..PIE GALDA. iedvesma vasarīgam brančam un idejas kā bērniņam iemācīt sajust ēdiena garšu.

šoreiz vēlos padalīties ar foto stāstu iedvesmu kādai vasaras ballītei  vai vienkārši gardam brančam kopā ar draugiem.. nezinu kā jums, bet mūsu ikdiena nav iedomājama bez kopīga laika ar draugiem, kas iedvesmo, iepriecina un piepilda sirdi. spilgti atceros kā bērnībā aizvadījām vasaras kopā ar mammas draudzeņu bērniem, kas, protams, bija arī mani draugi.. arī tagad esmu neizsakāmi pateicīga, ka man un bērniem ir tik jauki cilvēki, ar kuriem būt kopā un piedzīvot mirkļus no bērnības. tad nu mēs dodamies viens pie otra ciemos, braucam kopīgos izbraucienos, piknikos, ekskursijās.. ziniet-redzēt ir tik daudz ko un mēs dzīvojam ļoti skaistā zemē! pašsaprotami, ka neatņemama sastāvdaļa ir arī ēdiens. veselīgs, svaigs un garšīgs, tāpēc, lai bildes runā par garšu (ar receptēm padalīšos nākamajos ierakstos), gribēju uzrakstīt un iedvesmot kā ikdienā mēs ēdam un kā tas ietekmē bērnu ēšanas paradumus! 

vasarā, kad tik daudz iespēju baudīt svaigus vietējos produktus, tā vien pa galvu šaujas idejas, kā gribētos pagatavot tos nebeidzamos variantos. es, protams, sapņoju gan vairāk par mierīgu, nesteidzīgu gatavošanu virtuvē.. bet pagaidām- maksimāli ātri, jo mazajiem nav tik daudz pacietības, kamēr mamma gatavo un nespēlējas, bet variējot ar produktiem-iespējams viegli spēlēties ar garšām tādā veidā dažādojot maltītes, ko pārsvarā ikdienā arī izmantoju. un tomēr vienmēr, ja vien tētis nav mājās-vislabākais ir mazos iesaistīt kopīgā gatavošanā un ļaut darboties arī viņiem pašiem, lai gatavošana būtu aizraujošāka un cik neatsverami daudz viņi iemācās. ♡

tagad, kad Gabriels ir lielāks, izteikti jūtu, cik svarīgi ir būt labam piemēram- mazie ēdīs to, ko redzēs, ka mamma un tētis ēd. diezgan ātri sāku bērniem dot to pašu ēdienu, ko ēdam paši un šobrīd vienmēr ēdam mājās visi kopā pie galda. protams, nepārspīlējot ar sāli un asām garšvielām mazajiem. kādu reizi, kad piebraucām pie mājas, Gabī pēkšņi sauc-es gribēju brokolīšus, atceros, cik sirsnīgi viņš pat sāka raudāt, lai arī līdz tam viņam sevišķi tie nemaz nepatika. pagaršojot to, ko ēda māsiņa-viņam iegaršojās, tāpat arī ar avokado- cik, labi, ka kopā varam mācīties uzdrīkstēties pagaršot!. arī draugi ļoti tomēr iespaido-gan uz labu, gan sliktu-dikti svarīgi pēc tam izrunāt un izvērtēt, kas ir labs tikai dažās reizēs utml.. 

reizēm uzsveru- paaugsies un tev iegaršosies. tagad jau viņš pats to saka- man rīt garšos.. nesen Gabriels arī labprāt sāka ēst riekstus. citreiz gan jāpamāna, bet garšo. pat, ja mazais neēd uzreiz.. -ar laiku labprāt pagaršo un ēdiens iepatīkas kā arī, ja stāstīsiet, cik svarīgi un kapēc ēst dārzeņus un augļus, kur ir vitamīni, minerālvielas un ēdiens ir veselīgs- mazais jau pats vēlāk uzsvērs to nozīmīgumu. mums ļoti strādā, kad tētis stāsta, ka futbolisti to ēd, lai būtu stipri un sistu golus, lai redzētu, kas notiek uz laukuma utt.- pamēģiniet stāstīt par mazo supervaroņiem, ka arī viņi ēd veselīgi un tieši tas dod viņiem superspējas. 

nevienmēr, ja neēd nozīmē, ka negaršo, iespējams, mazajam vienkārši nav laika tajā brīdī ēst (jūs ziniet bērnus.. ēst taču nav tik interesanti) vai nepatīk kā izskatās. ar to vēlos jūs iedrošināt turpināt gatavot jaunus ēdienus. svarīgi, lai bērni redz ko jaunu, nevis tikai vienu un to pašu ierasto ēdienu, lai jau no mazotnes izgaršotu dažādas variācijas un produktus. iesaku izmēģināt arī tagad tik ļoti iecienīto ēdienu plānošanu, lai pēc iespējas vairāk izpaustos virtuvē gatvojot dažādas maltītes un reizē arī ietaupītu laiku!.. 

IMG_8168.jpg
 • kopā dodieties uz tirgu nopirkt vasaras veltes- vienmēr pēc iespējas- katru vasaras dienu sezonālas ogas un / vai augļi, gurķīši, tomātiņi, zirnīši utt. 
 • pa ceļam varbūt ir vieta, kur nopirkt arī svaigi kūpinātas zivtiņas, mans pēdējais atklājums- SKY&MORE.. tiešām burvīgas, svaigas zivis, bet noteikti ko labu atradīsiet arī tirdziņos Kalnciema ielā vai Slowfood
 • siltajā laikā, kad daudz svarīgi dzert- papildiniet ūdeni ar piparmētru, ogām, gurķu strēmelītēm- ne tikai gardi, bet arī bērniem interesanti vērot ūdenī peldošo..
 • starp spēlēm un dabas izzināšanu nekas nevar būt labāks par svaigu mammas pagatavotu saldējumu,  vasaras debesmannu, kokteili vai kūku-bērnības atmiņas (arī caur našķu ēdienreizēm varam piedāvāt vairāk augļus)!
 • ja vien jums ir iespēja ļaujiet mazajiem redzēt kā viss dārzā aug. lai aplaista, novāc ražu.. tas iemāca patiesu mīlestību uz izaudzēto un nenoliedzami garšo daudz labāk.. zinu, ka vairākas dārzniecības piedāvā rāzu novākt pašiem, bet, ja tas nesanāk-vienmēr jau kaut ko var audzēt uz palodzes vai balkona. ♡
IMG_8254.jpg

no sirds novēlu, lai jums izdodas. noteikti-kas vienam der un strādā, citam nemaz nesanāks. bet arī no pieredzes varu iedrošināt- esiet neatlaidīgi, briežiem arī uzstājīgi, lai mazais pamēģina apēst 4-5 karotītes.. ar laiku garšu kārpiņas pierod un tiešām tas ēdiens iepatīkas. svarīgi arī ievērot, lai našķi neaizstāj galvenās ēdienreizes, lai nenovērš apetīti, noņemot sāta sajūtu.. priecāšos, ja arī jums ir kāds labs "triks" padalīsieties komentāros ar citiem.

IMG_8153.jpg

receptes no mūsu vasarīgā piknika drīzumā meklējiet recepšu sadaļā.

BLOG ARCHIEVE:

7 padomi kā ieviest ikdienas maltītē vairāk dārzeņu un zaļumu

mūsudienas- mūsu gatavošanas paradumi un #našķētiesprasme

 

PRESS DAY: MANS MAZAIS - ATBILDE IR MĪLESTĪBA

1.februārī veikalu žurnālplauktos parādījās Mans mazais jaunākais izdevums, kurā šoreiz arī intervija ar mūsu ģimeni. mums ir prieks par iespēju dalīties un iedvesmot citus. 

katrai dienai un ikdienas sīkumiem vajadzētu būt kā mīlestības svētkiem, -vai tā nav? es domāju, ka ikdienā mums vairāk vajadzētu novērtēt to, ka viens otram esam, varam būt aktīvi, mīlēt un priecāties, piedzīvojot laiku kopā.. esam ļoti pateicīgi Dievam par bērniem un mūsu draudzības stāstu, kuram brīžiem paši pat nespējam noticēt.. laiks tik ātri steidzas, ka šis ir brīdis, kad viss līdz sīkākajai vīlītei jāizbauda, esot līdzās viens otram! ♡

IMG_3245.jpg

tā kā mūsu tētis tik daudz strādā un rūpējas ne tikai par mums, bet arī vairāk kā 700 mazajiem futbolistiem- Futbola skolā Metta, tad kopīgās reizes, esot visiem kopā, cenšamies īpaši izbaudīt. intervijā mazliet arī par mūsu bērniņu ienākšanu pasaulē- piedzimstot mājās, viņu vārdiem, ikdienu, savstarpējo saprašanos.. ticu, ka mēs iedvesmojam cits citu un no sirds ceru, ka mūsu stāsts dos kādu atziņu un iedrošinājumu citiem. online versijā žurnālu iespējams iegādāties šeit.

IMG_3251.jpg

mūsudienas-mūsu gatavošanas paradumi un #našķētiesprasme

iesākumā gribu pateikt mīļu paldies Mazo Ekspertu skoliņai par uzaicinājumu pagatavot kopā ar Gabrielu dažas veselīgu kārumu receptes un dalīties ar to citām ģimenēm, drīzumā tās atradīsiet gan MES mājaslapā, gan recepšu sadaļā šeit blogā..

VECĀKU PRASME IESAISTĪT BĒRNU GATAVOŠANAS PROCESĀ

gandrīz 98% varu apgalvot, ka mēs visu gatavojam ikdienā kopā, ja varbūt reizēm Gabriels neiesaistās procesā, viņš šo laiku pavada esot man blakus un vērojot ko un kā es daru, paralēli braucot ar mašīnītēm uz gatavošanas virsmas vai vienkārši ķiķinot.. bet nu viņš jau ir ģimenes šefpavārs un bieži pat neļauj man turēt lāpstiņu, jo pats grib sautēt dārzenīšus, apgriezt pankūkas uz otru pusi vai vārīt zupu.. vienmēr grib turēt mikseri vai blenderēt, ieliet, iebērt-tie visi ir viņa darbiņi..

zinu, ka reizēm mammas saka, ka iesaistīt bērnu gatavot ir apgrūtinoši. -jā, tas nedaudz paildzina procesu, tomēr, manuprāt, kopīgai gatavošanai ir milzīgs ieguvums, bērniņš iemācās un redz kā ēdiens tiek pagatavots, pārņemot ģimenes gatavošanas tradīcijas, iemācās un daudz uzzin par produktiem-kur tie rodas un ko tie dod veselībai. vēl tas ir vērtīgs laiks kopā, kad iesaistīt bērniņu aktivitātēs, kas ir nopietnākas par ierasto spēļu laiku un rotaļām, jo jābūt atbildīgiem un uzmanīgiem-jāizrunā un daudz jāatgādina par drošību-karsts, ass utt.

pats galvenais ir ļaut iesaistīties-darboties, mācīties, tad tā interese un patika un vēlme pagatavoto apēst vairosies, šis ir noteikti tas mājas darbiņš, kur bērni jau ļoti agrā vecumā varētu sākt palīdzēt. ātri vien jau pienāk brīdis, kad mazais būs apguvis dažādas prasmes un zinās, kurās lietiņās var iesaistīties un darīt pats, vēlāk arī izsakot, ko gribētu pagatavot! ..rotaļājoties savā spēļu virtuvītē, Gabriels nemitīgi uzsver, ka taisa tētim ēst, kas nozīmē viņš saprot, ka vienam par otru ir jāparūpējas. man kopīga gatavošana sagādā milzīgu, neizsakāmi lielu prieku.

BĒRNI PĀRŅEM ĢIMENES UZTURA LIETOŠANAS TRADĪCIJAS UN IERADUMUS

kopš pirmajām mazo ekspertu maltītēm sākas uztura ieradumi. mēs ģimenē vienmēr visi ēdam kopīgi vienu ēdienu, teju kopš pirmsākumiem, kad vajadzēja, protams, piesekot vairāk garšvielu daudzumam un ēdiena stiprumam un vispār uzsākt iepazīstināt ar citu ēdienu kā mammas pienu.. šobrīd Gabrielu reizēm mulsina konsistence, burkāns ir par cietu, zirnīši vai pupiņas ir dīvainas formas.. reti, no kura mājas gatavota ēdiena viņš atsakās, bet es ticu, ka var arī negaršot (bet ir vismaz jāpagaršo).. 

pēc kārtīgām maltītēm var arī panašķoties, tētis iedod krikucīti šokolādi, mamma sagriezīs kādu svaigu vai žāvētu auglīti. nereti mājās arī gatavojam našķus paši-kādu kūciņu, svaigo raw končiņu, saldējumu vai cepumu, īstenībā arī pankūkas vai siermaizīte jau ir tāda našķu reize. bieži ikdienā otrajās brokastīs ir smūtijs. mēs mācām ikdienā, ka reizēm ejam arī paēst pusdienas vai vakariņas restorānā, vai panašķoties un baudīt kafejnīcā kūciņu un izdzeram labu limonādi, arī smūtiju var izvēlēties izdzert ārpus mājas, pasūtam picu vai burgeru, bet skatoties filmu ēdam popkornu-svarīgi ir apzināties kvalitāti, jo šaja ziņā ir arī var izvēlēties labākas alternatīvas, bet garšīgāks viss vienmēr beigās sanāk mājās. tās ir arī vērtīgas reizes, kad iemācāmies kafejnīcu-restorānu kultūru un uzvedību citā vietā, kur cilvēki grib atnākt meirīgi ieturēt maltīti..

man negribas, ielikt arī rāmjos-"to nē", ja būsim ballītē vai ciemos un citi bērni našķosies ar konfektēm, tā būs reize, kad arī Gabriels droši varēs apēst tādu saldumu, kuru sastāvu es labāk nemaz negribētu redzēt. pa lielam gan tādas situācijas ir varbūt bijušas labi ja pāris reizes, jo par laimi ar visiem draugiem šajā ziņā esam uz viena viļņa! savukārt esot veikalā, mēs izrunājam, ka varam izvēlēties to, kas ir labs un vērtīgs, Gabriels jau pats zin, kuri ir viņa našķīši un pats mērķtiecīgi tos ieraugot, ieliek arī groziņā. 

es ļoti gribu un arī cenšos parādīt un iemācīt saprast Gabrielam, kur kas aug, nevis visu mēs nopērkam veikalā vai tirgū no tantes. šajā ziņā liels ieguvums ir vecmāmiņas dārzs, kur vasarā bieži braucam un daudz laiku pavadām dobēs, kas ir arī mūsu mīļākais našķis- auglīši, ogas, svaigs gurķītis.. arī ēdienu pārsvarā gatavojam paši, nevis to vienkārši atnes tante restorānā..un tāpat arī našķīši var tikt pagatavoti mājās, nevis slēpjās veikala plauktā aiz krāsainiem iepakojumiem vai spīdīgiem papīrīšiem.. tāpēc no sirds ceru, ka mūsu un arī citas receptes MES iedvesmos jūs kārumiņus un našķus vairāk gatavot pašiem. 

PĒTĪJUMS-BALTIJAS NAŠĶĒŠANĀS PARADUMI PIRMSKOLAS VECUMA BĒRNIEM

vakar 3 pavāru restorānā, vecrīgā, tikāmies ar vairākām mammām, lai paklausītos pētījuma rezultātus par Baltijas pirmskolas vecuma bērnu našķēšanās paradumiem, kā arī uzklausījām uztura speciālistes Lizetes Pugas un pediatres Gerdas Lielauses komentārus un ieteikumus. zemāk vēl dalos ar dažām atziņām un ieteikumiem par veselīgu našķēšanos arī ar jums, bet par pētījumu atradīsiet vairāk šeit.

IEMESLI, KĀPĒC IZVĒLĒTIES VĒRTĪGUS NAŠĶUS

galvenie iemesli, kāpēc ir tik būtiski sekot līdzi, ar ko tad bērni našķojas ir cukura daudzums, kam ir ārkārtīga liela ietekme uz veselību un organismu. cukurs ietekmē imūnsistēmas darbību, to pazeminot, tādēļ bērni daudz biežāk slimo. bieži tas atspoguļojas arī gremošanas sistēmas traucējumos-ciets, sāpīgs vēderiņš, ādas izsitumi un, protams, zobu veselības un arī liekā svara problēmas..


10 PADOMI PAREIZAI NAŠĶOŠANAI JEB PRASME NAŠĶOTIES 

 • NAŠĶĒTIES VAR UN VAJAG, tomēr našķi nav balva, bet gan ēdienreize, starp lielajām ēdienreizēm, tas rada izpratni, ka našķi nav labāki vai vērtīgāki par pamatēdienreizēm- (brokastīm, pusdienām, vakariņām)
 • SVARĪGI IETURĒT ĒDIENREIZES +/- VIENĀ UN TAJĀ PAŠĀ LAIKĀ
 • NAŠĶU LAIKS ir otrās brokastis un launags - 2x dienā, ievērojot starp ēdienreizēm 2-3 stundu pauzes.
 • PAREIZI PLĀNOTA NAŠĶĒŠANĀS REIZE dažādo ikdienas ēdienkarti un nodrošina vienmērīgu sāta sajūtu, palīdzot izvairīties no pārēšanās galvenajās ēdienreizēs un no izsalkuma garākās pauzēs starp maltītēm. 
 • NAŠĶA LIELUMS atbilst 1 bērna saujas lielumam-piem. 1 neliels ābols, 4-5rieksti, 1 glāze sulas, 100-200g jogurta. 
 • LABI NAŠĶI IR- augļi, dārzeņi, piena produkti, pilngraudu produkti, rieksti un sēklas. (produkti, kas satur maz cukuru un sāli un zemas kvalitātes taukus.)
 • ŪDENS JĀDZER 30 MINŪTES PIRMS UN PĒC ĒŠANAS, lai lieki neaizpildītu vēderu, jācenšas izvairīties no suliņām, saldinātiem dzērieniem, tējām, kompotiem-tie nomāc izsalkuma sajūtu. 
 • CUKURS IR NEPIECIEŠAMS, bet katram vecumam ir pieļaujamās daudzuma normas, kas atšķiras arī pēc katra fiziskajām aktivitātēm un veselības stāvokļa. svarīgi neaizmirst, ka ne tikai saldumi satur cukuru, bet ikviens produkts dabiski satur kā cukuru tā sāli un taukus.
 • IZVĒRTĒJOT PRODUKTU SASTĀVU UN IZRUNĀJOT TO VĒRTĪBU 1-2x NEDĒĻĀ VAR ATĻAUT ARĪ NEVESELĪGĀKUS NAŠĶUS- šokolādi, konfektes, smalkmaizītes, kūciņas utt.
 • PIEMĒROTI UN VĒRTĪGI NAŠĶI IR VIEGLI PAGATAVOJAMI UN VESELĪGI- bez konservantiem, mākslīgām krāsvielām un aromatizētājiem

// raksts tapis sadarbībā ar Mazo Ekspertu Skolu

ciemojamies! mammīšu-bērnu rīts

pirms vairākām nedēļiņām mums bija ļoti jauks mammu rīts un šo rakstu jau drīz pēc tam biju arī iesākusi, bet tā tās dieniņas aizrit un rodas citi darbi.. bet vispār tas, ka esam prom no pilsētas, man dod iedvesmu pievērsties vairāk upenei. un bija brītiņš arī pabeigt šo rakstiņu.

šoreiz par mammu iedvesmu un mūsu jauko rītu! ..reizēm jau mēs visi ejam ciemos vai uzņemam ciemiņus. arī mammas ikdienā ciemojas un tas ir ļoti svarīgi, lai mammas draudzētos, gūtu spēku, iedrošinājumu un iedvesmu viena no otras. tā ir īpaša draudzība un saikne, jo katrai mums ir sava ikdiena, mājas un rūpes, pienākumi.. tas viss un īpaši bērni mūs tik ļoti vieno! un, protams, tas ir svarīgi ne tikai mammām, bet arī mazajiem, -redzēt kā draudzēties, kā uzņemt vai kā pašiem iet ciemos.. svarīgi arī, lai viņi saprastu, ka arī mammām ir draugi, sarunas un brīži, kad visa uzmanība nav tikai mazajiem, lai arī, protams, vienmēr jau tāpat viņi būs pirmajā vietā. un 10x starp sarunām izstieptās rociņas pretī, vai kārtējais "mammīt" -vienmēr lai vai kas, mēs atsauksimies! :))

tas bija vēl jūnijā, kad ciemojāmies pie Martiņas, toreiz mājās bija arī Naomija un mums bija īsts mammu rīts, jo bija arī Daiga ar Noa un Terēze ar Ernestu. man ir dikti liels gods pazīt visas šīs brīnišķīgās mammas. parasti gan neesam tik lielā pulkā, bet ir jauki, ka draudzība un šie mammu rīti paplašinās un sadraudzējās vairākas mammas-tā ir liela vērtība.. 

bija ļoti forši, garšīgi un mīļi, jo vienmēr esot kopā ar šīm mammītēm sīrdī plūst miers-viss ir labi un būt mammai ir visbrīnišķīgākais "darbs", par ko būt bezgala pateicīgām katru dienu, jo varam redzēt un būt blakus, kad mūsu mazie ķenguriņi izaug par lieliem cilvēkiem..

mācīties un piedzīvot visu kopā ir laime. atdodot sevi mazajam, es saņemu neskaitāmi vairāk arī atpakaļ- visvairāk to apzinos brīžos, kad man uznāk nespēks, tad nolieku visas lietas malā un mēs ar Gabšuku spēlējamies bez jebkā cita, kas varētu to iztraucēt-lasām grāmatas, spēlējam bumbu, ceļam torņus, ēdam našķus, vārtamies pa gultu, ejam vannā-visu ko.. pēc tā esmu uzlādēta un iegūtais prieks un nedalīts laiks kopā ar viņu, dod atkal milzīgu spēku visam pārējam. protams, ka ir reizēm nogurums un arī citi darbi veļas virsū, bet šis ir laiks, kad bērniem vecāki ir tik ļoti vajadzīgi, laiks, kad esam viņu lielākā autoritāte un to atpakaļ atgriezt nebūs iespēja. es ticu, ka laiks, ko tagad esam kopā-veidos arī attiecības un vērtības, kas mums būs pēc gadiem. paldies manam vīriņam, kas par mums tik ļoti rūpējas, lai varam būt un piedzīvot šo īpašo laiku kopā!

bet šoreiz par ciemošanos! mazajiem ir interesanti, jo viņi spēlējās, draudzējas un pēc 3 minūtēm jau par kaut ko drusku kašķējās, jo otrs ir atradis kādu jaunu mantu, ko nu jau arī kādam citam vajag. jauna vide ir labvēlīga, jo atkal ir daudz, ko iemācīties. man šķiet tas ir tik īpaši, ka varam šajās reizēs tik daudz pašas iegūt un arī mazajiem iemācīt-pagaidīt, padalīties, mierīgi un ar prieku drusku piekāpties, jo pēc minūtes otram jau būs aktuāls kas cits. -tas ir skaisti! un tad, kad visiem drusku jāapsēžas, lai nomierinātos var skaisti saķēpāt lapu un ļaut savas emocijas izpaust ar flomīšiem, vai paskatīties kādu īso multenīti. tikmēr mammām ir savas saruniņas un našķi, ko gribētos, lai arī bērni novērtē un nobauda! visforšāk, manuprāt, ir uztaisīt brokastis, jo tad katra var uztaisīt kādu sīkumiņu un apamainīties jaunām receptēm!

IMG_8263.JPG

mammu rītam, protams, jāsarunā datums-diena un laiks un vieta, kad visām ir ērtāk.. whatsapp, facebook vai instagram-tas jau, kur nu pašām jums patīk labāk komunicēt! ejot ciemos vienmēr cenšamies pagatavot kaut ko īpašu un interesantu, pats galvenais garšīgu :) un man šķiet mīļi ejot ciemos, aiznest kaut kādas dāvaniņas gan mazajiem un lielajiem, vai ziedus mammītei, kas pie sevis uzņem, kad es pati biju maza, man tas ļoti patika! 

es šajā reizē pagatavoju čia sēklu šoko-aveņu pudiņu, ko atradīsiet recepšu sadaļā.. Martiņa uztaisīja veselīgu un vieglu smūtiju no pēdējām iepriekšejās vasaras ogām, Daiga atnesa gardu banānmaizi-un man laikam jāatzīst, ka es tādu ēdu pirmo reizi un bija ļoti garda!.. bet Terēze pagatavoja superīgus batoniņus no jaunās Signes Meirānes bērnu ēdienu grāmatas- Bērni ēd!.

draudzējaties,mammas! lai tas iedvesmo un stipriniet viena-otru, un jūs darat visbrīnišķīgāko un skaistāko darbu!.. ♡

 /A.

foto: Marta Logina

Gabīša 1. dzimšanas dienas svinības-ZVĒRU BALLE

laiks ir nepielūdzams.. kad piedzimst bērniņš dienas aizlido.. tik ātri, ka es bieži gribētu, lai Gabriels neiet vēl gulēt, lai varam būt ilgāk kopā. -visa diena ir par maz, kaut visu laiku esam kopā un viņš iet gulēt tikai ap 22-22.30! tā ir tik īpaša sajūta, man šis laiks ir dārgāks par zeltu un tāpēc daudzas lietas šobrīd nolieku malā, sakot nē, jo viss cits var pagaidīt..  bieži ar vīru domājam-cik ļoti mums ir paveicies ar tik brīnišķīgu dēliņu. un joprojām reizēm nespējam noticēt, ka viņš ir mūsu, jo tas ir tāds brīnums!.. ;) tā ir neizsakāma laime! esam bezgala pateicīgi un novērtējam katru dienu.. katru sirdspukstu un elpas vilcienu, ko kopā ieelpojam. 

par mūsu pirmo gadu kopā uzrakstīju ierakstā- piedzimt un būt mammai brīnumbēbītim.. šo dzimšanas dienas ierakstu sāku gatavot jau vairāk kā pirms mēneša, bet šodien beidzot esmu to pabeigusi, lai dalītos ballītes iespaidos un garšā arī ar jums. -gribēju, lai ballīte ir bezgala skaista un īpaša-kā Gabrieliņa ienākšana šajā pasaulē! tā kā tieši pirms Ziemassvētkiem apslimām un nepaspēju mazās iecerētās nianses svētkiem sagatavot, sapratu, ka dzimšanas dienai gatavotošos ļoti laicīgi, lai tas būtu mierīgi un varētu īstenot visas idejas un sīkās detaļas.

tagad skatoties savus secret pinbordiņus, saprotu, ka ideja un vīzijas par zvēru balli Gabrieliņa pirmajai dzimšanas dienai radās jau tad, kad viņš bija vēl puncī.. nopietnāk gatavošanai ķēros klāt uzreiz pēc Ziemassvētkiem. vispār jau nez kāpēc bērniem pirmās grāmatiņas ir ar zvēriņiem, pirmās mīļās mantiņas un viss tieši ap to, tāpēc likumsakarīgi arī šķita taisīt zvēru balli un ziema vispār ir ideāls laiks, kad vakaros smelties iedvesmu piedzīvojumiem siltajam laikam un gaidāmajām svinībām.. ;)

ballītes tēma bija- zvēri.. tā kā mūsu dzīvoklītis ir par mazu, lai uzņemtu visus mīļos, nolēmām jubileju svinēt manas mammītes mājā un tā viennozīmīgi bija labākā izvēle, jo negribējās to atzīmēt vietā, kas nav mājas. forši arī, ka visi nedaudz izrāvās, kaut dažus km ārpus pilsētas, jo galu galā zvēri taču arī dzīvo savvaļā!.. :)

sākot gatavoties, šķiet jau janvāra pirmajās dienās sapirku paleti papīra, Baltijas papīra veikalā, lai sašūtu karodziņu virtenes, sagatavotu ielūgumus un citus papīra sīkumus.. -karodziņi bija ļooooti daudz.  virtenes ir manu svētku radītā atslēga-tās piešķir tādu burvīgu sajūtu un to svinīgumu..

ZVĒRI!

domājot par to, kā lai izceļ zvēru tēmu, pirmais, kas nāca, iedvesmojoties no pinterest- bija zvēru figūriņas uz galda.. tagad pat neatceros kā nāca ideja radīt arī dzīvnieku siluetu virteni. atradu internetā word fontu, kur viss jau bija izveidots, kaut sākumā biju iedomājusies dzīvniekus ilustrēt pati, priecājos, ka šis fonts atviegloja gatavošanos..vispirms saprintēju visus zvērus, ko gribēju iekļaut virtenē uz bieza baltā papīra, pēc tam apvilku to kontūru uz melnā un griezu.. nu.. nejautājiet, cik naktis tas prasīja :) bet patiesībā nemaz tik daudz! un man vienkārši ļoti patīk darīties ar papīru..

vēl zvēru tēma, protams, bija arī ielūgumā. tos radīt man palīdzēja mana mīļā draudzenīte Sabīne! pēc manas idejas viņa dikti skaisti realizēja dizainiņu, izmantojot free printable dzīvnieciņus, ko atradām pinterest.. Ielūgumos izmantoto fontu un zvērus izmantojām arī īpašām pudelītēm, ko kādu laiku krāju, dzerot Gardu muti aroniju limonādi :) tad nu uz dzimenīti uztaisījām Gabīša speciālo etiķeti :)) pudelītēs salējām mammas ābolu sulu kopā ar gāzētu ūdeni, kas ir vislabākā un ātrākā mājas limonāde! vasarā vēl svaigas piparmētru lapiņas klāt un viesi sajūsmā..

gribēju, lai viss izskatās grandiozi un gaumīgi. svētku gatavošanās burvība man ir tāds azarts un reizē arī meditācija, tāpēc nevienu brīdi neiedomājos atmest iesākto malā.. patiesībā nāca tik vēl tas..vēl tas.. jāsaka, protams, lielu paldies arī manām palīdzīgajām rokām-draudzenītēm, kas palīdzēja kādu čupiņu izgriezt un sagatavoties svētkiem gan pirms, gan arī īpaši svētku dienā! 

pārējos sīkumiņus un detaļas "krāju" 4 mēnešu garumā, iepērkot šo to tiger veikalā, manilla-salmiņus, rīgas rēvija-balonus, lentītes-tessi, zvērus-kā lielu vērtību ieguldām Schleich figūriņās un vēl tās aizņēmāmies no brālēna, un Gabīša draudzenītes-tie izskatījās ļoti dzīvīgi.. bija patiešām īsta zvēru balle! 

visiem viesiem arī sarūpējām dāvaniņas jeb favor burciņas ar zvēriņu figūriņām virsū un iekšā pāris macaroons cepumus. vāciņu un dzīvniekus nokrāsoju ar akrila krāsu.. 


..VĒLA BRĪVDIENU RĪTA BALLĪTE AR PANKŪKU BRANČU

tā kā sanāca, ka tieši Gabīša dzimšanas dienā bija METTAs spēles diena, kur iesaistīta visa Ģirtiņa ģimene-bija skaidrs, ka jāsvin no rīta ar brokastīm, lai gan tētis, omīte, opītis un onkulis būtu klāt.. šis formāts bērniem vispār ir tik draudzīgs, jo nav nogurums un krenķi, kas var uznākt pēcpusdienā vai vakarpusē.. visas dekorācijas salikām jau iepriekšējā dienā un svētku dienā sākām gatavoties jau ap 6 no rīta un arī Gabī pamodās pirms 8, gribēdams piedalīties visu palīdzēt.. un to es nesaku ar ironiju, jo man ļoti patīk, ka viņš paņem slotu un slauka grīdu, vai uzsēžas uz virtuves gatavošanas virsmas-visu vēro un darbojas ar saviem rīkiem. no lielā saviļņojuma-tieši pirms ieradās viesi Gabrieliņš kārtīgi nosnaudās un tad visiem sagaidot jubilāru sākām ballīti. :)

 ĒDIENS

milzīgs un neizmērojams paldies manai mammītei, ka varējām svētkus svinēt pie viņas un paldies par palīdzēšanu it visā-kūkas gatavošanā, maizītes cepšanā, vasarā ābolu sulas spiešanā, pankūku cepšanā, visa sakopšanā utt utt. bez tā visa ballīte nebūtu izdevusies tik īpaša, jo man vispār nebija jāuztraucas, ka jāpapildina ēdiens vai kārtējo reizi jāvāra kafija, bet varēju izbaudīt un būt kopā ar Gabīti viņa un mūsu abu lielajā dienā. tiešām bezgalīgi esmu pateicīga, ka man ir vislabākā mammīte uz pasaules!! to, ko ēdām Gabīša brokastīs atradīsiet zemāk.. šokokūka pēc AnnasPannas receptes..

no sirds iesaku jums palūgt, ka svētku dienā kāds palīdzēs kaut ko sagriezt un izdarīt sīkos darbiņus, lai uz visa lielā saviļņojuma aizvadītu svētkus mierīgāk un galvenais-vairāk varētu būt kopā ar jubilāru.. vēlreiz milzīgs paldies manām palīdzīgajām rokām, kas pieslēdzās!!

BALLĪTE

vispār es nevaru izteikt vārdos, cik ballīte bija kolosāla! es zināju, ka būs skaisti, jauki, bet tās visas piedzīvotās sajūtas bija vēl vairāk kā biju iedomājusies.. tas prieks, laime, sirsnība un vieglums, kas valdīja apkārt! vēlreiz man jāatkārtojas, ka Gabrieliņš ir tik burvīgs bērniņš-neviens niķis vai krenķi, visu laiku gribēja, lai visi tik atbild uz viņa applausiņiem un priecājas. nevienu brīdi neņēma nost manis šūto kronīti, staigāja ar savu dāvaniņu-ādas aproci ap roku, priecājās par visām jaunajām dāvaniņām un ar katru no saviem mīļajiem un draugiem pabija arī kopā. paldies, dēliņ, Tev! 

kaut biju izdomājusi dažas lietiņas, ko viesiem darīt, priecājos, ka viss bija tā viegli un vienkārši plūda pats no sevis! sagatavoju pirkstu zīmodziņu tinti, lai katrs varētu atstāt savu nospiedumu, iedomājoties, kāds dzīvnieks gribētu būt. sanāca tīri jauks zvēru plakātiņš :)) 

vēl gribēju, lai katrs uzraksta vestulīti, ko Gabītim izlasīt 18. dzimšanas dienā.. brančs, dāvaniņas, kūka, dziesmas, applausi, confetti-viss kā jau dzimšanas dienā :)) mazie palīdzēja uztaisīt kūciņas, uzliekot virsū mellenes, tāpat no Gabīša vārda dienas svinībām izmantojām ice cream table labumiņus un kas vēlējās varēja uztaisīt savu saldējumu.. pa vidam vēl paši paspējām drusku sabildēties trijatā. paldies milzīgs Daigai, ka tik skaisti un īsti sabildēji Gabrieliņa pirmo lielo dzimenīti! ♡ man patiesībā bija tik grūti sagatavot šo ierakstu tieši dēļ bildēm-lai saliktu un izvēlētos kuras likt.. un ir vēl! :)) Daigu varat saziņot -daiga.berze@gmail.com

zināju, ka noteikti vajadzēs kādu, kas sabildētu ballīti, lai man nav jāuztraucas, ka kādam no ģimenītes tas ir pienākums, kur nu vēl pašai ķert mirkļus, tādēļ ļoti novērtējam un priecājamies, ka mums ir notvertu tik daudz skaistu sekunžu ģimenes arhīvam! atmiņas un fotokadri ir milzīga vērtība priekš manis. 

patiesībā es nespēju piedzīvoto TĀ aprakstīt, jo to varēja tikai sajust, redzot Gabīša mirdzošās acis un smaidu! -paldies,mīļie arī jums, kas bijāt šajā mūsu ģimenes priecīgajā un īpašajā dienā, kad svinējām, ka Gabrieliņš pirms gada ieradās pasaulē pie mums-bērni piešķir dzīvei citu vērtību un nozīmi. paldies, Dievam par tādu laimi, svētību un brīnumu!! ♡

1!

domājot par dekorācijām, gribēju vēl arī iekļaut zvērus, kas bija ielūgumā.. saprintēju katru zvēriņu aplītī un uzlīmēju uz stingrāka kartona, kas bija izgriezts arī kā aplītis ar robiņu šķērēm.. -tos salikām kūkā, kā arī 1., ko biju tāpat uztaisījusi uz kociņa ar glītu papīru, ko nopirku hobby veikaliņā uz dzirnavu ielas un no aizmugures aplīmēju ar līmpapīru no tiger..  

lielo ciparu 1 izgriezu no kartona, jeb vienkārši rimi iepirkuma kastes un salīmēju, apkārt aplīmēju to ar līmpapīru no Baltijas papīra un punktiņu uzlīmēm no Ošiņa rakstāmlietām-sanāca beigās vēl nejauši gandrīz tāds leopard 1 :)) to sapildīju ar cofetti, ko sagriezu smalki tissue paper no tiger. Gabriels un visi mazie bija sajūsmā-un tas paņēma kādas 30minūtes, līdz tas jau bija izgājis pa visiem istabas kaktiņiem un nebija salasāms!..

tāda nu bija mūsu pirmā lielā ballīte. :)) par skaistiem svētkiem un atmiņām! xx.

 

/A.