas dienai no Tiger, kā arī sagriezu un sašuvu mazus vimpeļu karodziņus, un no lentītēm sataisīju virtenes.. bet vēl papildus svinīgumam Rīgas Rēvijā nopirku 3 balonus ballītes krāsās.. izklausās un ir vienkārši, bet tā kā sagatavoju visu tikai 2 dienas iepriekš, 2 naktis aizgāju gulēt tikai ap 4.. ;)

-daudz gatavošanās laika paņēma izveidot vafeļu konosu torni.. tam jums būs nepieciešamas, piemēram, 2 kastes-var arī vairāk un mierīgi var iztikt arī tikai ar 1! ..sākumā kastes, ko mājās biju noglabājusi aplīmēju ar vienkāršu papīru, pēc tam ķēros pie sarežģītākā, -izgriezt caurumus, kuros likt vafeles, -rezultātā kūkas vietā bija ļoti feins vafeļu tornis, kurā smuki salikt vafeļu konusiņus. +tas noteikti noderēs arī citām svinībām uz priekšu!..

mīļu paldies gribu teikt draudzenei Sabīnei par dizainiņu vafeļu konusu papīrīšiem un uzlīmēm popkorna tūtiņām, un saldējuma trauciņiem.. sīka detaļa un nianse, kas vārda dienas svinībām un saldējuma ballītei bija kā punktiņš uz i un padarīja to vēl īpašāku. // sekot līdz dažādām idejām svētkiem un redzēt "Skaistums sīkumos" darbus varat atrast instagram un facebook, vai pasūtījumiem sazinaties ar Sabīni personīgi- bastika.sabine@gmail.com

dažādi topi un mērces, ko katrs varēja izvēlēties un izveidot savu saldējumu-

svaigas mellenes, zemenes, banāni, konservēti persiki, krāsainie cukura sprinkles*, krāsainās vafeļu sprinkle bumbiņas un vafeļu stobriņi, šokolādes gabaliņi, rozīnes, grauzdēti - karamelizēti rieksti, aprikožu ievārījums, iebiezinātais piens, šokolādes mērce, sablenderētu saldēto zemeņu mērce.. 

*katrs varēja arī izvēlēties saldējumu servēt kopā ar vafeli, vai vienkārši trauciņā.. 

dzērām '15 gada vasaras, mūsu pašu ābolu sulu 

bet pirms saldējuma mielojāmies ar tortiljām un salātiem.. 

 ++sāļais un saldais popkorns :) 

esmu ārkārtīgi priecīga par mūsu Gabīša pirmo vārda dienu. tā bija īpaša, sirsnīga un mīļa, ko īstenība atzīmējām 2 dienas, jo ne visi tika īstajā dienā.. vislielākais prieks, ka viņš pats jutās ļoti labi un, protams, viņam arī tika īpašs biezpiena šokolādes saldējums ar mellenēm, persikiem un banāniem.. paldies visiem mīļajiem, kas mums šo dienu padarīja tik jauku! xx.

Izabellas "FROZEN" ballīte un padomi neaizmirstamām svinībām

ballītes, ballītes-īpaši bērnu ballītes- manuprāt, vecākiem tās ir lielas rūpes un atbildība, jo mūsdienās tām piešķir tik lielu nozīmi.. un nebūt ne sliktā ziņā! arī es lēnītēm, lēnītēm visu gatavoju un plānoju Gabriela dzimšanas dienai jau kopš gada nogales, kaut arī lielā diena būs tikai aprīļa beigās. tas viss tāpēc, ka bērniņa piedzimšana un nākšana pasaulē ir kaut kas tāds, kas tik radikāli mainījis dzīvi.. -mainījis uz nebeidzami skaistu, prieku un mīlestības pārbagātu ikdienu! ..domāju-cik daudz atceros pati savas dzimšanas dienas, kad biju maza-to nav daudz un tomēr ir-tas spilgti palicis atmiņā, jo svētki, kas veltīti par godu tev, prieks un mīlestība no apkārtējiem - tas ir īpaši! vēl bez tā, kas spilgti palicis atmiņā ir kādas miljonu vērtas fotogrāfijas, kas saglabājušas kādu gadu svētkus, ko bez iemūžinātiem kadriem es noteikti neatcerētos- un, pavisam ļoti tā tas būs arī mūsu bērniem..

skaidrs ir viens, ka dēļ tām emocijām, kas uz brīdi izsit no ierastās ikdienas un saved visus mīļos vienuviet- ir vērts censties, jo galu galā tie nav tikai svētki mazajiem, bet mums pašiem, kad redzam to mazā lielo prieku, mirdzumu un brīnumu acīs, -aizmirstot visas pasaules rūpes un sajūtot bērnību atkal sevī! un tā ir vērtība un māksla, ja saglabājam tās sajūtas sevī visu mūžu.. -laimīgi ir tie, kam tas sanāk! 

svētkus, tradīcijas un sajūtas veidojam mēs paši tieši tādēļ ir jāpiestrādā pie tā, lai tie izdotos neaizmirstami!  atmosfēru un elpu aizraujošo sajūtu - to visu veido mazi sīkumiņi un nianses, ko, iespējams, panākt gan ar vienkāršiem, gan detalizētākiem dekorējumiem, traukiem, salvetēm, baloniem, garšīgu maltīti, svecītēm, kūku, utt.. jau savā instagram jūsmoju par Gabīša labākās draudzenītes Izabellas Marijas 3. dzimšanas dienas "FROZEN" svinībām un solīju, ka dalīšos ar kādām bildēm arī šeit, jo viss bija tik skaisti un īpaši, ka to pat ir grūti aprakstīt. ceru, ka tas jūs iedvesmos un dos idejas arī jūs pašu organizētām ballītēm, zemāk arī vēl daži ieteikumi no Sabīnes-lieliskām svinībām. 


Sabīnei, Izabelliņas mammītei ir īpašs talants un spēja svētkus, kāzas vai jubilejas organizēt un izdekorēt īpaši skaisti, tādēļ lūdzu, lai viņa padalās ar kādiem ieteikumiem- rīkojot ballītes-

 • kas ir svarīgākais par ko parūpēties, organizējot ballīti?

pirmā lieta, kas būtu jādara - jāizdomā ballītes tēma, jo no tā izriet viss pārējais - dekorācijas, ēdiens, izklaides utt. kad tēma rokā, tad varam meklēt mājas krājumos, kas derētu ballītei - kādi trauciņi, svečturi, varbūt dekorācijas no kādiem citiem pasākumiem, kurus noteikti vajag vienmēr saglabāt, jo pienāks brīdis, kad tie ļoti labi noderēs. Frozen ballītē, protams, bija daudz, ko paņēmu no Ziemassvētku dekorācijām, pat eglīšu rotājumi!.. nākošā lieta, ko daru jau kādu labu laiku pirms planotajām svinībām, ir dažādu nieku meklēšana, kurus parasti izdodas atrast visneparastākajos veikalos - mazos saimniecības preču, pārtikas bodītēs, kā arī, ja izdodas aiztikt līdz kādam lietoto preču veikalam vai tirdziņam, tut par ļoti mazām naudiņām arī var iegādāties ļoti foršas lietas. tad nu atliek visu likt kopā un skatīties, kas vēl pietrūkst - salvetes, skaistas sveces. ja ir vairāk laika un vēlēšanās, tad var izgatavot galda kartes, kadu 'favor' dāvaniņu viesiem, kas ballīti padara īpašu ne tikai galvenajam svinētājam, bet tad arī katram, kas ieradīsies būt ar viņu kopā šajā dienā. un gatavošanās laikā neaizmirst pašu galveno - ka svētku mērķis ir iepriecināt savus mīļos-tad viss noteikti izdosies!

 • kādas ir galvenās lietas, ko vajadzētu sarūpēt, ja nu sanāk visu gatavot pēdējā brīdī, lai ballīte izdotos? 

ja nu gadīumā iznāk pēdējā brīža ballīte, tad ir dažas lietiņas, kuras var palidzēt tikt 'sveikā cauri'.. -karodziņi vai svētku virtenes- tie noteikti piešķir katram pasākumam mājīgumu un to pagatavošana neprasa daudz laika. -kā materiālu var izmantot gan audumu atgriezumus, gan arī krāsainas kartona lapas.

sveces - garas, īsas, resnas, tievas, dažādas krāsas, formas.. tas dod vienmēr vajadzīgo svinīgumu, pat ja ir vienīgās dekorācijas uz galda.. esmu iecienījusi ļoti -Dobeles sveču produkciju, kurai liels klāsts ir pieejams ziedu veikalā "Lakstos".

atmosfēra - ballīte nav ballīte bez labas mūzikas. -izveido spotify playlistu, ar piemērotāko mūziku un aiziet! ..lai izdodas! 


drīzumā publicēšu dažas recepšu idejas, ko gatavojām Izabelliņas Frozen ballītei, jo ne tikai dekorāciju skaistums apbūra mīļos, bet arī garšīgā maltīte, bet šorez gan tas viss. :)